Tort węgierski

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Zrobilam,wyszedl,wiec podaje przepis
Biszkopt:
1 szklanka maki pszennej
1/4 szklanki maki ziemniaczanej
3 lyzki ciemnego kakao
1 szklanka cukru
4 jajka
lyzka octu
4 lyzki oleju
1 lyzeczka proszku do pieczenia
3 krople aromatu rumowego
Ubic piane z bialek,gdy bedzie juz sztywna powoli dodawac cukier i ubijac dalej.Nastepnie dodac po jednym zoltku,ocet,olej,aromat.Na koniec delikatnie wymieszac z przesianymi makami z proszkiem do pieczenia i kakao.
Piec 35 minut w 180C.
Na drugi dzien biszkopt przekroic na dwa krazki.
Jeden krazek polozyc na dno tortownicy i nasaczyc rumem wymieszanym z woda i cukrem.
1992.jpg

Masa:
Kostka masla(250g)
1 szklanka cukru pudru
kieliszek spirytusu
2 krople aromatu rumowego
lyzka zelatyny
3 lyzki ciemnego kakao
2 zoltka
3/4 szklanki wisni z alkoholu
1/2 szklanki rodzynek z alkoholu
3 opakowania galaretki w roznych kolarach(kazda przygotowac zmiejszajac ilosc wody o polowe,nastepnie odstawic do stezenia i pokroic w kostke)
Do garnka wlozyc maslo,cukier,kakao,podgrzewac tak dlugo az skladniki polacza sie w jednolita mase,dodac aromat spirytus,wymieszac,wystudzic.
Nastepnie mase przelozyc do miski,ucierac,dodac zoltka i rozpuszczona w malej ilosci wody zelatyne.Do powstalej masy dodac wisnie,rodzynki i wymieszac.
1993.jpg

Teraz dodac pokrojona w kostke galaretke i delikatnie wymieszac.
1994.jpg

Wylac na biszkopt
1995.jpg

Przykryc drugim
1996.jpg

Wstawic do lodowki na 5 godzin.
Na wykonczenie:
3/4 kostki masla
3/4 szklanki cukru pudru
2 zoltka
2 lyzki spirytusu
3 lyzki ciemnego kakao
Maslo utrzec z cukrem na puch,dodac po jednym zoltku,kakao i spirytus.
Po schlodzeniu tort wyjac z tortownicy,wierzch i boki posmarowac masa,udekorowac wedlug upodobania.
Smacznego...uff
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Ciag dalszy:
Wstawic do lodowki na 5 godzin.
Masa na wykonczenie:
3/4 kostki masla
3/4 szklanki cukru pudru
2 zoltka
2 lyzki spirytusu
3 lyzki ciemnego kakao
Maslo utrzec z cukrem na puch,dodac po jednym zoltku i ucierac dalej,na koncu dodac kakao i sirytus.
Tort wyjac z tortownicy.Wierzch i boki tortu posmarowac masa,udekorowac wedlug upodobania.
Smacznego
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
:eek: lo matko Sylcia :!: :!: ale pieknie go zrobilas
a w smaku to bardzo czekoladowy jest??
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Sylciu, piękny :!: Akurat w pracy oglądałam i koleżanka niechcący zobaczyła, do tej pory szuka szczęki pod biurkiem :!: :mrgreen: I ja nabrałam ochoty chociaż zwykle czekoladowych tortów nie jadam ( bo nie lubię :mrgreen: )
 

nelly26

Member
Paź 25, 2005
79
0
0
jutro robie ten tort:)zobaczymy jak wyjdzie:)ja mam zawsze klopoty z rozprowadzeniem kremu a zeby on byl tak cudownie rowno rozlozony jak to jest u ciebie:)tort niczym od najlepszego cukiernika:)gratuluje i podziwiam:)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
kurcze a ja nie mogę już na niego patrzeć ;) :cheers: moja mama robiła go na każde urodziny (nie tylko moje ale wszystkich domowników :lol: ) i jakiś uraz mam do niego :twisted: wyglada prześlicznie ale jak sobie ten smak przypomnę to wiem czemu w tym roku postanowiłam zrobić sobie tort sama ;) ale kto go nie próbował albo się nim nie przejadł to polecam
icon_razz.gif
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Dziekuje za wszystkie ochy i achy
Wcale nie jest taki trudny
A po zjedzeniu jednego kawalka mglabym nic nie jesc przez caly dzien ;)
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Jejku, piękny!
A jak wygląda w przekroju...?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Slaczego ja niektórych waszych zdjęć nie widzę :dump: ? W tym wątku nic nie widzę........ :cry:
 

ela2225

Member
Sty 28, 2006
6,033
9
38
A więc zrobiony i już prawie zjedzony.
Pyszny polecam.
Najbardziej jestem zadowolona z tego kremu na wierzch tortu nigdy mi się nie udawał a ten rewelacja.
 

nelly26

Member
Paź 25, 2005
79
0
0
wczoraj robiłam z rodzynkami bo wisni brak i wyszlo pyszne
icon_smile.gif
boki sa posmarowane kreme czekoladowym i obsypane orzechami a wierzch kremem amaretto :cheers: :cheers: zdjecia biestety brrak bo aparat ujechał w sina dal
icon_sad.gif