Zebra

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
składniki:
5 jajek
półtorej szkl cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 i pół szkl. mąki
1/2 szkl. oleju
1 szkl coca - coli
2-3 łyżki kakao

Z białek ubić pianę, dodać cukier, żółtka, mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia, zmiksować. Bardzo wolno dolewać raz trochę oleju raz trochę coli aż do wyczerpania oleju i coli. Ciasto podzielic na pół. Do jednej części wsypać kakao, wymieszać, do drugiej dodać 2-3 łyżki mąki. Ciasto cienką strużką wlewać na środek tortownicy (lub tak jak ja prodiża)- na początek trochę jasnego, na jasne trochę ciemnego i tak na przemian cały czas na środek ! aż do wyczerpania obu ciast. W casie wlawania nie należy ruszać tortownicą (prodiżem), przenosić i poprawiać. Piec ok 1 h Po upieczeniu można posypać cukrem pudrem !

pzdr, Agama
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
coś musiałam skopsać, bo mi ciacho niestety nie wyszło:( "wzorki" zebry były, równiutkie ale zakalczyk jeszcze piękniejszy. Zamiast coli wlałam wodę mineralną z bąbelkami, może dlatego?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja mam w mniamowej książce przepis z oranżadą i wychodziło mi to ciasto zawsze. Myślę, że tu chodzi raczej o bąbelki a nie o rodzaj napoju i to nie to było przyczyną zakalca.
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Myślę, że brak wprawy w ciastach olejowych się dał we znaki
icon_sad.gif
Zauważyłam, że ciasto na oleju musi tak ciut dłużej w piecu siedzieć niż normalne. Głowa do góry - następnym razem na pewno sie uda
 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
A jak się zapomni dodać oleju? Moje siedzi w piecu i po jego włożeniu do piekarnika przypomniało mi się, że oleju nie dodałam; co to będzie??????