Zupa-krem z czerwonej soczewicy

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wpisuję na prośbę Marghe, jest smaczna i bardzo łatwa (znaczy, zupa
icon_smile.gif
), gotowa w jakieś 25 minut. Podaję proporcje dla 1 osoby, na duży talerz sycącego dania. Całkiem improwizowana, więc nie widzę przeciwwskazań, by czegoś dodać lub nie dodać, ja będę eksperymentować
icon_wink.gif


- 1 średni ziemniak
- 2 czubate łyżki czerwonej soczewicy
- mała cebulka
- ząbek czosnku
- pół dużego pomidora
- ok 2 łyżeczek oliwy, nieco masła
- sól, pieprz, słodka papryka w proszku
- cienki plasterek żółtego sera
- wywar z warzyw/bulion/wrzątek

Ziemniaka naturalnie obrać i pokroić, to samo z cebulą, czosnkiem i pomidorem, soczewicę przepłukać. Rozgrzać oliwę z masłem, podsmażyć ziemniaka, cebulę, czosnek, po paru chwilach dorzucić soczewicę i pomidora, zalać gorącym wywarem lub wodą. (Ja na te proporcje dałam ok 1 i 1/3 - 1 i 1/2 kubka - wyszła dość gęsta zupa. Trzeba sobie samemu regulować.) Doprawić, gotować ok 20 minut, aż wszystkie warzywa będą miękkie. Dodać porwany na kawałki plasterek sera, zmiksować na gładko.

Fajnie smakuje z lekko stostowaną kromką chleba.
 

Załączniki

  • zupazsoczewicy.jpg
    zupazsoczewicy.jpg
    33.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Platonow

Member
Gru 21, 2008
6
0
0
Zrobiona!
Co prawda było więcej składników, bo na dwie osoby na dwa dni, ale .... wyszła wyśmienita.
Przepis uzupełniłam o kminek - przyprawowo - i fasolę czerwoną - warzywowo
icon_smile.gif
.
Przy czym część fasoli zmiksowałam, część zostawiłam dla urozmaicenia.

Polecam - zwłaszcza, że zupa szybka, sycąca, wyjątkowo prosta i tania. Trochę taka jesienna - odpowiednio zatem do naszego lata.
Pozdrawiam
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
O, jak miło, nie spodziewałam się, że ktoś ją zrobi tak szybko, zwłaszcza latem. Masz rację - pogoda zachęca do eksperymentów z rozgrzewającymi, gęstymi zupami - niestety
icon_wink.gif

Bardzo fajnie ją zmodyfikowałaś, też następnym razem dodam czerwonej fasoli, bo ją absolutnie uwielbiam
mniam.gif


Pozdrawiam!