Muffinki z białą czekoladą

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
muffinkizbialeczeko.JPG

Z tymi muffinkami to było tak, że zostałam wytypowana do przyniesienia w imieniu mojej klasy wypiek na cel charytatywny. A chciałam, żeby nasz produkt się wyróżniał i wyglądem i smakiem. I się udało. Wybrałam klasyczne czekoladowe i zmodyfikowałam nieco przepis na muffinki szczęściarzy, który niedawno zamieściłam. Wyglądały pięknie pośród (z pewnością smacznych również) murzynków i pierników. To była najlepsza nagroda - patrzeć, jak są dosłownie rozchwytywane, a potem słyszeć same pozytywne opinie. : ]

Następne wielkie pieczenia muffinków na wigilię klasową.
icon_smile.gif


100 g masła

280 g mąki

2 łyżeczki proszku do pieczenia

pół łyżeczki sody

szczypta soli

2 jajka

100 g cukru

łyżeczka cukru waniliowego

łyżeczka ekstraktu waniliowego (używam esencji z nasion)

150 g jogurtu naturalnego

100 g kwaśnej śmietany

150 g białej czekolady

Piekarnik rozgrzać do 180 stopni. Formy do muffinków natłuścić i wysypać mąką lub włożyć papilotki. Czekoladę połamać na kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej. Masło rozpuścić i powoli wymieszać z roztopioną czekoladę.

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, sodą i solą. Dodać truskawki.

Do roztrzepanych jajek dodać cukry, ekstrakt waniliowy, ostudzone masło z czekoladą, jogurt i śmietanę.

Połączyć składniki suche i mokre, krótko mieszając. Tylko tak, aby wszystko było wilgotne.

Foremki napełniać do 3/4 wysokości i piec około 25 minut na złoto-brązowo. Dobrze jest zrobić próbę suchego patyczka.



Lukier - 100 g cukru pudru + około łyżka soku z cytryny.
 

Kamik

Member
Cze 4, 2009
1
0
0
Eklerek @ 3 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=917608280 g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
pół łyżeczki sody
....
Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, sodą i solą. Dodać truskawki.
1 pytanie: Dodać truskawki? A jakie najlepiej? Świeże? Mrożone?
2 pytanie: Czy 2 łyżeczki proszku do pieczenia i pół łyżeczki sody to nie za dużo na 280 g mąki? Czy smak tego proszku nie będzie wyczuwalny po upieczeniu?
gruebel_2.gif


km
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Kamik @ 10 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=9198261 pytanie: Dodać truskawki? A jakie najlepiej? Świeże? Mrożone?
2 pytanie: Czy 2 łyżeczki proszku do pieczenia i pół łyżeczki sody to nie za dużo na 280 g mąki? Czy smak tego proszku nie będzie wyczuwalny po upieczeniu?
gruebel_2.gif


km
ajaj, przepis kopiowałam z przepisu z truskawkami, których tu być nie powinno. :]
aczkolwiek można dodać truskawki jak najbardziej, tak jest w oryginale. ja dodawałam kompotowe, bo z braku laku dobry i kit, jak to mówią, a wyszło bardzo dobre.

a soda nie była wyczuwalna, też się o to bałam.