IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

41 Stron V  « < 39 40 41  
Reply to this topicStart new topic
> Makowiec wg Zofii Nasierowskiej, krucho - drożdżowy, przepyszny i łatwy
Izolda
post 25 Dec 2016, 09:33
Post #801

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 1.443

O, to miło z Twojej strony bussi.gif. Ale składniki kupione mam, może się jeszcze dziś zmobilizuję zahnlos.gif.
Go to the top of the page

+Quote Post
skanna
post 25 Dec 2016, 09:48
Post #802

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.535

CYTAT(Izolda @ 25 Dec 2016, 09:33 ) *
O, to miło z Twojej strony bussi.gif. Ale składniki kupione mam, może się jeszcze dziś zmobilizuję zahnlos.gif.

Jak się nie zmobilizujesz, to daj znać, zamrożę. Póki jest, bo wiesz, jak u mnie z ciastem.

+Quote Post
kermidt
post 25 Dec 2016, 18:04
Post #803

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

Izoldo, DZIS pieczesz? W samo swieto?
Bo mnie kusi mobilizacja do ciasteczek z zurawina zahnlos.gif Wszystko przez ten fejsbuk...

+Quote Post
Izolda
post 25 Dec 2016, 19:31
Post #804

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 1.443

Tra la la, DZIŚ piekę, bo nie wytrzymałam, miałam pracowity tydzień i wcześniej nie zdążyłam, ale będę mieć makowca zahnlos.gif. Właśnie kończy rosnąć i za chwilę wyląduje w piekarniku.

+Quote Post
aguś25
post 5 Apr 2017, 13:29
Post #805

pomoc kuchenna
**

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 18.802

Załączony plik  100_3687.JPG ( 74.31K ) Suma pobrań: 1

Makowiec na Wielkanoc gotowy . Będzie mrożony co by dotrwał . Smakuje fantastycznie . Robiłam go po raz trzeci i tym razem wyszedł najlepszy . Zaszalałam i sama przygotowałam masę makową - było warto . Dziękuje

+Quote Post
Dorotka.p
post 5 Apr 2017, 14:50
Post #806

czeladnik

Użytkownik nr: 5.470

Ja swoje upiekłam już tydzień temu i od tego czasu leżą w zamrażalniku. Zrobiłam z półtorej porcji i wyszło mi 5 makowców.

+Quote Post
Joanna
post 5 Apr 2017, 22:11
Post #807

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.024

CYTAT(aguś25 @ 5 Apr 2017, 14:29 ) *
Makowiec na Wielkanoc gotowy . Będzie mrożony co by dotrwał . Smakuje fantastycznie . Robiłam go po raz trzeci i tym razem wyszedł najlepszy . Zaszalałam i sama przygotowałam masę makową - było warto . Dziękuje

Wyglądają świetnie, dokładnie tak, jak lubię - mnóstwo maku i niewiele ciasta. mniam.gif

+Quote Post
Maria z Łeby
post 22 Dec 2017, 22:30
Post #808

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 2.941

Muszę się pochwalić jaka jestem "zdolna", upiekłam 3 makowce, wyszły wzorcowe, tak piękne jeszcze nigdy mi nie wyszły - kiedy siedziały w piecu a ja zabrałam się za uporządkowanie blatu okazało się, że w miseczce zostały jajka, których nie dodałam do ciasta, co poczułam nie muszę mówić, po lekkim przestudzeniu musiałam spróbować i wiecie co? nie będę piekła następnych, zresztą połowy juz nie ma, jestem w szoku, że można upiec ciasto bez jajek.

+Quote Post
Joanna
post 23 Dec 2017, 00:20
Post #809

kucharz 3 gwiazdek

Mario, ale przygoda! Może już teraz zawsze będziesz robić bez jajek? icon_smile.gif
Moje makowce w planach na jutro; na razie przygotowałam mak i bakalie.

+Quote Post
Dorotka.p
post 27 Dec 2017, 09:21
Post #810

czeladnik

Użytkownik nr: 5.470

Zrobiłam z półtorej porcji składników i wyszło mi 5 makowców. Trzy zostały już pożarte, dwa czekają w zamrażalniku. Pyszne, jak zawsze. lecker.gif

+Quote Post
gracha
post 27 Dec 2017, 10:04
Post #811

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.585

Zazdroszczę wam, bo jeszcze nigdy nie piekłam makowca. A lubię jeść.
Mario, ja kiedyś zagniotłam drożdżowe bez drożdży. Przed włożeniem do pieca zauważyłam miseczkę z zaczynem...

+Quote Post
aneth
post 24 Oct 2018, 17:44
Post #812

Grupa: Brązowy użytkownik
Użytkownik nr: 32.272

Witam Szanowne Panie.
Od kilku dni wpadam tu dość często, a skoro piszę w tym właśnie wątku, łatwo się domyśleć, że piekłam ostatnio makowce(4). Czułam się jak nowicjuszka, bo od wielu lat tego nie robiłam i pierwszy z nich okazal się totalną klęską, zakalcem. Chciałabym tu zaznaczyć, że dawniej robiłam z powodzeniem wersję klasycznego, t.zn. drozdzowej strucli jak i krucho-drożdżowej prezentowanej przez Joannę. Zdecydowanie wolę tę drugą, chociaż wydaje mi się trudniejsza. Jakoś łatwiej mi się współpracuje z ciastem drożdżowym, ale ono nie ma tej śmietanowej delikatności, wilgotności krucho-drożdzowego.
Wyrzucając zakalca nie cierpiałam zbytnio, bo w lodówce miałam jeszcze dużo makowej masy. Zrobiłam ją z 1kg maku +200 gr mielonych migdałów + 200 gr mielonych orzechów + miód bakalie i Amaretto, a nawet dodałam Limoncello i śmietany kiedy masa okazała się zbyt gęsta. Pełen wypas! Uwielbiam robić ten krem!
Zrobiłam następne 2 strucle ale ze zwykłym drożdżowym i z bardzo dobrym rezultatem, ale wersja Joanny i Dziuni (chyba ten sam przepis) nie dawla mi spokoju. I w końcu zrozumiałam gdzie popełniłam błąd, a właściwie dwa błędy. Pierwszy, że należy postępować z nimi zupełnie odwrotnie bo kruche lubi zimne traktowanie, drożdżowe ciepłe. Nauczyłam się również, że tłuszcz zabija drożdże, a więc nie należy do rozczynu dodawać zbyt dużo śmietany. Teraz dodaję tylko troszeczkę mleka i cukru.
Zrobiłam czwartą z przepisu Joanny. Pełen sukces! I pomyślałam o pierwszej – Jaka to była pyszna porażka!
(zostało mi jeszcze masy makowej na jedną dużą struclę...)

+Quote Post
Margot
post 24 Oct 2018, 18:34
Post #813

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 592

CYTAT(Maria z Łeby @ 22 Dec 2017, 23:30 ) *
Mnie będę piekła następnych, zresztą połowy juz nie ma, jestem w szoku, że można upiec ciasto bez jajek.

ja od jakiegoś czasu tylko takie(bez jajek , masła , mleka itc, wegańskie) i są idealne i smakowo i wizualnie , nie pękają i takie inne icon_mrgreen.gif
Dobrych kilka lat wstecz postanowiłam upiec makowce idealne i zastosować wszystkie metody
-ciasto przed zwijaniem posmarować roztrzepanym białkiem
-do masy makowej dodać ociupinę rozczynu drożdżowego(masa miała rosnąc i nie odstawać od ciasta )
- ciasto zawinąć w nasmarowany masłem papier do pieczenia( to stosuje do dziś tyle ,ze nie smaruje masłem i zawijam dość ciasno i z 2 czy 3 warstwy, pod koniec pieczenia je przecinam i dopiekam )na rumiano )
- zrobić dziurki w papierze i cieście naturalnymi słomkami( po słomki zbożowe tata mi pojechał do znajomych)
Takiej porażki wizualnej to nie miałam nigdy , makowce rozerwały papier , rosły jak szalone , popękały ze wszystkich stron , a skórka odstawała tak jak nigdy dotąd i jak nigdy potem rofl.gif
Teraz te roślinne są wizualnie i smakowo idealne , bez sztuczek icon_mrgreen.gif Ba mam zawsze zamówienie od wszystkożerców i z 2-3 makowce musze nadliczbowe piec , bo te moje lepsze niż nawet takie co piekła babcia (opinia znajomej) niz z najlepszej cukierni( opinia ciotki) niż teściowej mistrzyni makowca (opinia koleżanki )

+Quote Post
Maria z Łeby
post 20 Dec 2018, 21:34
Post #814

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 2.941

Dzisiaj piekłam, tym razem pamiętałam o jajkach, ale nie wyszły takie ładnie jak ubiegłoroczne bez jaj - jeden pękł, chyba za lużno go zawinęłam, w smaku bez zarzutu.

+Quote Post
h-elen
post 3 Jan 2019, 23:37
Post #815

szef kuchni

Użytkownik nr: 7.687

Upiekłam 3 sztuki. Był pyszny choć mało urodziwy bo popękał. Nie mogłam się doczekać jak wygląda w przekroju i jeden jeszcze ciepły przekroiłam.

+Quote Post
Joanna
post 4 Jan 2019, 00:46
Post #816

kucharz 3 gwiazdek

Moje w tym roku nie pękły i wyszły bardzo ładne, ale za to na cztery sztuki trzy połamałam przy przekładaniu. dump.gif
Ciasto zrobiłam z podwójnej porcji, ale tylko z łyżką cukru, bo część poszło na paszteciki. Wcale mu więcej nie trzeba, bo przecież nadzienie jest słodkie (choć u mnie dużo mniej niż w przepisie). W tym roku dałam pół na pół mąkę orkiszową pełnoziarnistą i tortową.

+Quote Post
Margot
post 4 Jan 2019, 08:25
Post #817

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 592

Helenka, ty chyba nie widziałaś popękanych makowców icon_mrgreen.gif ja raz to dałam czadu, ale od czasu jak piekę bez jajek to wychodzą śliczne

+Quote Post

41 Stron V  « < 39 40 41
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 20th September 2019 - 15:19