IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> lody pomarańczowe, przepis nigelli
pszczolka
post 29 May 2007, 17:50
Post #1

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 4.169

Jest to trochę zmieniona wersja na Bitter orange ice cream z ksiązki Nigella Bites

2 pomarańcze i 1 cytryna ( oryginale 2 cytryny - limonki i 1 pomarańcza)
175 g cukru pudru
500ml śmietany kremówki

Wycisnąć sok z owoców ( w oryginale należy oprócz tego zetrzeć skórkę z jednej limonki i pomarańczy). Ubić śmietanę i dodać cukier wymieszać i dolać sok (również skórki). Wlać do pucharków i zamrozić. Przed jedzeniem wyjąć na 15-20 min z lodówki do lekkiego rozmrożenia.
Go to the top of the page

+Quote Post
Buka
post 19 Jul 2007, 06:05
Post #2

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 67

Przepis zapisałam po obejrzeniu programu z Nigella, a wczoraj je zrobiłam.Zamroziłam całość w jednym pojemniku. Właśnie odbyła sie degustacja i muszę powiedzieć, że są po prostu pyszne. Robi sie je w 15 minut i nie trzeba maszynki do lodów.
Nigella proponuje po wyporcjowaniu polać lody stopiona gorzką czekoladą.

+Quote Post
pszczolka
post 19 Jul 2007, 18:37
Post #3

tak lody są przepyszne. Kremowe i nie za słodkie. Polecam wyprobowac zwlaszcza z teraz takie upały icon_smile.gif

+Quote Post
Buka
post 21 Jul 2007, 10:06
Post #4

kucharz 3 gwiazdek

Lody sa fantastyczne. Moi wczorajsi goście nie mogli się ich nachwalić. Ja zreszta też, choc entuzjastką lodów nie jestem. Z porcjj 800 g smietany, 2 pomarańczy, 2 limonek i 20 dkg cukru wyszło mi 8 porcji po 3 gałki. Polałam je w esy-floresy gorącą gorzką czekoladą. '

+Quote Post
Akulka
post 23 Jul 2007, 10:51
Post #5

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.177

CYTAT(Buka @ 21 Jul 2007, 11:06 ) *
Z porcjj 800 g smietany,

Rozumiem, ze też kremowki? I bez mieszania? Super icon_mrgreen.gif ! A nie wychodzą 'iglaste'?

+Quote Post
Buka
post 23 Jul 2007, 12:22
Post #6

kucharz 3 gwiazdek

Tak, dałam Piątnicę 30%. Iglaste nie wychodzą, bo jest bardzo mało wody, czyli soku. Są kremowe, z przyjemnym zapachem pomaranczy i limonki. Z czystym sumieniem polecam. Po wyjęciu z zamrażarki powinny postać troche w lodówce, łatwiej będzie nabierać.

+Quote Post
Caritka
post 23 Jul 2007, 12:38
Post #7

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 409

Kurcze, jaki fajny przepis, - a ja "balam" sie tu wejsc icon_rolleyes.gif icon_mrgreen.gif , -cos ostanio i maszyna do lodow i wafelnica mnie przesladuja zahnlos.gif
I jak widze przepisy z lodami, to nawet nie patrze icon_mrgreen.gif ... a tu prosze ...-niespodzianka icon_lol.gif - mozna zrobic bez urzadzenia rofl.gif

Takie lody se zrobie icon_mrgreen.gif

+Quote Post
Ilona
post 23 Jul 2007, 12:52
Post #8

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 116

A na ekhm jogurcie icon_redface.gif wyjdzie icon_question.gif
icon_mrgreen.gif

+Quote Post
Buka
post 23 Jul 2007, 13:07
Post #9

kucharz 3 gwiazdek

Może na greckim, bo gęsty, i pewnie trzeba będzie przemieszać w czasie ochładzania. Warto spróbowac, np. z polowy porcji. icon_mrgreen.gif

+Quote Post
iwona44
post 23 Jul 2007, 14:42
Post #10

szef kuchni

Użytkownik nr: 4.326

Może głupio pytam,ale muszę to wiedzieć jak długo się mrożą?Bo czytam i czytam o tych lodach i już nie mogę muszę zrobić,a maszyny nie posiadam,już prawie całe miasto obleciałam i nic zero maszynek,a tu taki przepis,więc jak długo muszą się mrozić? icon_question.gif

