Lemoniada imbirowa*

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
2 cytryny, 5 łyżek cukru, pół łyżeczki sproszkowanego imbiru, 6 szkl. wody mineralnej.


Cytryny wyszorować. Jedną z cytryn obrać ze skórki ( skórkę zachować) i pokroić na plasterki, pamiętając by wyjąc pestki. Z drugiej cytryny wycisnąć dokładnie sok. Szklankę wody zagotować z cukrem, skórką cytrynową i imbirem. Ostudzić, przecedzić, połączyć z wyciśniętym sokiem i 5 szklankami wody. Do napoju włozyc plasterki cytryny, zamieszać i odstawić do lodówki na godzinę. Podawać z kostkami lodu. Zamiast jednej szklanki wody można dodać do napoju szklankę białego półwytrawnego wina.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Paula. Jedna szklanka na 6 to jakies do 2% bedzie w porywie :dump:
ile tego wypilas ?? :mrgreen: :mrgreen:
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
mysle, ze bedzie jeszcze lepsze,a na pewno bedzie lepiej pachniec.

Radzilabym zrobic wywar i dolewac po trochu do gotowej lemoniady, zeby nie przedobrzyc, bo moze naprawde mocno szczypac w jezyk.
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
A ja na dzisiejszy upał zrobiłam podobną lemoniadkę, tyle że w ogóle nie słodką (bez cukru), za to ze świeżą miętą, żeby była jeszcze bardziej orzeźwiająca.
icon_smile.gif


ok. 1 litra wody mineralnej niegazowanej + pół łyżeczki sproszkowanego imbiru + 1/2 limonki (można dać więcej, ale ja nie chciałam kwaśnego) + garść świeżych listków mięty cytrynowej

Sama wytrąbiłam cały dzbanek.
icon_smile.gif
 

ewa1975

Member
Sie 5, 2005
169
0
0
Bardzo smakowice wygląda, zaraz sobie zrobię. Przyznam się, że chodząc czasami do MacDonalda jesienno-zimową porą zawsze biorę herbatę z sokiem imbirowym mmmm, może ktoś wie jak zrobić taki sok domowym sposobem?