Tort truskawkowy

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,110
1,559
113
Tort sie przewiozl rewelacyjnie: upieklam biszkopt w czwartek, przelozylam w piatek, dekorowalam w piatek wieczorem. Wyjechalismy w sobote rano - tort przewiozlam w tortownicy (ostatnia warstwa wystawala nad tortownice, ale nic sie z nia nie stalo). Biszkoptami oblozylam na miejscu.
Masa, jak zwykle, niebo w gebie
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
tak z pospiechu wyszlo
icon_redface.gif
w wieku 26 lat troche ciezko o 14 rocznice slubu
icon_smile.gif
Racja Cinko 14 lutego jest rocznica za to dopiero 4-ta
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Czy ja wiem... ja uwazam, ze kiczowata ale chlop sie uparl. To byl tylko cywilny wiec sie zgodzilam.
 

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Robiłam ten tort już kilka razy i jest super. Ale teraz dostałam zamówienie na masę bez kawałków truskawek, ponieważ dzieci podobno wolą gładką masę. Czy ma ktoś jakiś pomysł na to, żeby masa była równie dobra - może po prostu nie dodawać truskawek?
 

dorga

Member
Kwi 5, 2006
309
0
16
Tort już dawno zjedzony, a truskawki pokroiłam bardzo drobno i wrzuciłam je do masy. Dałam ich zdecydowanie mniej, ale nie mogłam z nich zrezygnować.
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Kobitki a Wy nasączacie biszkopty czy nie? Ja nasączam, ale dziś przesadziłam i mi płynie. Załamałam się, bo miał być śliczny do roboty a tu taka skucha. Okręciłam wałkiem z ręczników papierowich i zobaczymy. Ja nasączam, bo boję się że nie nasączony będzie zbyt suchy.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zawsze nasączam, ale ile to mi pokazuje sam biszkopt po przekrojeniu, bo nie zawsze wychodzi taki sam. Też raz przelałam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

morena55

Member
Wrz 5, 2011
78
0
0
Pyszna masa Dodałam świeże truskawki no cóż jest sezon i zmiksowałam nie w kawałkach a śmietanę dałam 36% z Piątnicy, zle mi się pracuje z Łaciatą Masa świetna