Tort kokosowo-ananasowy Piňa Colada

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
agaciorek @ 7 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=735854Dziewczyny poradźcie,
czytam i zastanawiam się tylko - czy jak zrobię tort w piątek, to nic mu się do soboty w lodówce nie stanie? Nie skamienieje ?
icon_smile.gif
lecker.gif
Lodówkowanie tylko mu na zdrowie wyjdzie
 

barnus

Member
Gru 16, 2008
8
0
0
Zrobiłam ten biszkopt i jest rewelacyjny, pięknie wyrósł i dał się przekroić na 3 krążki.
A czy robiłaś może z tego przepisu biszkopt na prostokątnej blaszce, jeśli tak to z ilu jajek?
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
zrobilam dzis na szybko. Ominelam jedynie dzem ananasowy bo masa wyszla mi slodka na tyle, ze dzem by to przesadzil. I robilam z polowy porcji. Cukru dalam tylko pol szklanki i krem wyszedl bardzo dobry. Musialam sie sila powstrzymywac by nie wyjadac budyniu - bo z tymi wiorkami kokosowymi swietnie smakowal
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • SN856348.JPG
    SN856348.JPG
    66.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
Vanilko, srednica blachy byla jak dobrze pamietam 26 cm. Tylko, ze ten krem byl slodki to ja przekroilam biszkopt na 2 platy. Kremu starczylo mi na porzadna warstwe do srodka (1-1,5 cm) i posmarowanie wokolo oraz na gorze. Nawet zostaly 2 lyzki do wylizania
icon_biggrin.gif

Tort wyszedl pycha i naprawde polecam zmniejszyc ilosc cukru
icon_biggrin.gif
chetnie powtorzylabym torcik
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
tak, powinno starczyc. Ja do masy powkladalam kawalki ananasa - takie jak na zdjeciu z wierzchu i dlatego wydawalo sie, ze masy miedzy biszkoptami jest duzo. A na caly tort (wierzch i srodek) zuzylam jedna puszke nanasa w plastrach. Zreszta jak sie powklada w srodek troche ananasa to masa jest ciekawsza w jedzeniu
icon_biggrin.gif
 

rtyy

Member
Lis 20, 2011
3
0
0
wspaniały przepis!!
dzis zrobilam tort. wyszedl niezwykly, wysoki, mieciutki i wilgotny
jutro sa urodziny mojej corci. jak pokroimy, wstawie zdjęcia
icon_smile.gif
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
popelniam dzisiaj drugi raz
icon_mrgreen.gif
tylko bede musiala oblozyc masa cukrowa
icon_biggrin.gif



uhhh...jaki ten krem jest pychota!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bacca

Member
Lut 11, 2011
116
0
0
witam
icon_smile.gif



prosze o podpowiedz masło to o gramaturz 200 czy 250 gram?


a i czy można tak zrobic ze wieczorem sobie ten krem przygotowac a rano nastepnego dnia zmikrowac z masłem?

prosze o podpowiedz
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,397
3,690
113
Autorka wątku już tu chyba nie zagląda.....

Moim zdaniem kostka masła w tamtych czasach miała 250g.
Co do kremu, trudno powiedzieć, jak się zachowa masa budyniowa po tak długim okresie studzenia - czasem budynie mają tendencje do podchodzenia wodą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bacca

Member
Lut 11, 2011
116
0
0
Joanno dziękuje za odpowiedz .
icon_smile.gif





może jeszcze któras Cinka zagladnie która korzystała z tego przepisu dziś pieke biszkopta a jutro reszta .



 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
nie boj sie-nie zwarzy. A jesli sprobuje to delikatnie podgrzewajac i szybko miksujac uratujesz
icon_biggrin.gif

z Kasia jeszcze nie robilam tego kremu, ale robilam inny budyniowy i musze przyznac ze z maslem jednak smakuje lepiej
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

rtyy

Member
Lis 20, 2011
3
0
0
ja też jestem zdania, że to każdego kremu, czy innej masy lepsze będzie prawdziwe masło. nie margaryna.. kasia, tak, ale do pieczenia ciasta
 

Bacca

Member
Lut 11, 2011
116
0
0
TORT WYSZEDŁ PRZE PRZE PRZE PYSZNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zrobiłąm z masłem tak jak w przepisie

dziekuje i pozdrawiam
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Zrobiłam właśnie biszkopt z tego przepisu.
Wyrósł niesamowicie, opadł trochę co prawda ale akurat do równego poziomu (miał górkę na środku).
Jutro będę przekładać kremem (czekoladowym) i wiśniami więc dam znać jaki dokładnie wyszedł.
Ale póki co same pozytywy, szybko się piecze, rośnie jak szalony i z tego co widzę to jest mięciutki i puchaty.