Tort dla Kubusia z niebieską galaretką :)

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Na wstępie dziękuję burkowi, bo dzięki niej powstał ten torcik
cvety.gif


Mój synek jest ostatnio zafascynowany basenem, więc postanowiłam zrobić torcik w tej tematyce.
A oto efekt:

100_5859.jpg
100_5855.jpg
100_5858.jpg

Przepis tutaj: http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=5128

CYTATSkładniki:
Biszkopt:
- 4 jajka
- 1 szklanka cukru
- 1 szklanka mąki tortowej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

Następnie:
- 2 puszki mandarynek
- 2 szklanki soku pomarańczowego
- 2 budynie waniliowe (po 40g)
- 2 opakowania herbatników zwykłych ("Petitki")
- 2 opakowania herbatników czekoladowych ("Petitki")
- 4 opakowania Śmietan-fix
- 1/2 litra śmietanki 30% "Łaciatej" do deserów
- 3 łyżki cukru pudru

Jak przyrządzić?
Biszkopt upiec w dużej prostokątnej formie, wystudzić, zdjąć skórkę (wierzch), nasączyć(woda + sok z cytryny + cukier). Na biszkopcie ułożyć odsączone mandarynki. Z soku od mandarynek i 2 szkl. soku pomarańczowego ugotować budyń (sok z mandarynek i 1 1/2 szkl. soku pomarańczowego zagotować, w 1/2 szkl.soku rozpuścić 2 budynie, wlać na gotujący się sok, mieszać.) Gorący budyń wyłożyć na ciasto z mandarynkami. Śmietankę ubić z cukrem pudrem i śmietan-fixami. Wyłożyć na budyń. Na wierzchu ciasta układać herbatniki w szachownicę.

Potrzebne przybory:
duża, prostokątna forma, rondel, miska, mikser


Uwagi:
Ciasto jest najlepsze następnego dnia, gdy herbatniki nasiąkną kremem, wówczas dobrze się kroi. Życzę smacznego.
Ale biszkopt robilam wg przepisu Hichotki
daumen.gif
 

Załączniki

  • 100_5858.jpg
    100_5858.jpg
    57.8 KB · Wyświetleń: 0
  • 100_5859.jpg
    100_5859.jpg
    72.1 KB · Wyświetleń: 0
  • 100_5855.jpg
    100_5855.jpg
    67.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Yoanko, śliczny tort Ci wyszedł, wiem po swoich budrysach, że w tortach (nie tylko dla dzieci) liczy sie przede wszystkim pomysł! Brawo!!!
anbetung.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
No super
anbetung.gif
a te rurki dookoła to nasiąkły czy zostały twarde? Moja Julka ma urodziny w styczniu, ale już dumam jaki tu by jej torcik zrobić
dump.gif
 

bezuna

Member
Kwi 24, 2006
228
0
0
Wylegujace sie misie sa naprawde świetne
rofl.gif
 

emzetka

Member
Sie 2, 2005
2,255
0
0
świetny torcik
super pomysł i wykonanie - kto wie, może przez kolejne miesiące franko też zainteresuje się wodą;) - to pomysł jak znalazł!!
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Yoanko prześliczny tort!!! Super pomysł!! Moja Majka jak go zobaczyła od razu powiedziała, że na następne urodziny też chce mieć taki
icon_lol.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ale super pomysł
icon_exclaim.gif
icon_exclaim.gif
icon_exclaim.gif


mniam.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
icon_eek.gif
icon_eek.gif
icon_eek.gif
Ależ piękny, niesamowicie kolorowy, śliczne literki, no cudo, ja też chcę taki tort, przepięknie go udekorowałaś Yoanko
icon_eek.gif
icon_eek.gif
wmann.gif
 

Martusia

Member
Cze 22, 2006
942
0
0
Genialny!!!
Wyrazy podziwu przesyłam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
AgaKyc @ 23 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=382451Super tort... kiedys go odgapie
icon_mrgreen.gif
No to napiszę dokladnie jak go zrobiłam żeby było łatwiej
icon_mrgreen.gif


Po upieczeniu biszkoptu przekroiłam go na dwie części i jedną ułożyłam w tortownicy, której brzegi były obłożone paskiem pergaminu. Po nasączeniu biszkopta i ułożeniu mandarynek posmarowałam go masą budyniowo-mandarynkową i ułożyłam dookoła "płotek" z rurek waflowych, delikatnie wciskając je w masę. Ciasto wstawiłam do lodówki, żeby masa zastygła.
Następnie ubiłam śmietanę ze śmietan-fixami i trochę więcej niż połową wypełniłam powstałą wnękę.

Galaretkę robiłam osobno, tzn. po ostudzeniu wlałam warstwę ok. 1 cm do garnka o średnicy mniejszej niż średnica tortownicy, wyłożonego przezroczystą folią spożywczą. Jak zastygła polałam resztą bardziej już stężałej galaretki, zostawiając odrobinę na polanie wierzchu w razie gdyby potrzebne były poprawki. W tą galaretkę poutykałam miśki, które jednak nie były w stanie utrzymać się w pionie, więc zostały podparte wykałaczkami. Gdy już wszystko zastygło wyjęłam wykałaczki i zalałam powierzchnię cieniutką warstwą pozostałej, lekko podgrzanej galaretki aby powierzchnia była idealnie gładka. Potem wyjęłam gotową "wodę" z garnka (w tym momencie przydała się pomoc męża, gdyż za długie grzebanie w garnku spowoduje popękanie galaretki) i położyłam ją na środek tortu.

Brzegi między "wodą" a "płotkiem" wypełniłam śmietaną a na styku galaretki i śmietany ułożyłam cisteczka.

I to wszystko
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Yoanko jestem pod wrażeniem!
icon_eek.gif
prześlicznie wygląda ta galaretka na środku i śmietanka
mniam.gif
moja mama ma niedługo urodzinki więc może podkradne pomysł i też wykombinuje coś z taką galaretką (oczywiście nie basen
icon_mrgreen.gif
ale jakąś ozdobę wymyślę
icon_smile.gif
)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mam jeszcze pytanko: w jakiej wielkości tortownicy robiłaś ciasto Yoanko? i pamietasz może ile potrzebowałaś rurek (mam na myśli ich wage
icon_wink.gif
). Z góry dziękuję za pomoc
bussi.gif


P.S

Już mam wizje tortu dla mamusi
icon_mrgreen.gif