IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> musaka z Rodos
inga_xx
post 25 Jun 2007, 22:08
Post #21

czeladnik

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 4.086

5 osob sie najadlo tym przeapetycznym daniem. nie wiem czy przepysznym, bo nie probowalam, ale sadzac po reakcjach gosci- to musialo byc niebo w gebie. zrobilam w wersji z ziemniakami na spodzie, baklazanami, cielecina i Twoja propozycja sosu. a jesli kiedykolwiek odwidzi mi sie bycie wege- to danie pojdzie na pierwszy ogien ;) Dzieki za przepis, probujcie Wszyscy, bo warto.
Go to the top of the page

+Quote Post
aaricia
post 7 Aug 2007, 09:03
Post #22

uczeń

Użytkownik nr: 2.095

Malgosimi dzięki za wyczerpujący przepis! Ja akurat jestem zwolenniczką takich aptekarskich przepisów, bo dzięki nim mogę odtworzyć przybliżoną wersję tego co oryginalne - przybliżoną bo wiadomo, bakłażany, pomidory, zioła dojrzewajace w greckim słońcu, na greckiej ziemi hodowane, greckie powietrze, mięcho wypasione grecką trawą i na końcu - jedzenie tego przepysznego dania w odpowiednim miejscu, krajobrazie to sprawia różnicę icon_smile.gif

no, ale pomijając te w/w warunki dzisiaj będziemy jedli po grecku. Saltsa kima przespał/a noc w lodówce, jest przepyszna bo nie omieszkałam wciągnąć łyżki tego sosu wczoraj wieczorem icon_mrgreen.gif
będę robić z cukinią, bo to w sumie pod cukinię szukałam przepisu (mam w kuchni zmasowany atak cukini i muszę ją jakoś ujarzmić) choć osobiście wolę 100 razy bardziej bakłażana, toż to moje ulubione warzywo - ze względów nie tylko smakowych ale i estetycznych.
Także dzisiaj z cukinią, a następnym razem tradycyjnie z bakłażanem. Dam znać jak było i pozdrawiam icon_smile.gif

+Quote Post
aaricia
post 7 Aug 2007, 17:20
Post #23

uczeń

potwierdzam: musaka z tego przepisu jest pyszna i polecam ją amatorkom zapiekanek icon_smile.gif
niestety ostatnio kiepsko z cyfrówką, także zdjęć niestety tym razem nie było icon_neutral.gif

+Quote Post
Lis
post 1 Nov 2007, 19:47
Post #24

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 626

Nie miałam wina, więc żeby sos mięsny nie był słodki, dodałam odrobinę harissy, dużą szczyptę kuminu i łyżkę octu balsamicznego.
Przełożyłam warstwami penne, bo bakłażan też wyszedł, i zapiekłam z sosem beszamelowo- jogurtowym.
Koło musaki to nawet nie stało, ale było bardzo smaczne.

+Quote Post
inga_xx
post 1 Nov 2007, 23:51
Post #25

czeladnik

Użytkownik nr: 4.086

to takie bardziej pasticio Ci wyszlo. ale pasticio tez jest pycha icon_smile.gif

+Quote Post
joannas
post 11 Jun 2008, 20:29
Post #26

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 76

Zrobiłam i wyszło pyszne. Na dole miałam warstwę ziemniaków. Wino dałam białe, bo mi w lodówce zalegało. icon_wink.gif POLECAM

+Quote Post
Malgosimi
post 12 Jun 2008, 16:48
Post #27

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 231

super, bardzo się cieszę icon_smile.gif

+Quote Post
aaricia
post 9 Aug 2008, 22:26
Post #28

uczeń

Ja zrobiłam wczoraj, w wersji eklektycznej tym razem: na dół poszły ziemniaki w plastrach na to warstwa mięsna, bakłażany, mięso, bakłażany, beszamel, twardy ser starty w drobny wiór, bułka pokrojona w drobną kostkę i kilka cieniutkich plasterków cytryny na wierzchu. Taką wersję lubię najbardziej. Do przestudzonej masy mięsnej dodałam dwa ubite białka, do ostudzonego beszamelu dwa żółtka.
Dodam jeszcze, że robiłam z podwójnej porcji mięsa i czterech średnich bakłażanów - lubię jak forma do zapiekania jest napełniona po brzegi i kawałki musaki są takie wysokie icon_smile.gif Najadło się 6 osób.
Ten przepis na mięsny farsz jest po prostu obłędny - czasem robię go jako sos do makaronów. I faktycznie, jak się "przegryzie" kilka godzin w lodówce jest jeszcze lepszy.

Załączony plik  musaka_kopia.jpg ( 429.77K ) Suma pobrań: 51

+Quote Post
hazo
post 10 Apr 2010, 16:00
Post #29

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 956

Gdyby nie dyskusja w innym wątku na temat programu TV z udziałem p. Gesler, pewnie nie trafiłabym na ten przepis.

Małgosiu, wspaniały przepis! Bardzo mi smakowało i pewnie jeszcze nie jeden raz zrobię. Dzisiejsza była z plasterkami kartofli na spodzie, potem na przemian mięso, cukinia, mięso, bakłażany. Wszystko polane beszamelem z utartym serem i jajkami. Plastry cukinii i bakłazanów opiekłam na grilu. Jak najbardziej moje smaki!

Załączony plik  DSC035882.JPG ( 24.56K ) Suma pobrań: 2

+Quote Post
Okruszyna
post 23 Jul 2010, 22:06
Post #30

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 20.070

Witaj Małgosiu, zrobiłam palce lizać! Ponieważ nie mogłam znaleźć w okolicy bakłażanów zrobiłam z cukinia i plasterkami ziiemniaków. Pychotka!!! Na kolana powaliła mnie góra, zasmażka i serek i jogurt.... pychota. Dziękuję za przepis

+Quote Post
deska
post 19 Oct 2011, 15:29
Post #31

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 34.761

Mam pytanie, czy cukinię należy przygotować w taki sam sposób jak bakłażana ? Jestem laikiem jeśli chodzi o wykorzystanie cukinii w kuchni icon_neutral.gif

+Quote Post
Siedmiokropka
post 13 Jan 2014, 10:47
Post #32

szef kuchni

Użytkownik nr: 7.080

Zrobiłam z podwójnej porcji. Moje modyfikacje to mięso wieprzowo-wołowe oraz cukinie w miejsce bakłażanów. Na wierzchu pierzynka ze śmietanki, jajek i grana padano. Zdecydowanie do powtórzenia. Pycha mniam.gif

+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 24th August 2019 - 16:59