Zapiekanka Pastuszka

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Jakież to dobre !!!!!!!!!!!!! Gorąco polecam , robiłam dwa razy na urodziny córci i kazdy prosił o dokładkę, a do tego sałata z bajerami jak ja to nazywam i było pysznie. Dziekuje za przepis, polecam i pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!!!!!!
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Popularna ta zapiekanka - przynajmniej dwa domy na swiecie ja dzis maja na obiad!
Ciesze sie bardzo.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
U mnie byla wczoraj na obiad, wszystkim bardzo smakowalo
anbetung.gif
choc jak dla moich to zamalo bylo ziemniakow ale oni tacy juz kartoflani sa
baa.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Musia, nastepnym razem dodaj duzo "pyrow"!
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
No i zrobiłam w końcu
icon_lol.gif

Było (właściwie jeszcze jest, bo zostały jakieś nędzne resztki, które miały starczyć mi na jutrzejszy obiad, ale coś mi się widzi że ich krótki żywot skończy się wraz z dzieisjeszą kolacją) przeeeeepyszne. Bardzo polecam i namawiam do spróbowania.
Nie mam dalej tego magicznego sosu, ale zrobiłam tak jak Syso i jest suuper.

Zrobiłam z połowy porcji bo mam nieiwelkie naczynie do zapiekania w którym nie było by miejsca na tyle farszu i ziemniaków. A to co wyszło było i tak ogromne, więc nawet nie chce myśleć ile wyszłoby z kompletnego przepisu... chociaż może wtedy starczyło by nam na drugi dzień
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Tatter- Twoje zdjecia sa tak bosko apetyczne, ze zaczynam specjalnie wyszukiwac Twoje przepisy
daumen.gif


Zrobilam zapiekanke- baaardzo syta i smaczna- sposob na rozgrzanie mieszkania i brzucha w zimowy wieczor
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Nie moge uwierzyc! Zgadnij, Nesia, co robie dzis na obiad?

Bardzo dziekuje!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Moja w piecu:)
Tym razem dodalam rowniez kilka pieczarek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Pyszne
mniam.gif
Dzisiaj na obiadek było. W wersji indyczej.

Dziękuje za przepis
anbetung.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
O....bardzo prosze...bardzo sie ciesze!
icon_biggrin.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
cry_1.gif
nie smakowało nam, mąż jak spróbował to ledwo skończył jeden kawałaek, worchestera dodałam 3 razy tyle i tak całość była dla nas strasznie mdła i bezsmakowa, no zjeść się dało, ale bez jakiś rewelacji, sama musiałam większość w siebie wepchać, bo nikt mi nie chciał pomóc
icon_confused.gif

Wyobrażałam sobie coś bardzo aromatycznego i pachnącego,
a tu taka zwykła najzwyklejsza zapiekanka
cry_1.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Z powodu kłopotów aprowizacyjnych (brak sosu W., pieczarek i groszku- z warzyw tylko marchewka) posunęłam sie do daleko idącej improwizacji i wyszła mi Zapiekanka Meksykańskiego Pasterza Lisów
icon_lol.gif

Dodałam 2 ostre papryczki z zalewy, dużą szczypte hiszpańskiej ostrej papryki wędzonej w dymie, łyżkę przecieru pomidorowego (chciałam podlać czerwonym winem, ale wyszło), ząbek czosnku. Mięsny farsz wyszedł pyszny, wyjadałam go z patelni drewnianą łyżką.
Mam nadzieję, że wybaczysz mi Tatt tę profanację angielskiej kuchni domowej, ale miałam straszną ochotę na Pasterza a w lodówce hulał wiatr.
Właśnie wrzuciłam do pieca i juz ostrzę ząbki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Pyszna- kremowa masa ziemniaczana a pod nią pikantny mięsny sos
mniam.gif

Brat oczywiście kręcił nosem, ze za ostre, ale ja nie znam takiego określenia.

Kręcił nosem i zjadł prawie całą! Poszłam sobie dołożyc a tam puste naczynie
baa.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Lisie...malo, ze wybaczam...jestem jak najbardziej za modyfikacjami istniejacych przepisow! Przeciez w koncu gotujemy dla siebie i u siebie...
Pamietam kiedys zapieklam pod ziemniaczna pierzynka bardzo pikantne chilli con carne...i wyszlo cudowne aromatyczne danko...wiec bylam w poblizu Twojej "Zapiekanki Meksykanskiego Pasterza Lisow"...
icon_wink.gif
 

mar7ini

Member
Maj 13, 2007
27
0
0
ja tez zrobilam... i niestety przylacze sie do opinii kashy - zjesc sie jak najbardziej da, ale bez rewelacji. Pracy tez bylo przy tym niemalo, a i trwalo to calkiem dlugo. Efekt niestety nie rekompensuje tego... mam nadzieje, ze zuzyje przynajmniej reszte butelki sosu Worcerstershire, ktory specjalnie po to kupilam... ;)
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,424
113
Długo się zbierałam. Wypadło, że muszę zrobić w wielki upał czyli dziś. Opłacało się
mniam.gif
mniam.gif

Zrobiłam z połowy porcji z wołowiny, ale i tak tego jest baardzo dużo. Chyba spróbuję część zamrozić.

R__ne_053.jpg

R__ne_055.jpg

Żałuję tylko, że w sklepach, w których ja kupuję mięso - jagnięcina nie bywa, bo bardzo ją lubię.
 

Załączniki

  • R__ne_053.jpg
    R__ne_053.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 11
  • R__ne_055.jpg
    R__ne_055.jpg
    17.6 KB · Wyświetleń: 11

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Swietnie Hazo...zdjecie nr 2 calkiem, calkiem...(a dlaczego jest z lampa?)
Mrozic oczywiscie mozesz...kiedy uda Ci sie dostac jagniecine...zrob jeszcze raz...naprawde wtedy jest wyborna!
Uzylas sosu Worsestershire?
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,424
113
tatter @ 16 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=563660Swietnie Hazo...zdjecie nr 2 calkiem, calkiem...(a dlaczego jest z lampa?)
Mrozic oczywiscie mozesz...kiedy uda Ci sie dostac jagniecine...zrob jeszcze raz...naprawde wtedy jest wyborna!
Uzylas sosu Worsestershire?
To nie lampa - to oświetlenie pod szafką kuchenną. Sosu użyłam. Mam w lodówce otwarty od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że się prędko nie zepsuje.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: