Zupa meksykańska z mięsnymi kuleczkami

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
1 średnia cukinia
1 papryczka ostra czerwona
1 czerwona cebula
3 łyżki oleju1 puszka pomidorów
1 puszka kukurydzy
2 szklanki bulionu
1,5 l wody
sól
pieprz
oregano


Mięsne kuleczki
500g łopatki
2 ząbki czosnku
2 łyżki bułki tartej
1 jajo
1 łyżeczka oregano
sól
pieprz



Mięso mielę z czosnkiem, dodaję przyprawy i bułke tartą i do lodówki na 2-3 godziny.

Cebule i papryczkę kroję w kostkę i podduszam na patelni na rozgrzanym oleju. Cukinię przecinam wzdłuż na ćwiarki a potem w plasterki i dorzucam do papryczki i cebuli, podduszam około 2-3 minut i dolewam 0.5 szklanki bulionu, dusze 5 minutek. W tym czasie zagotowuje wodę z resztą bulionu i wrzucam pokrojone pomidory razem z puree oraz warzywa z patelni, dodaję pieprz oraz oregano, wszystko razem dusi się 15- 20 minut.

Mięso z lodówki mieszam z jajem i wyrabiam gładką jednolitą masę, formuje z niej kuleczki wrzucam do gotującej się zupy, dodaję odsączoną kukurydze i dusze razem jeszcze 15 minut. Jeżeli tego wymaga zupa doprawiam ja jeszcze solą i pieprzem.

Podaję w miseczkach z chlebem słonecznikowym.


2323.jpg


2324.jpg
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
twoja zupa Gusiu wyglada tak smakowicie :mniam:

skusilam sie na nia, ale cos mi nie wyszlo :oops: (co mozna zrobic zlec z zupa :dump: )

te dwie szklanki bulionu to bylo wyjatkowo za malo i choc mialam mniej miesa ok.350g to zrobil mi sie z tego sos
a kulki miesne nie chcialy sie trzymac kupy i sie troche rozwalily, wyszedl taki sos bolonski z miesnymi kluseczkami ;)

smakowo to jednak bylo PYSZNE!!!!
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Carbo konsystencję widac na zdjęciu i zupa nie jest strasznie gęsta, ale tez nie jest konsystencja sosu.
Hmmm kuleczki tez nigdy mi sie nie rozwaliły.
Jeżeli zupa była dla was za gęsta zawsze można dodac więcej wody
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
ta zupa jest przepyszna!!! zrobilam ja na przyjazd moich rodzicow i w 4 zjedlismy caly gar tej zupy za jednym zamachem . Jest prosta i szybka do zrobienia mama juz wziela sobie przepis
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Uwielbiam tą zupkę :lol: :lol: :lol: Mmmmmmmmmmmmm poezja smaku :lol: :lol: :lol:
Gusiu Dzięki :bussi: :blume: