IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

7 Stron V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Majonez robiony w sloiku*, z uzyciem blendera recznego typu "zyrafa"
Jaco
post 30 May 2011, 22:04
Post #121

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 215

CYTAT(Mała_Mi @ 30 May 2011, 08:22 ) *
Kobieto, co z Tobą? icon_eek.gif
Kto Ci jajka wyrzucać każe? icon_rolleyes.gif Przy niewielu przepisach usłyszysz szczerą odpowiedź : nie rób, bo widać, ze to przepis nie dla Ciebie. Oszczędność czasu i składników, oraz Twojego późniejszego komenta "nie smakowało mi, i tak wolę Winiary". W czym masz więc problem?
Nie wiem, o co Ci teraz chodzi, nie mam pojęcia - wyraźniej się tego powiedzieć nie da.

Ps. a jak już się trafi, że najpierw posiekasz tonę jajek na pastę jajeczną, a dopiero potem się zorientujesz, ze nie masz majonezu, zawsze możesz dać śmietanę wymieszaną z musztardą lub jogurtem naturalnym. Też bardzo smaczne.

Zaczyna się wprawdzie robić nieprzyjemnie ale spróbuję raz jeszcze. Wolę majonez zrobiony w domu niż żaden i zdecydowanie wolę majonez zrobiony w domu niż śmietanę wymieszaną z musztardą. Zrobiłam, zjadłam, żyję i nie cofnęło mi się - chcę zmienić proporcje przypraw i tyle. Pytam jak bo może ktoś już to przetestował i pójdzie mi szybciej. Dziękuję więc za rady w stylu "ja robię i jest genialny ale Ty nie próbuj bo Ci nie będzie smakowało". Doceniam Twoją szczerość ale naprawdę nie wiesz co mi smakuje i na jakie kompromisy jestem skłonna pójść.

Bądź więc tak miła anbetung.gif i nie kontynuujmy tej dyskusji bo jak widać uparta jestem jak cielę i zamierzam testować i wyrzucać składniki aby na końcu napisać, że mi kurcze nie smakuje. Od tego jest to forum i zdaje się, że nie łamię w ten sposób żadnego regulaminu.
Go to the top of the page

+Quote Post
kermidt
post 31 May 2011, 19:48
Post #122

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

QUOTE (Cinka @ 29 May 2011, 22:33 ) *
Mi ale ja go zrobiłam wg wskazówek w przepisie po prostu, do podobieństwa do majonezu Winiar nawiązałam bo Jaco pytała a ktoś tu porównywał - no i wg mnie porównania nie ma. A sama też chętnie bym się dowiedziała jak go dosmakować żeby podobieństwo było większe, bo ten tu mi nie smakuje bo choć kwaskowy to to nie to i tłusty strasznie w smaku - ale jakby wiedzieć czego i ile mu dodać żeby był winiaropodobny to chętnie bym takiego spróbowała i może robiła częściej... a napewno w kryzysowych sytuacjach.

A co do majonezów - czemu kielecki jest MM a Winiary nie?

Jak tlusty wyjdzie majonez zalezy od tego jakiego oleju uzyjesz.
Rzepakowego na przyklad nie mozna dac wiecej niz 1/3, bo zostawia tlusty osad na jezyku. Moim w kazdym razie.
Zwykle do majonezu uzywalam oleju warzywnego.

Co do smaku, to niestety trzeba sobie wypracowac metoda prob i bledow. Kazdy co innego lubi.
Ja, ze swoja skleroza, zapisalam sobie na poczatku watku ile czego daje zeby sie w przyszlosci nie zdziwic icon_mrgreen.gif

No i z gotowego nie zrezygnuje. Jak salatki tone zrobie, na 2-3 dni, to tylko gotowy majonez. Przynajmniej dodatkowo zakonserwuje icon_mrgreen.gif
Surowego jaja juz nie jestem tak pewna.

+Quote Post
terjon
post 22 Sep 2011, 17:21
Post #123

uczeń

Użytkownik nr: 4.730

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał wcześniej ale nie mam czasu teraz czyta siedem stron.Otóż na koniec zawsze daje dwie -trzy łyżki wrzącej wody prosto z czajnika i razem kilka sekund miksuje.Majonez natychmiast bieleje i konsystencja robi się fajnie kremowa i nie czuje się tej tłustości.Do smaku zawsze na początku daje cukru pudru a nie kryształu.

+Quote Post
Ewenny
post 22 Sep 2011, 17:35
Post #124

pomoc kuchenna
**

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 19.400

CYTAT(terjon @ 22 Sep 2011, 18:21 ) *
Nie wiem czy ktoś już o tym pisał wcześniej ale nie mam czasu teraz czyta siedem stron.Otóż na koniec zawsze daje dwie -trzy łyżki wrzącej wody prosto z czajnika i razem kilka sekund miksuje.Majonez natychmiast bieleje i konsystencja robi się fajnie kremowa i nie czuje się tej tłustości.Do smaku zawsze na początku daje cukru pudru a nie kryształu.

ja dodaje wrzątku kiedy się zwarzy

+Quote Post
Izolda
post 3 Dec 2011, 18:07
Post #125

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.443

W związku z MM byłam zmuszona sama zrobić majonez, skorzystałam z tego przepisu i owszem udał się, konsystencja jak trzeba, żadnego problemu z łączeniem składników, ale smak... nie za bardzo mi odpowiada, jestem przyzwyczajona do majonezu z dodatkiem cukru, ideałem jak dla mnie jest majonez Winiary, najbardziej podobny robi moja mama. Teraz nie mam wyjścia, więc zjem ten, ale po skończeniu diety spróbuję popracować nad proporcjami, bo to nie to czego oczekiwałam. Na pewno użyję innej musztardy.

+Quote Post
margarett
post 2 Oct 2012, 08:16
Post #126

uczeń

Użytkownik nr: 5.388

Rewelacja, poprostu magia w kuchni, jestem zachwycona. Ja akurat miałam wrażenie, że przypomina mi w smaku mój ukochany Kielecki, choć domowy jest oczywiście smaczniejszy i ma lepszą konsystencję. Dałam tylko za dużo soli (dla mnie wystarczy szczypta), ale to nic, bo wykorzystałam cały do sałatki.

+Quote Post
Ashira
post 18 Mar 2013, 15:00
Post #127

czeladnik

Użytkownik nr: 12.777

o kurczaki, właśnie zrobiłam majonez icon_mrgreen.gif
u mnie w domu nigdy się nie robiło więc dla mnie to magia!

Mój ulubiony to Winiary, Kieleckiego nie lubię. Ale dla mnie ten to coś pomiędzy... nie wiem, smakuje mi i to bardzo ;) Może ciut za dużo musztardy dałam, ale nie przeszkadza mi to.
Zapiszę sobie tutaj proporcje jakie dałam, bo zapomnę pewnie ;)

Do pojemnika od blendera:
-1 jajko
- do 200ml uzupełnić olejem kujawskim
- łyżka octu jabłkowego
- 1/3 łyżeczki soli
- pół łyżeczki musztardy ognistej Kamis

dziękuję za przepis ;) pewnie będe kupować dalej ale na pewno już małe słoiczki tak na szybko żeby mieć, a na święta robię sama ;)

+Quote Post
emi247
post 14 Apr 2013, 16:49
Post #128

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 11.556

Ja też lubię Winiary, chociaż wolałabym coś ostrzejszego. Dzisiaj zrobiłam ten i podobnie jak Ashira dałam ocet jabłkowy (ok 1,5łyżki) i również olej kujawski a musztardy dałam ok 2 łyżeczek chrzanowej Kamisa, ale średnio mi to smakowało, myślę że przez ocet jabłkowy, jak dla mnie za bardzo wyczuwalny jego zapach, następnym razem zostanę przy soku z cytryny lub zwykłym occie

+Quote Post
amada
post 27 Sep 2013, 23:10
Post #129

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 37.100

CYTAT(Ananke @ 2 Aug 2007, 14:50 ) *
Robie taki sam juz chyba 2 lata. Przepis znalazlam na ulotce dolaczonej do zyrafy Brauna. Co prawda ja wlewam najpierw olej (200ml), potem wbijam jajko, daje szczypte soli, lyzke soku z cytryny (nie znosze octu) i dla mnie koniecznie lyzeczke musztardy. mniam.gif Nie pamietam kiedy ostatnio kupilam majonez.

