IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Tagliatelle primavera, pikantne tagliatelle z papryką, cukinią, czerwoną cebulą i tymiankiem
AnkaP
post 20 Jul 2015, 18:57
Post #1

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 6.990

Lekkie danie makaronowe, w sam raz na lato. Przygotowuje się bardzo szybko (nie licząc skubania listków tymianku icon_mrgreen.gif), chyba że ktoś się pokusi o zrobienie domowego tagliatelle. Przepis z książki "Włoskie dania makaronowe" Gino D'Acampo.

Składniki na 4 porcje:
8 łyżek oliwy (nie odmierzałam, więc dałam chyba mniej)
2 czerwone cebule
2 żółte papryki
1 czerwona papryka
1 cukinia
1/2 łyżeczki chili w płatkach (nie miałam, dałam 4 pokruszone papryczki chili, ostre było icon_mrgreen.gif
1 łyżka świeżych listków tymianku
400 świeżego jajecznego makaronu tagliatelle (wg książki powinien to być taki domowy, ale gdzie tam na to znaleźć czas, dałam lidlowy, ten pakowany po 250g)
sól, pieprz

Cebule pokroić w cienkie półplasterki, papryki i cukinie - w kostkę o boku ok. 1 cm.
Na patelni rozgrzać oliwę, wrzucić cebulę, paprykę, cukinię, chili i tymianek i smażyć na średnim ogniu około 8 minut - uważać, aby nie rozgotować warzyw, powinny być jędrne. Co pewien czas zamieszać. Doprawić solą i pieprzem.
Makaron ugotować al dente w osolonej wodzie, odcedzić i wrzucić z powrotem do garnka, w którym się gotował. Do makaronu wlać sos warzywny, postawić garnek na małym ogniu i mieszać ok. 30 sekund, żeby smaki się połączyły.
I gotowe, można jeść mniam.gif

Załączony plik  DSC00409.JPG ( 151.08K ) Suma pobrań: 1
Go to the top of the page

+Quote Post
poserbaby
post 21 Jul 2015, 17:52
Post #2

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 34.982

Narobiłaś mi takiego smaka tym daniem, że musiałam zrobić. Niestety nie miałam praktycznie nic z tych produktów, które tu są, więc zrobiłam makaron świderki a z warzyw: paprykę, ogórka świeżego, fasolkę szparagową i zieloną cebulkę. No co, przynajmniej papryka się zgadza icon_lol.gif

+Quote Post
AnkaP
post 21 Jul 2015, 18:12
Post #3

szef kuchni

Użytkownik nr: 6.990

Oj tam... cukinia to taki trochę bardziej wyrośnięty ogórek, więc odstępstwo niewielkie icon_mrgreen.gif A ze świderkami też już robiłam, gdy nie chciało mi się do sklepu jechać.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 14th December 2019 - 03:59