Zupa z warzyw grillowanych

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Przepis pochodzi z książki "Les indispensables - plats uniques" Wydawnictwa Parragon - tłumaczenie luźne wykonane przeze mnie
icon_smile.gif


Zupa z warzyw grillowanych

Składniki:
  • 2-3 łyżki oliwy z oliwek
  • 700g dojrzałych, obranych pomidorów, przekrojonych na pół i odpestkowanych
  • 3 duże żółte papryki, przekrojone na pół i oczyszczone z pestek
  • 3 cukinie przekrojone wzdłuż (cukinie mniejsze, a nie giganty - max 20cm)
  • 1 mała oberżyna przekrojona wzdłuż
  • 4 ząbki czosnku przekrojone na pół
  • 2 cebule pokrojone w ósemki
  • sól i pieprz
  • szczypta suszonego tymianku
  • 1 litr bulionu warzywnego
  • 125ml crème fraîche (lub śmietany)
  • listki świeżej bazylii do przybrania

Wykonanie:
  1. Rozgrzać piekarnik do 190 stopni. Wysmarować blaszkę oliwą i rozłożyć warzywa na niej. Ważne! Rozkładać należy warzywa w pojedynczej warstwie, a nie piętrowo. Posolić, popieprzyć, potymiankować
    icon_wink.gif
    Warzywa na blaszce wyglądają ładnie:


  2. Piec warzywa w piekarniku jakieś 30-35 minut aż będą miękkie i zbrązowione na brzegach. Wystudzić. Oberżynę i paprykę odskórkować.
    Warzywa zgrillowane wyglądają już mniej ładnie, nieprawdaż?


  3. Wrzucić warzywa do miksera i zmiksować tylko drochę lub wziąć nóż w dłoń i pokroić warzywa zgrillowane (ja zrobiłam to drugie)
  4. Wrzucić zmiksowane (pokrojone) warzywa do garnka, zwilżyć bulionem i pozwolić pyrkotać na średnim ogniu 20-30 minut, aż warzywa wymiękną i aromat zacznie działąć na ślinianki
    icon_wink.gif
  5. Dorzucić białą masę zwaną śmietaną lub to drugie. Podgrzewać delikatnie 5 minut mieszając od czasu do czasu. Wlać zupę do miseczek, przybrać bazylią. Jeść.
    Zupa niezabielona wygląda tak:



    a zabielona trochę mniej ponętnie:


Uwagi:
Tak naprawdę to mnie ta zupa przekonała do siebie dopiero następnego dnia. Pierwszego dnia miałam wrażenie, że jem ratatuję ze śmietaną... Ponieważ dzieci nie chciały jeść, więc trochę ostrzej doprawiłam i smakowało już lepiej (pieprz kajeński).

[SIZE=24pt]Smacznego
icon_smile.gif
[/SIZE]

(czy ktoś się skusi na ten przepis?)
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Chcialam ugotowac na jutro, ugrillowalam juz warzywa, ale jednak potrzebuja zupe dopiero na srode. Czy takie grillowane warzywa moga sobie lezec w pojemniku w lodowie przez jeden dzien? skropic je oliwa czy nie tykac? wiem, ze moglabym zrobic zupe dzisiaj i gotowa wstawic do lodowy, ale taaaak mi sie juz chce spac :D
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Nie zauważyłam.
icon_smile.gif
Pewnie, że mogą
icon_smile.gif
Inga_xx mam nadzieję, że mimo wszystko zrobiłaś tą zupę...

Ja dzisiaj zrobiłam tą zupę i muszę przyznać, że kofam ją
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: