Tricolada - obłędna!

Wrz 3, 2008
1,371
0
0
AgusiaSz @ 13 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=822332zrobiłam
icon_mrgreen.gif

niestety ;) spróbowałam kawałeczek, jest pyyyszzne
mniam.gif
czeka na sobotę
fiesgrins.gif

zdjęć raczej nie będzie
icon_sad.gif
jak to zdjec nie bedzie??? nie bawie sie tak
rofl.gif
 

pistis

Member
Sty 28, 2009
17
0
0
Musy siedzą w lodówce ;) Mam nadzieje że sprawdzi się jako walentynkowy smakołyk....
icon_smile.gif
(ja uwielbiam czekoladowe smakołyki ciasteczka, lody itp. chociaż co dziwne za samą czekolada nie przepadam)

A jeszcze małe pytanko co do musów (chociaż jeszcze nie zastygły)- mus z gorzkiej czekolady praktycznie od razu był gęsty (myślę że to zasługa dużej zawartości kakaa), ale pozostałe dwa musy były już rzadsze.... czy tak ma być?

P.S jeśli tylko sie uda ciacho i będę miała możliwości zamieszczę fotę ;)
 

pistis

Member
Sty 28, 2009
17
0
0
Dziękuję za szybką odpowiedź
icon_smile.gif
Muszę powiedzieć że Twoje zdjęcie tak smakowicie wygląda.... że musiałam się z tą tricoladą zmierzyć- czuje że jutro moje kubki smakowe będą w siódmym niebie
icon_smile.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Wygląda obłędnie a smakuje pewnie jeszcze lepiej uwielbiam wszystko co jest czekoladowe muszę zrobić to cudo przy najbliższej okazji
mniam.gif

 

pistis

Member
Sty 28, 2009
17
0
0
Oj było pyszne, a właściwie jest bo pozostał mały kawałeczek
icon_smile.gif


Zrobiłam z połowy porcji w tortownicy o średnicy 20 cm, użyłam czekolady Wedla i śmietanki 36%. Troszę szkoda że każda wartwa miała inną twardość po wyjęciu z zamrażalnika i odczekaniu chwili (nie wiem czy to urok całego ciasta- a właściwie czekolady- czy coś po prostu mi nie wyszło). Mimo dlugiego wyrabiania spodu cukier nie do końca się rozpuścił, więc dodałam jedno żółtko- troszke pomogło... na szczęscie cukier nie był wyczuwalny w cieście. Muszę wszystko jeszcze dopracować, bo jeszcze nie raz pewnie tricoladę zrobie
icon_smile.gif

Zdjęc niestety nie mam, ale wygląda bardzo smakowicie, po prostu te warstwy są cudowne.
Może kiedyś spróbuje z innymi wariantami czekoladowymi... tylko jestem ciekawa czy by wyszło np z taka czekoladą o smaku nugatowym... pewnie wtedy trzeba by było dodać troszkę mniej śmietanki
gruebel_2.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Chyba taki urok, to ze wzgledu na zawartosc kakao w kazdej z czekolad, im wiecej tym gestsza masa, dlatego z gorzkiej byla najgestsza
icon_wink.gif

Ze spodem nie mialam problemow, ale najwazniejsze ze w efekcie smakowalo
icon_mrgreen.gif


a co do wyprobowania z innymi smakami czekolad, mysle ze na spokojnie mozna esperymentowac, w przypadku tego deseru nie powinno sie popsuc, co najwyzej zmrozony mus bedzie bardzie przypominal warstwe z gorzkiej lub bardziej te z bialej czekolady
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: