Tzatziki II

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Tzatziki II:

1 szklanka jogurtu naturalnego
1 szklanka serka naturalnego Tosca
2 ogórki
6 ząbków czosnku
1 łyżka octu winnego
3 łyżki oliwy
przyprawę Tzatziki - pół łyżeczki
poł łyżeczki mięty
sól

Ogórki obrać, zetrzeć na tarce, odsącyć wodę.
Czosnek obrać i zmiażdzyć.
Połączyć to wszystko z serkiem Tosca, dodać oliwę z oliwek, ocet, posolić, wymieszać i odstawić do lodówki - na minimum 1 godzinę :lol:


:smacznego: :smacznego: :smacznego: :smacznego: :smacznego: :smacznego:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Hihii... :roll: a teraz z serkiem? ja jesli chodzi o tzatziki tojestem neibezpieczna fanatyczką... uwazaj :twisted: :twisted: :twisted:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
to co Ty Małgoś na mleku je robisz :dump: :dump: :dump:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie, kupuje jogurt grecki, bo jest zupelnie czyms inym niz smietana, serek, jogurt zwyklu (w dowolnej konfiguracji)

ewentualnie, ale to ewentualnie robie na bakomie naturalnej, bo ona jest robiona nieco podobnie, ale i tak jest za rzadka - wiec ja przez noc osączam przez gazę.

ale cale szczescie juz jest w sklepach jogurt grecki (total), wiec zazwyczaj go kupuje i tyle
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ewentualnie, ale to ewentualnie robie na bakomie naturalnej, bo ona jest robiona nieco podobnie, ale i tak jest za rzadka - wiec ja przez noc osączam przez gazę.
no widzisz Ty robisz na Bakomie a ja na Danonie z dodadkiem śmietany (mi to bardziej przypomina smakiem to co tam kosztowałam. Mało tego nie każdy ma możliwość kupna jogurtu greckiego
icon_sad.gif

Ja sporo rozmawiałam z babciami greckimi i zdradziły mi kilka sekretów jak sobie radziły, gdy nie było sklepowych jogurtów :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
to prawda, tez nad tym boleje,zwlaszcza gdy utracam plynnosc finansowa pod koniec miesiąca
icon_sad.gif
bo takijogurcik kosztuje 5 zł, jakbynie mogli w Polsce produkować

acha no ale ja JESLI robie na bakomie, to najpierw ja odsaczam, bo tzatziki naprawde powinno sie trzymac lyzki a nei byc takie leiste jakie wychodzi z jogurtu i dodatkow.

powiem tak

jogurt+smietana > zastrzezenia do konsystencji i troche do smaki
jogurt + serek > zastrzezenia do smaku i to mocne
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
jogurt+smietana > zastrzezenia do konsystencji i troche do smaki
jogurt + serek > zastrzezenia do smaku i to mocne
Jogurt Danone trzyma się łyżki sam w sobie + kwaśna śmietana = dla mnie super :mrgreen:
Jogurt Danone + serek Tosca naturalny bądź Bieluch naturalny = dla mnie idealna trzymająca się łyżki konsystencja.
W obydwu przypadkach smak jest super :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no ja nie wiem, co ze mną jest. zdaje sobie sprawe, ze wszystkim smakuja tzatziki w takich wlasnei kombinacjach (znam takichco lubia nawet z samym serkiem albo z sama smietaną!) a ja jakos nie ten teges. CO jest o tyle dziwnie, ze poza tzatzikami i tiramisu nie jestem specjalnie ortodoksyjna! Ba, nawet ostatnio Marge sie "wzdrygła", ze risotto bez ryzu robię :oops:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no i widzisz, smiejesz sie... a moze to jest jakas jednostka chorobowa. :evil:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja uwielbiam do ciepłego chleba po prostu. Do wszelkich mięs, zwlaszcza pieczonych (niezaleznie od kraju pochodzenia potrawy) zeby wydawalo sie lzejsze.
Uwielbiam tez z ziemniaczkami młodymi albo (A ZWŁASZCZA) z ziemniaczami pieczonymi z ziołami (np w piekarniku).
Tak wlasnie jedza je czesto Grecy, leją jepo takich ziemniaczkach. A niemcy przebywajacy w grecji mają na to swój patent, olewają pyszne pieczone ziemniaczki i nakładają sobie frytki i frytki polewają tzatziki. Zawsze mnie to bawilo, ale kto wiem, moze to dobre.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
dobre Małgoś - ja z tych co wciskają tzatziki gdzie mogą :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: