Tradycyjny krem maślany do tortów-czekoladowy

Rusalka

Member
Mar 12, 2009
40
0
0
Dziunia..
SUPER KREM!!!!
Dzis robilam wlasnie torcik probny na urodzinki synka..

Robilam kiedys podobny z samyz zoltek ubijanych na parze ale ten jest rewelacyjny..

Poniewaz ja nie lubie raczej czekolady i kakaa to zrobilam 2 kremy
1 z czekolady gorzkiej
2 z czekolady bialel

Torcik wyszedl taki...



Ja sie tak najadlam kremu
icon_redface.gif
pfeif2.gif
ugly_08.gif
ugly_08.gif

Miksowalam i mi z miski wychodzil no to trzebabylo sobie radzic
mniam.gif


 

a.g.j.m

Member
Mar 23, 2009
2
0
0
Dzisiaj zrobiłam krem jest pyszny tylko robiłam tort po raz pierwszy i chyba żle posmarowałam biszkopt tym kremem zrobiłam to zaraz po zrobieniu kremu nie schłodziłam go wcześniej i był dość żadki. Za 2 godziny przyjdą goście to zobaczymy jaki był efekt końcowy.
gruebel_2.gif
 

Ainah

Member
Mar 14, 2009
13
0
0
A propo chłodzenia kremu: ile czasu mniej więcej trzeba chłodzić krem, żeby był na tyle sztywny, żeby można nim było dekorować ?(bo ostatnio też robiłam od razu po zrobieniu kremu i nie szło kremem dekorować, bo za rzadki).
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tego nie da się dokładnie okreslić, przecież wszystko jest zależne, temperatura otoczenia, temperatura w lodówce - to ma duzy wpływ na szybkość zastygania masy, a u każdego może być inaczej. Musisz po prostu wstawić krem do lodówki i sprawdzac co jakiś czas, np. co 1/2 godziny, mieszając za każdym razem, żeby równo się schładzał.
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Zrobiłam krem z białą czekoladą i pech młody wylał mi pół masy jajecznej zanim zdążyłam ją zmiksować
cry_1.gif
podpowiedzcie kochane jak zwiększyć jej ilość ale już bez jak by ją nie zepsuć
gruebel_2.gif
dodać bitej śmietany? mascarpone? budyniu? wiem wiem ze to nie będzie już to samo ale jak myślicie co będzie lepiej smakować?
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Tak zrobiłam
bussi.gif
Jestem fanką tej masy, od pierwszego zrobienia. Robię ją z 2x w miesiącu i mimo że uwielbiam waniliową czekoladę alpen gold to nr.1 dla mnie jest ta masą z czekoladą mleczną
daumen.gif
. Byle nie z goplany bo tylko czułam w niej orzechowy posmak.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
Ja też dołączam pochwały dla dziuni.
Krem wyśmienity, mega czekoladowy a wszystkie składniki w doskonałych proporcjach, mimo, że 2 kostki masła na początku mogą budzić zdziwienie.
Tort powędrował do jubilata ale podejrzewam, że będzie smakował.
Fotkę zamieszczę w tortach Dorotaxx, bo główny akcent, wg Jej receptury.
Dziuniu - dzięki
bussi.gif
 

nemala

Member
Sty 13, 2010
1
0
0
Szukałam długo kremu do tortu, ale ten wydaje mi sie rewelacyjny, musze zrobić. Serdecznie dziękuję za przepis
banana.gif
Napewno jest pyszy i napewno sie pochwalę
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Potrzebuję w miarę szybkiej odpowiedzi
icon_smile.gif
Czy ta masa to jest coś jak buttercream, tj. nadaje się jako "podłoże" do masy cukrowej? Czy to wszystko się nie rozjedzie, jak nałożę płat masy cukrowej na tort pokryty masą maślaną?
icon_rolleyes.gif
 

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
pewnie juz za pozno zeby ci podpowiedziec "ania-magda" ale ja jestem bardzo zadowolona z tego kremu, mase cukrowa nakladalam po uprzednim schlodzeniu tortu w lodowce, swietnie zastyga i robi sie twardy
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
No tort już dawno zrobiony...
icon_wink.gif
ale i tak dzięki za odpowiedź, wykorzystam ten krem przy następnym torcie
icon_smile.gif
Szkoda tylko, że ten dopiero za miesiąc chyba będzie...
icon_rolleyes.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Czy ten krem może się oważyć ? Jeśli tak , to jak tego uniknac. Niestety mam z tym ostatnio problemy , nawed zwykły budyniowy krem mi sie psuje.
baa.gif
Jakieś fatum czy cos ? Raz się uda , a raz nie
no_shakinghead.gif
. Jak robie kremy maslane to aż się trzęse ze strachu i z nerwów czy mi wyjdzie.
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Mam jeszcze jedno pytanie :
Czy czekolada , którą dodaje się do utartego masła ma być zimna , czy raczej troche ciepława ? Proszę o odpowieć , bo planuje jutro zrobić ten krem , a produkty juz zakupione i biszkopt upieczony.
icon_mrgreen.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
moni77 @ 23 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=948332uprzejmie donoszę że masa jest świetna. Wiem, żadne odkrycie, wszak Dziuniowa....
icon_smile.gif
Moni, cieszę się że Ci smakowało
icon_smile.gif
A receptura jest jak w tytule, tradycyjna i tylko przeze mnie wpisana, to po prostu krem Russel
icon_smile.gif


aguś25 @ 23 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=948338Czy ten krem może się oważyć ? Jeśli tak , to jak tego uniknac. Niestety mam z tym ostatnio problemy , nawed zwykły budyniowy krem mi sie psuje.
baa.gif
Jakieś fatum czy cos ? Raz się uda , a raz nie
no_shakinghead.gif
. Jak robie kremy maslane to aż się trzęse ze strachu i z nerwów czy mi wyjdzie.
Może się zwarzyć jak najbardziej. Składniki muszą mieć taką samą temperaturę, a masę jajeczną trzeba dodawać powoli i miksować na szybkich obrotach.

aguś25 @ 25 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=949235Mam jeszcze jedno pytanie :
Czy czekolada , którą dodaje się do utartego masła ma być zimna , czy raczej troche ciepława ? Proszę o odpowieć , bo planuje jutro zrobić ten krem , a produkty juz zakupione i biszkopt upieczony.
icon_mrgreen.gif
Zimna czekolada będzie zbyt twarda, dodawaj taką ciepławą, wtedy dobrze się połączy z masłem.