Zacierkowa

Dynka

Member
Wrz 18, 2004
2,917
0
0
Bardzo prosta, ale jakże smaczna.
Wstawiamy garnek z wodą ważne żeby jedno i drgie było czyste.
Obieramy ziemniaczki , kroimy w kostkę, wrzucamy do wody, w między czasie robimy zacierki z wody i mąki, bez jajka bo wyjdą twarde. rwiemy takie jakie lubimy ja robię dość duże.
Przesmażamy drobno pokrojaną cebulkę z jakąkolwiek wędlinką, mile widziany boczuś wędzony, lub jakaś kiełbaska ważne żeby pachniała choć troszkę wędzoneczką, no dymkiem.
Siekamy koperek grube końce możemy dać odrazu do garnka, Wrzucamy zacierki, przesmażoną wędlinkę z cebulką wszystko gotujemy do miękkości, na koniec zapalamy zupkę zasmażką, można dodać mąki do przesmażanych wcześniej wędlinki i cebulki.
Ważne sól i koper zostawiamy na koniec. Sól bo nigdy nie wiadomo ile jej jest w wędlinie, a koper dla zapachu. Ma go być dużo kopru ma się rozumieć , i zapachu również.
Rano gotowałam o 17 już zupy nie miałam.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
pamietam ta zupe z czasow mojego dziecinstwa, babcia czesto ja robila... do wyrawru dodawala ziele angielskie, lisc laurowy.
ja robie podobna, ale bez boczku tylko z kielbaska i bez zacierek...
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
zrobiłam tę zupę pyszna:)


tillandsja, Twoja zupa jednak całkiem inna jest:))
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
no tak, bo moja ma ziele angielskie, listek laurowy i nie ma zacierek, a ten ostatni skladnik jest kluczowym jak sama nazwa zupy na to wskazuje
icon_wink.gif