+Quote Post
Joanna
post 23 Jul 2007, 21:20
Post #11

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.024

Nigella w książce podaje czas mrożenia - 3 do 5 godzin. Przed podaniem zaleca wcześniejsze wyjęcie ich z zamrażarki i potrzymanie 15 minut w temperaturze pokojowej lub 30 - 40 minut w lodówce.
Dodam jeszcze, że masę lodową po ubiciu zaleca mrozić w płaskim pojemniku o pojemności 1 l, a potem dopiero porcjować do pucharków. W polskim tłumaczeniu podany jest nieco inny sposób wykonania. Otóż sok z owoców i otarte skórki miesza się z cukrem do jego rozpuszczenia, następnie wlewa się śmietanę i ubija całość na puszystą masę.

+Quote Post
Buka
post 24 Jul 2007, 06:24
Post #12

kucharz 3 gwiazdek

Otóż sok z owoców i otarte skórki miesza się z cukrem do jego rozpuszczenia, następnie wlewa się śmietanę i ubija całość na puszystą masę.
Istotnie, tak było. Bałam sie jednak, że jak wymieszam wszystko wcześniej , rozwodniona smietanka nie zechce sie ubić, szczególnie, że nie dałam double cream tylko zwykłą 30% .

+Quote Post
iwona44
post 24 Jul 2007, 08:21
Post #13

szef kuchni

Użytkownik nr: 4.326

CYTAT(Joanna @ 23 Jul 2007, 22:20 ) *
Nigella w książce podaje czas mrożenia - 3 do 5 godzin. Przed podaniem zaleca wcześniejsze wyjęcie ich z zamrażarki i potrzymanie 15 minut w temperaturze pokojowej lub 30 - 40 minut w lodówce.
Dodam jeszcze, że masę lodową po ubiciu zaleca mrozić w płaskim pojemniku o pojemności 1 l, a potem dopiero porcjować do pucharków. W polskim tłumaczeniu podany jest nieco inny sposób wykonania. Otóż sok z owoców i otarte skórki miesza się z cukrem do jego rozpuszczenia, następnie wlewa się śmietanę i ubija całość na puszystą masę.

Wielkie dzięki za tak szczegółowe wyjaśnienie.Teraz spokojnie mogę robić .Jeszcze raz dzieki anbetung.gif

+Quote Post
joannas
post 26 Jul 2007, 08:28
Post #14

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 76

Zrobiłam. Słabo ubiła mi się kremówka niestety. Smak lodów suuuuper, jednak nie są tak kremowe jak bym tego oczekiwała. Ale maszynki do lodów nie kupię, nie, nie, nie icon_mrgreen.gif
Załączone pliki
Załączony plik  DSCN1325a.jpg ( 70.35K ) Suma pobrań: 2

+Quote Post
pszczolka
post 26 Jul 2007, 12:12
Post #15

też mam często taki problem z kremówką. najlepiej chyba włożyć ja przed ubijaniem na 15 min do zamarażalnika.

joannas twoje lody wyglądają przepusznie icon_smile.gif

+Quote Post
Buka
post 27 Jul 2007, 06:29
Post #16

kucharz 3 gwiazdek

Wczoraj znów zrobiłam. Ubiłam 3 piątnice (a 200 ml) 36% i 1 piątnica 30% . Wmieszałam w to pół litra świeżego soku z pomarańczy i limonek. Masa pozostała puchata, prawie nie zmieniła swojej objętości. banana.gif

+Quote Post
JotHa
post 5 Aug 2007, 09:05
Post #17

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 75

Wlasciwie nie wiem, czy powinnam pod tym przepisem sie podpisac, bo jednak robilam nieco inaczej (a jednak z podobnych skladnikow) i o ile nie przepadam za lodami owocowymi, te beda w moim menu icon_wink.gif
Krecilam w maszynie, ale przyznaje, ze nie ubijalam smietany. Polaczylam ja z schlodzonym mlekiem i syropem uprzednio ugotowanym z odrobiny wody, szklanki cukru, soku z pomaranczy i cytryny z dodatkiem startej skorki z pomaranczy.

+Quote Post
kero
post 3 Jun 2015, 23:05
Post #18

pomoc kuchenna
**

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 53.284

Jakie pyszne lody mi wyszły no poezja po prostu herzen.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 22nd November 2019 - 08:16