Truskawkowiec

Alutka

Member
Lut 28, 2007
738
0
0
3 jajka
3/4 szkl.cukru
1 szkl. mąki
2 łyżki mąki ziemniaczanej
500 gr truskawek
1 lub 2 op.czerwonej galaretki

Jaja utrzeć z 1 łyżką wody i cukrem na puszysta masę.Mąkę połączyć i przesiać następnie dodać do masy.Wymieszać,przełożyć do natłuszczonej formy i piec w temp.180' ok. 20 min. Truskawki umyć, osączyć i ułożyć na cieście. Następnie przygotować galaretkę według przepisu na opakowaniu i tężejącą polać truskawki.
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Robię podobne, tylko na spód idzie ciasto z olejem - u mnie znika przez noc
gruebel_2.gif
Chyba coś na mrówki muszę kupić?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ilona @ 14 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=521217Ale śmietany czy innych dodatkow nie stosujesz
icon_question.gif
Wszystko zalezy tak naprawde od fantazji
icon_mrgreen.gif
Czasami na wierzch smietana dodatkowo, czasem smietana z zelatyna, owoce w nia, wymieszac i na ciasto, czasami pianka z galaretki a na wierzch owoce
icon_wink.gif

CYTATLetnia na ciacho i po zastygnieciu galaretka tak
Nie letnia, ale mocno zaczynajaca się zcinać <płynna ale gesta>, bo inaczej może ci wsiąknąć w ciasto lub spłynąć po bokach
icon_wink.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Pod truskawki nic nie daję, a truskawki zawsze kładę na ciasto, kiedy jest jeszcze lekko ciepłe. Wybieram wielkie bomby, przekrawam i przekrojeniem na ciacho, żeby wilgotne było bardziej. Galaretka mi się od ciasta nie rozwarstwia. Wcześniej często ze śmietaną z biszkoptem pod spodem to był hit sezonu, ale odchudzam jadłospis swoim chłopom też, więc już w ub. roku zrezygnowałam ze śmietany.
A czekoladą w zależności od smaku, traktuję po wierzchu, na galaretce, z polewy (gotowej, wiem, wie, rumienię się) robię takie esy floresy. Do ciasta często dodaję skórki otartej z cytryny, ciacho jest cudownie aromatyczne i wg mnie bardzo ten aromat pasuje do truskawek.
A co do dzwonka na te mrówki........ kurczę, może kłódka na kuchenne drzwi?
gruebel_2.gif