A oto moj:

[attachment=15510:IMG_0387.JPG]

[attachment=15511:IMG_0390.JPG]

Dzieki przed chwila zrobilam w kuflu od piwa, tak jak napisalas 200ml oleju , dodałam tylko sok z lemonki super minutka i majonez

+Quote Post
Ashira
post 29 Sep 2013, 19:36
Post #130

czeladnik

Użytkownik nr: 12.777

tak mnie naszło..i zrobiłam ;) brat już sobie robi kanapki do szkoły ze świeżutkim majonezem ;)

+Quote Post
sabuto
post 30 Sep 2013, 21:10
Post #131

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 37.751

Zachęcona zrobiłam! Jestem zachwycona szybkością robienia icon_eek.gif zawsze mi się kojarzyło z długim mozolnym ubijaniem ,a tu takie miłe zaskoczenie i wszystkim bardzo smakował lecker.gif

+Quote Post
mimi33
post 1 Oct 2013, 17:15
Post #132

czeladnik

Użytkownik nr: 28.343

Nigdy nie robiłam majonezu,kupię olej słonecznikowy i wypróbuję.

ja lubię tylko kielecki ,Winiary i hellmans są za mdłe jak dla mnie.

+Quote Post
Jo_anna1
post 1 Oct 2013, 20:04
Post #133

szef kuchni

Użytkownik nr: 16.552

Dzis tak bardzo chciałam wypróbować ten majonez, wrzuciłam wszystko do słoika, wyciągnęłam blender, włączyłam i...... coś zachrobotało, zaśmierdziało i blender mi się skończył baa.gif cry_1.gif

+Quote Post
sabuto
post 10 Oct 2013, 22:09
Post #134

kucharz-zawodowiec

Nauczyłam teściową robić ten majonez no kobitka zachwycona anbetung.gif W całym bloku się pochwaliła jaki to super majonez robi, a jej blok to najdłuższy w całym mieście to widać ,że zadowolona jest lecker.gif

+Quote Post
Jolan
post 11 Oct 2013, 18:05
Post #135

szef kuchni

Użytkownik nr: 18.664

A ja próbowałam bratową nauczyć: coś ty głupia? Jeszcze bym za dużo umiała icon_redface.gif

+Quote Post
samanta
post 11 Oct 2013, 19:40
Post #136

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 5.092

CYTAT(sabuto @ 10 Oct 2013, 23:09 ) *
Nauczyłam teściową robić ten majonez no kobitka zachwycona anbetung.gif W całym bloku się pochwaliła jaki to super majonez robi, a jej blok to najdłuższy w całym mieście to widać ,że zadowolona jest lecker.gif

A co tam sam majonez, za to jest okazja, żeby pochwalić się najwspanialszą synową pod słońcem icon_mrgreen.gif
Dobrze robi kobitka!

+Quote Post
sabuto
post 11 Oct 2013, 19:59
Post #137

kucharz-zawodowiec

Jolan bussi.gif ja mam koleżankę ta to dopiero model jest icon_mrgreen.gif konsumuje coś u mnie i jej smakuje, prosi o przepis to wiadomo chętnie daję, opisuję najdokładniej jak umie, za jakiś czas dzwoni z pretensjami,że nie wyszło to pytam; robiłaś jak w przepisie? NIE, to pytam dlaczego? BO z przepisu nie wyjdzie icon_eek.gif To pytam, a u mnie wyszło? TAK, to jakim cudem u ciebie z tego samego przepisu nie wyjdzie? NIE bo NIE icon_mrgreen.gif

A muszę podpytać czy teściowa mnie chwali icon_mrgreen.gif ostatnio się złościła,że złego słowa na mnie nie może powiedzieć icon_mrgreen.gif już to na cinie pisałam bo mnie zdziwienie ogromne wzięło icon_mrgreen.gif

A majonez na prawdę superkowy anbetung.gif

+Quote Post
samanta
post 11 Oct 2013, 20:12
Post #138

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 5.092

CYTAT(sabuto @ 11 Oct 2013, 20:59 ) *
A muszę podpytać czy teściowa mnie chwali icon_mrgreen.gif ostatnio się złościła,że złego słowa na mnie nie może powiedzieć icon_mrgreen.gif już to na cinie pisałam bo mnie zdziwienie ogromne wzięło icon_mrgreen.gif

Biedna kobieta! icon_mrgreen.gif

+Quote Post
.m.
post 9 May 2014, 07:49
Post #139

pomoc kuchenna
**

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 38.857

Ile czasu może stać taki majonez w lodówce?

+Quote Post
Buka
post 9 May 2014, 07:54
Post #140

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 67

2 tygodnie powinien wytrzymać.

+Quote Post

7 Stron V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 22nd September 2019 - 18:09