WARKOCZE Z CIASTA FRANCUSKIEGO

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Kupiłam książkę Elisabeth Bangert "Dekorowanie potraw", a w niej znalazłam świetny przepis na "warkocze z ciasta francuskiego", które już dwukrotnie piekłam w tym tygodniu i zapowiada się, że będą częściej gościły w moim domu, bo małżon, łasuch, domaga się ich ciągle i ciągle ;) , to naprawdę łatwa w wykonaniu, lekka przekąska, dobra do pochrupania w dowolnym czasie, jak i na przyjęcie czy spotkanie ze znajomymi, przy dobrym piwku chociażby ;)

na około 40 warkoczy:
*2 opakowania mrożonego ciasta francuskiego
*1 roztrzepane jajko
*kminek
*przyprawa do pizzy
*sól gruboziarnista
*ziarna sezamu
[ja zamiast przypraw użyłam: mak, sezam i cukier]

akcesoria:

*mały nóż kuchenny
*pędzelek
*papier do pieczenia

Ciasto francuskie rozwinęłam i pokroiłam na paseczki o szerokości 1/2 cm, wzdłuż krótszego boku. Brałam po trzy paseczki i zaplatałam z nich warkocze. Oba końce należy dobrze ze sobą ścisnąć. Piekarnik nastawiamy na 200 st.C Warkocze układamy na blaszce wyłożonej pergaminem w lekkim odstępie od siebie (ok 3 cm). Smarujemy roztrzepanym jajkiem z wierzchu i posypujemy przyprawami bądź, tak jak ja, makiem, cukrem, sezamem albo np serem żółtym. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika na środkową półeczkę i pieczemy aż nasze warkocze nabiorą złotego koloru. Gotowe przekładamy ostrożnie (bo na początku będą lekko się jeszcze uginały) na kratkę, do wystudzenia. Smacznego
icon_smile.gif


DSC02364.JPG


DSC02300.JPG


smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,962
1,546
113
Ciasto - mam, mak - mam, sezam - mam, ale NIE MOGĘ się załamać - na razie mówię NIE!!!!!!

Chociaż
gruebel_2.gif
, nie wiem czy wytrwam, kusi, kusi, kusi
icon_redface.gif
.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja wiedziałam co ryzykuję wchodząc na forum, to nie, jeszcze mnie musiało ponieść do bloga Monsai. Ciekawe ile jeszcze zniosę zanim się załamię albo znowu zacznę omijać to forum z daleka.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Ja też nie widziałam, ale weszłam do linka z pierwszego postu - do bloga i tam są zdjęcia. Bardzo apetyczne zresztą
icon_smile.gif
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
robilam juz nie raz, tylko,ze w formie swiderkow- szybciej idzie:).
takie proste i szybkie w wykonaniu, a efekt zachwycający
icon_mrgreen.gif