Tort z musem z gruszek na ptysiowym spodzie

agnesew

Member
Gru 8, 2005
381
0
0
ELKA,

z tym alkoholem gruszkowym to chyba rzeczywiście masz rację
icon_smile.gif
Tym bardziej, ze aromatu gruszkowego nie udało mi w sklepie znaleźć...
icon_smile.gif
Po dłuższych poszukiwaniach w necie znalazłam, owszem, ale na stronach z wyposażeniem dla piekarni-cukierni pakowane w oooooooooooogromne opakowania
icon_smile.gif


Myślałam jeszcze o warstwie z gęstego kisielu (budyniu) gruszkowego na bazie syropu, który zostaje z gruszek.... ale na razie gruszkowych kisielo-budynii też nie znalazłam
icon_smile.gif
W każdym razie będę się za nimi jeszcze rozglądać gdyż taka żelowa warstwa w kilku ciastach sprawdzała mi się genialnie
icon_smile.gif


Jedno wiem na pewno
icon_smile.gif
- moja przygoda z tym ciastem na pewno się jeszcze nie skończyła
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zatem ja tez jestem juz po pierwszym podejsciu do ciasta- ciasto ptysiowe- pyszne, latwo sie robi, super uroslo,moje nieforemne gwiazdki tez sie fajnie upiekly
dla mnie tez w masie bylo za malo gruszek, stad dalam ich az 3 sloiki, by miec w koncu konkretny smak gruszkowy , dodalam tez cukru pudru, bo byla dla mnie za mdlawa no i po tym ciaglym zwiekszaniu proporcji mialam za duzo masy- przy nastepnej probie uzyje tylko 200ml smietanki
icon_smile.gif

dzieki Elu za przepisy jak widzisz, caly czas drepcze za Toba
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
trzkasienka
Coz, jestem tylko za ulepszaniem! :lol: Super! No i jak mozna te "nieforemne" gwiazdki zobaczyc? Dzieki Ci, Kasiu, za te dreptanie :blume:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
trzkasienka
Ppunk.gif
Ppunk.gif
Ppunk.gif

Mistrzyni :oops: :oops: :oops: wchodzi i oglasza: "A nie pozwole smiac sie! Bo
a) Niech sie kazdy sam z siebie smieje, albo sprobuje, a potem
b) Sa naprawde bardzo dobre!

I mysle, ze fajnie to wszystko wygladalo razem. Piekne kwiatuszki rozpekly sie pod Twoja reka
icon_smile.gif
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
Za tydzień w środę mam urodzinki

.. i tak szukam szukam na jaki torcik się zdecydować ;)

Jestem juz prawie pewna, że będzie to właśnie ten torcik
icon_smile.gif


Bardzo dziękuje za przepis i naukę jak zrobić prześliczne, oryginalne ozdoby tortowe.

:dance:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Jeny77
Dziekuje Ci bardzo! Jednak przywoluję Cię do uwzględnienia uwag osob, ktore piekly - co do smaku. Dla mnie odpowiadal wlasnie taka delikatnoscią i jesli poszukujesz cos bardzo lekkiego i delikatnego w smaku - to jest to
icon_smile.gif
No i jesli bedziesz miala jakies pytania - z chęcią`odpowiem
icon_smile.gif
:blume:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Elka
chcialam tylko dodac ze zdjecia tortu nie wkleje bo na zdjeciu wyglada katastrofalnie :cry: niz byl w rzeczywistosci ale za to smakowal super
 

fergie0

Member
Paź 26, 2007
10
0
0
witam z tego trtu wykorzystałam sam krem gruszowy a zamiast ciasta ptysiowego upiekłam biszkopt
icon_smile.gif
wyszło genialnie a że to był tort na pierwsze urodziny chrzesnicy to dołożyłam biedronki pobawiłam sie marcepanem i jest super mój pierwszy taki tort :D:D:D

a wyglada tak

Nikoli_1_urodziny.jpg
Nikolki_pierwsze_urodziny.jpg

wszystkim strasznie smakował... pozdrawiam
icon_smile.gif




mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
 

Załączniki

  • Nikoli_1_urodziny.jpg
    Nikoli_1_urodziny.jpg
    183.8 KB · Wyświetleń: 1
  • Nikolki_pierwsze_urodziny.jpg
    Nikolki_pierwsze_urodziny.jpg
    177.6 KB · Wyświetleń: 1

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
ELKA:
Wczoraj, kiedy czas mi na to pozwolił śledziłam różne wątki gdyż "projektuję" tort na chrzciny. Trafiłam na dość starą dyskusję z Elką w roli głównej. Byłam tylko zawiedziona, bo wszyscy wychwalali wszystkie torty Elki a u mnie wyświetliły się Muminki (przepiekne) i czekoladowe róże. Nie wiem dlaczego nie miałam dostępu do większej ilości zdjęć Elki.
dontknow.gif
Oglądanie ich to istna uczta. I co? spać nie mogłam, bo bałam się, że już nie znajdę Elki ani jej wyrobów, a tu proszę - jaka dzisiaj niespodzianka... Dziękuję Elka za przepis na ptysiowe ozdoby. Pierwszy raz coś tak fantastycznego zobaczyłam na Twoim torcie z Muminkami - RE-WE-LA-CJA!!! Pozdrawiam Cię gorąco (ja "nowa" na forum - widzę że jesteś prawdziwą Mistrzynią - chylę czoła przed takim talentem.) Wiem, że wielu rzeczy można się wyuczyć, ale od razu widać czy ktoś postawił kropkę nad "i". Jeżeli możesz mi podpowiedzieć, gdzie mogę obejrzeć inne Twoje wyroby, podaj proszę link, będę zaszczycona i ogromnie wdzięczna.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Droga Elko: mimo że to strasznie przedawniona odpowiedź, to baardzo, baardzo Ci dziękuję za adres do Twoich arcydzieł. Przy okazji inni miłośnicy Twojego talentu też mogą do woli nacieszyć się obcując z prawdziwą sztuka cukierniczą. Te wszystkie ochy i achy kierowane pod Twoim adresem są jak najbardziej uzasadnione. Otwieranie Twoich stron to istny balsam dla duszy...To co zobaczyłam jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że że masz nie tylko złote ręce ale i to coś (powiedzmy dar..). Wielkie dzięki. Pozdrawiam
PS. Zainspirowana pomysłem na brzoskwiniową różę, spróbowałam zrobić podobną. Jak na pierwszy raz nie mogę narzekać, w pracy wszystkim się podobała. Nie miałam brzoskwiń z syropu i zrobiłam ze świeżej. Celowo nie obrałam ze skórki, kwiatek miał płatki z ładnymi brzegami. Błędem było to, że troszeczkę za cienko pokroiłam dlatego, przy zwijaniu pomagałam sobie wykałaczkami. Jak widziałam, że dodana łyżką galaretka "chwyciła" formę wyjmowałam wykałaczki. Ot i widzisz - Twoja nauka nie idzie w las...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
A to moje próby wykonania tego tortu:
008.JPG

starałam się zrobić gwiazdeczki, ale nie bardzo mi wyszły
 

Załączniki

  • 008.JPG
    008.JPG
    410.4 KB · Wyświetleń: 1

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
006.JPG
postanowiłam, że nie będę kombinować i spróbuję prostszych form
 

Załączniki

  • 006.JPG
    006.JPG
    377.8 KB · Wyświetleń: 1

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
005.JPG
Spód trochę mi się rozlał i popękał w czasie pieczenia, ale nie przejęłam się bardzo, dociełam do wielkości tortownicy, małymi cząstkami uzupełniłam braki i zalałam to masa śmietankowo-gruszkową. Ta masa jest fenomenalna, musiałm uruchomić siłę woli, aby jej nie zjeść samej.
 

Załączniki

  • 005.JPG
    005.JPG
    372.4 KB · Wyświetleń: 1

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
012.JPG
( nie potrafię w jednym poście umieścic wszystkich zdjęć, przepraszam)
 

Załączniki

  • 012.JPG
    012.JPG
    417.5 KB · Wyświetleń: 1