Zdrowe ciasteczka owsiane

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Wczoraj je znowu upiekłam dodałam oprócz rodzynek troche suszonych żurawin, są bardzo dobre, i na stałe zagoszczą w naszym domku. Dziekuje kasha
anbetung.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
dance.gif
 

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
CYTATwłożyłam do metalowej puszki, włosów dostały
Ja też sobie zostawiłam parę na zapas, ale całe szczęście tylko jedno spleśniało, resztę zdążyłam pochłonąć.
icon_razz.gif


Ja planuję w przyszłym tygodniu upiec, również miałam plan dodać suszonych żurawin i zamiast jabłkowego, ananasowy
icon_smile.gif
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
a da się zupełnie pominąc rodzynki? no nienawidzę ich w kazdej postaci... ew. tu podsuszone jablko...ale nie wiem czy chce mi sie bawic...
co moglabym zrobic jesli nie chce dawac tych nieszczesnych rodzynek? bo przepis cudo...
 

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
Ashira @ 18 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=825078a da się zupełnie pominąc rodzynki? no nienawidzę ich w kazdej postaci... ew. tu podsuszone jablko...ale nie wiem czy chce mi sie bawic...
co moglabym zrobic jesli nie chce dawac tych nieszczesnych rodzynek? bo przepis cudo...
Ależ oczywiście że nie musisz dawać rodzynek. Ja tez ich nienawidze i robie tego typu ciasteczka bez, często dając za to szuszoną żurawine, śliwki, morele itp...
 

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
Ja rowniez swoj edytowalam ;)
To ulubione ciasteczka calej mojej rodziny, dwie blachy znikaja w ciagu biezacego dnia.

dodaje duzo siemienia lnianego
sok zastepuje woda
dodaje owoce tropikalne suszone- sa najlepsze, slodziutkie i nie pala sie
dodaje mieszanke- nie wiem czego, w gruncie rzeczy, ee... czegos zytniego, siemienia, ziarn slonecznika, czegos yhh, wiem ze zdrowe i bogate w blonnik :D
Dodaje razowa make, sa wtedy mieksze (z maka biala i odrobina cukru wyszly twarde i niedorownujace niestety). Dodaje platki zytnie
Zawsze sypne wiecej otrebow.

Uwielbiam je!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
Sinistra @ 6 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=842976Wklepiesz swoje modyfikacje?
Prosze bardzo
icon_smile.gif


Po 1/2 szkl. płatków owsianych i żytnich posiekałam. Dodałam po pół szkl. soku pomarańczowego i mleka i 1 łyżke masła. Poczekałam do wchłonięcia. Dosypałam po chwili kokos i wymieszałam.

W drugiej misce wymieszałam mąki (żytnia i orkisz), z proszkiem i sodą oraz cynamonem.
Połączyłam 2 masy i dodałam jajko.
Dodałam na koniec duuużo posiekanych orzechów brazylijskich, nerkowców i włoskich oraz pestki dyni oraz wiśnie suszone i śliwki suszone.

BOSKIEEE
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
merci beaucoup
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
właśnie się druga blaszka piecze:D jak pachną... tak dawno już chciałam je zrobic a nie było czasu. u mnie z sokiem jabłkowo-gruszkowym, cynamonem i gałką m. zapomniałam tylko cholera siemienia sypnąć...no ale coś czuję, że juz niedlugo znow je bede robic, wiec nic straconego:D
 

vea

Member
Cze 16, 2007
33
0
6
cudowny przepis, doskonała podstawa do inwencji tworczej
icon_mrgreen.gif


robilam w wieeeeelu wersjach....
za kazdym razem pyszne....

a ostatnio całkowicie mnie zachwycily z ananasem kandyzowanym....