Torcik serowy

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Cinko, odkad znam domowy serniczek, zawsze byl bez spodu
icon_wink.gif
Ze spodami spotkalam sie pozniej, pozarodzinnie i to nie sa ani mile, ani dobre (smakowo) wspomnienia. Sa zwolennicy spodow, nawet takich stanowiacych 1/3 wysokosci calego ciasta.
Tak, jak ktos nie lubi sernika bez spodu, tak inni zdecydowanie odwrotnie
icon_wink.gif

Podobnie nie przepadam, za grubymi tartami, czy babeczkami. Cos maja jednak wspolnego.
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A nie nie - to ja z frakcji pośredniej - spód owszem ale nie za gruby - tak około 1 cm - i najlepiej taki który piecze się od razu z ciastem - beż żadnego podpiekania czy coś
icon_biggrin.gif
no i koniecznie mięciutki.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A widzisz. Jak juz gdzies udalo sie mnie nakusic na serniczek ze spodem, to nigdy nie byl to mieciutki i pyszniutki. Najczesciej prawie nieslodki, a u mnie ciasto nie moze byc nieslodkie, skoro jest slodkim ciastem ! Juz twardosc pomijam, jako drugoplanowa
icon_wink.gif

Stad, jak serniczek, to serniczek
icon_biggrin.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,458
3,765
113
olcieek @ 22 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=640706Nie ma co przepraszać, ja sie tam nie poddaje tak łatwo.
Przepraszać???? A za co ja miałabym Cię przepraszać?
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif

Napisałam tylko, że jest mi przykro, że ciasto Ci się nie udało, bo widziałam, że bardzo Ci zależało na powodzeniu. Może aż za bardzo.... ?

Cinka @ 22 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=640728A nie nie - to ja z frakcji pośredniej - spód owszem ale nie za gruby - tak około 1 cm - i najlepiej taki który piecze się od razu z ciastem - beż żadnego podpiekania czy coś
icon_biggrin.gif
no i koniecznie mięciutki.
A ja z frakcji ciastowo minimalistycznej - cieniutka warstwa ciasta, najlepiej do pół centymetra i na to gruuuuba warstwa masy serowej. Bez ciasta też mile widziany... Choć ostatnio mało takich piekę...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Zrobiłam sernik bez spodu. Wyszedł kapitalny. Jest rewelacyjny w smaku. Poezjaaaa

Dałam serek philadelfia 8% + mascarpone z Piątnicy.

Ten sernik jest THE BEST.

Dziękuję za przepis
bussi.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,458
3,765
113
Hichotko, cieszę się, że sernik się udał i przypadł do gustu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marmak

Member
Sty 17, 2007
38
0
0
Najpyszniejszy sernik jaki znam. Piekłam go już kilkakrotnie (zawsze rewelacyjną metodą "gazetową") z różnych serów, ostatnio z sera naturalnego "Turek" (2 duże kubki) i serka mascarpone z Piątnicy. A na spód bardzo dobrze sprawdzają się zwykłe herbatniki Petit Berry, rozkruszone i połączone z roztopionym masłem (patrz inne przepisy Joanny).Wielkie dzięki, Joanno!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Andziolek

Member
Gru 25, 2005
3
0
0
zamierzam upiec ten serniczej, ale chyba jest za trudny dla mnie...
nie rozumiem o co chodzi z tymi gazetami
icon_neutral.gif


Czy boki tortownicy od zewnatrz sie owija? Chyba tak, po po wlaniu masy byloby trudno od wewnątrz... i potem sie go wyjmuje z piekarnika, odkleja te gazety i nowe przykleja? NIc sie nie stanie z sernikiem jak sie go tak wyjmie z nienacka?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Gazety oczywiście zawijasz po zewnętrznej stronie tortownicy.
Potem wyjmujesz z piekarnika,znowu moczysz i owijasz mokrymi.Urodzie sernika nic nie zaszkodzi,wręcz przeciwnie.
lecker.gif
 

scarlett

Member
Sty 9, 2008
1
0
0
na początek witam was wszystkie
bussi.gif

na początek swojej przygody z forum cincin wybrałam torcik serowy.
przepis wyjątkowy i powtarzalny, ponoć zawsze się udaje
icon_wink.gif
a okazje też nie byle jaka - jutro siostra ma urodziny
icon_biggrin.gif

dam znać jak wyjdzie i wkleję zdjęcia ale pewnie dopiero jutro jak go pokroimy
icon_smile.gif
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Miałam dzisiaj bardzo miłych gości i też upiekłam ten torcik gazetowy. Jest tak delikatny i pyszniutki. Dziękuję za przepis - myślę, że jeszcze nie raz go upiekę. Polałam go polewą czekoladową z żelatyną. Pięknie sie lśnił. Polecam tą wersję. Delikatny jak puszek.
 

Katee

Member
Lut 1, 2007
84
0
0
Pieklam juz kilkukrotnie i faktycznie przepis z gazetami jest świetny. Sernik był równiutki, nie apadł.
Natomiast moim zdaniem jest za mało sernikowy, nie czuc wyraznego twarożku i tego mi w nim brakuje.
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Trochę mnie martwi w tym przepisie fakt pieczenia z oparami druku - czy to nie z ołowiem sernik? Może zastąpić te gazety ręcznikiem papierowym - czy się będzie trzymał, może kilkakrotnie złożyć. Jak myślicie???
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,458
3,765
113
Wydaje mi się (ale mogę się mylić), że ołów był używany do odlewania czcionek, a nie do produkcji farb drukarskich...
gruebel_2.gif

Na szczęście jest mnóstwo przepisów na serniki pieczone innymi metodami...
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

stefanka-m

Member
Lis 17, 2007
150
0
0
Właśnie upiekłam ten serniczek- kurcze ale wyrósł!!
Chyba niepotrzebnie dałam wszystkie białka- tzn. te 2 , które zostały ze spodu.
Narazie polałam go polewą ale to nie było mądre
bo sernik jest jeszcze ciepły i ona mi elegancko spływa a ja ją łapię i spowrotem...ufff
Jak wystygnie całkiem to go przekroję i jeśli będzie ładny to mu zrobię zdjęcie.
Obecnie mam z piekarnika:

IMG_5312.JPG

IMG_5321.JPG
 

Załączniki

  • IMG_5312.JPG
    IMG_5312.JPG
    499.8 KB · Wyświetleń: 2
  • IMG_5321.JPG
    IMG_5321.JPG
    685.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
łooooł
eek2.gif

ja to zawsze jestem zachwycona jak widzę takie wyrośnięte serniki !

Powiedz tylko czy zrobiłaś jak w przepisie, czy może po zmniejszeniu temp. już nie wyciągałaś ? Bo niektóre dziewczyny nie wyciągały..
gruebel_2.gif
 

stefanka-m

Member
Lis 17, 2007
150
0
0
olcieek @ 7 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=658231Powiedz tylko czy zrobiłaś jak w przepisie, czy może po zmniejszeniu temp. już nie wyciągałaś ? Bo niektóre dziewczyny nie wyciągały..
gruebel_2.gif
Wyciągnęłam, co prawda z duszą na ramieniu
icon_eek.gif
bo się bałam że opadnie, ale wyciągnęłam.
Wszystko jak w przepisie, tylko do spodu dodałam łyżkę kakao.
Właśnie wyszli niespodziewani goście i szczerze mówiąc 3/4 sernika zniknęło
cry_1.gif
...je się go świetnie...
hmmmm....będę musiała upiec drugi bo ten miał być na sobotę.....
A po przekrojeniu wygląda tak:
 

Załączniki

  • IMG_5333.JPG
    IMG_5333.JPG
    605.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: