IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Barszcz ukraiński, wersja zimowa
seniorka
post 15 Jan 2012, 21:39
Post #41

kucharz-zawodowiec

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 10.341

Gratuluję i cieszę się, że smakował. lecker.gif Sioniu, serdeczne pozdrowienia.
Go to the top of the page

+Quote Post
BeataSz
post 10 Jan 2013, 16:00
Post #42

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 90

jutro mam specjalnego gościa, nie bardzo mam ochotę gotować cokolwiek ( okazało się, że znów depresja wróciła...icon_sad.gif ) no ale coś na obiad podać wypada icon_rolleyes.gif wahałam się między ogórkową a tym barszczem. No i skoro tu się wpisuję, to znaczy, że ukraiński wygrał! Właśnie wywar się gotuje, a ja udaję się podsmażać warzywa.

+Quote Post
seniorka
post 10 Jan 2013, 22:15
Post #43

kucharz-zawodowiec

Wprosiłam się i ja. Wirtualnie smakowałam Twojego barszczu. Był pyszny. Ja też już robię tylko z podsmażanymi warzywami. To dzięki Tobie, ten barszcz tak bardzo zyskał na smaku lecker.gif

+Quote Post
BeataSz
post 10 Jan 2013, 22:20
Post #44

kucharz 3 gwiazdek

spamerko, oj seniorko icon_wink.gif icon_mrgreen.gif a nie wyczułaś przypadkiem, jak tak skamowałaś wirtualnie, że przesadziłam z czosnkiem? bo ja już teraz się nie obawiam czosnku ( nawet wrzuciłam dwa liście laurowe i ziele też icon_biggrin.gif ) no i dałam 3 ząbki... wydaje mi się, że za bardzo czosnkowy jest denknach.gif mnie smakuje, ale czy gościowi przypadnie do gustu, to się jutro okaże.

dzisiaj smażyłam wszystko (oprocz ziemniakow i kapusty) na jednej patelni na raz.

+Quote Post
seniorka
post 10 Jan 2013, 22:29
Post #45

kucharz-zawodowiec

Jeden ząbek nie popsuje smaku. Ty wiesz, że go dodałaś, a gość nie i wyjdzie na to, że tak być powinno. Na pewno jest doskonały. Z przyjemnością będę sobie jutro wyobrażała jego smaki. Po ustapieniu grypy gotuję cały gar, bo już mój syn narzeka, że zima się skończy, a barszczu nie ma gruebel_2.gif

Jak mnie przechcicie na spamerkę, to zacznę wpisywać dziwne przepisy. icon_mrgreen.gif A teraz lecę do gruszek lecker.gif

+Quote Post
BeataSz
post 10 Jan 2013, 23:32
Post #46

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(seniorka @ 10 Jan 2013, 22:29 ) *
Jak mnie przechcicie na spamerkę, to zacznę wpisywać dziwne przepisy. icon_mrgreen.gif A teraz lecę do gruszek lecker.gif

oj, nie to byłbyby katastrofa! Przepraszam, ja już nie będę :oops" icon_mrgreen.gif

+Quote Post
Neit
post 18 Jan 2013, 15:56
Post #47

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 1.502

Własnie ugotowałam. Rzeczywiście wielki gar mi tego wyszedł, a tak się niewinnie zapowiadało. Ale to dobrze biorąc pod uwagę ile mi ubyło przy intensywnym próbowaniu icon_biggrin.gif
Teraz będę musiała zakisić więcej barszczu żeby móc często powtarzać icon_biggrin.gif

Seniorko jestem Ci ogromnie wdzięczna za przepis cvety.gif

+Quote Post
seniorka
post 18 Jan 2013, 18:09
Post #48

kucharz-zawodowiec

Neit, cieszę się ogromnie, że ugotowałaś ten barszcz, a tym bardziej, że Ci smakuje. Ja w przepisie dodałam dopiero teraz post scriptum w sprawie przesmażania jarzyn, o czym jest dalej w tym wątku. Chciałam, żeby nie trzeba było czytać trzech stron postów, tylko mieć wszystko w jednym przepisie. Powinnam zrobić to wcześniej, ale ten barszcz w każdej formie jest bardzo smaczny, zwłaszcza zimą. Serdecznie Cię pozdrawiam wink.gif

+Quote Post
Neit
post 18 Jan 2013, 22:18
Post #49

pomoc kuchenna
*

Użytkownik nr: 1.502

Seniorko o warzywach doczytałam i też przesmażyłam icon_biggrin.gif

Aż strach się przyznać ile tego zeżarłam pinggrins.gif A co najlepsze przyłapałam męża który za zupami nie przepada na wyżeraniu barszczu z gara :-D

A jak postał to jeszcze lepszy. Zdecydowanie będę powtarzać. Czuję że się uzależniam icon_biggrin.gif

+Quote Post
seniorka
post 18 Jan 2013, 22:25
Post #50

kucharz-zawodowiec

Lejesz miód na serce moje. Cieszę się jak dziecko, choć seniorce to może nie przystoi icon_lol.gif . Urzekł mnie mąż nad garnkiem. Pozdrowienia dla rodziny i polecam się na przyszłość. icon_rolleyes.gif

+Quote Post
.agatka.
post 11 Mar 2013, 17:58
Post #51

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 12.156

A ja wzorując się na tym przepisie ugotuję barszcz dla Maciusia icon_smile.gif

+Quote Post
.agatka.
post 14 Mar 2013, 22:17
Post #52

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 12.156

Zrobiłam. Wyśmienity icon_smile.gif
Tylko tak się zapędziłam, że zrobiłam 4 litry zupy. dump.gif Maćkowi zamroziłam jego część, a ja jadłam wczoraj na kolację, dziś na obiad i kolację. I mam jeszcze na jutro icon_smile.gif
I teściowie się załapali icon_smile.gif

+Quote Post
seniorka
post 14 Mar 2013, 23:14
Post #53

kucharz-zawodowiec

Cieszę się .agatko. że zrobiłaś ten barszcz, a nade wszystko, że chce go jeść Maciek. Jestem z tego powodu szczęśliwa bussi.gif A rozmnożenie tej zupy, to już rzecz normalna, każdy się temu dziwi, jak robi pierwszy raz. Pozdrowienia dla rodziny.

+Quote Post
weerka
post 3 Jun 2013, 15:13
Post #54

szef kuchni

Użytkownik nr: 15.547

o!mam botwinę i już wiem co będzie dziś na obiad icon_lol.gif

+Quote Post
mexikana
post 7 Jan 2014, 12:52
Post #55

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 7.168

Robie! mniam.gif

+Quote Post
Dorotka.p
post 16 Feb 2015, 15:19
Post #56

czeladnik

Użytkownik nr: 5.470

I ja też zrobiłam. Wyszedł mi cały ogromny gar, choć na początku było go znacznie mniej, ale tak mi smakował, że ziemniaki po ugotowaniu [gotowałam je osobno] wlałam do środka razem z wodą, w której się gotowały, a potem tylko odpowiednio zupę zagęściłam. Mój ślubny się ucieszy, bo uwielbia barszcz ukraiński i założę się, że większość to on zje.
Dziękuję za przepis, Seniorko, bo jak zwykle jest niezawodny. bussi.gif Czy Twoja rodzina docenia jaki skarb posiada w domu? icon_mrgreen.gif

+Quote Post
seniorka
post 16 Feb 2015, 17:33
Post #57

kucharz-zawodowiec

Dzięki bussi.gif . Po przeczytaniu tej opinii mam zamównienie od moich kuzynowstwa oraz syna z pr4zyległościami. Zastanawiam się, czy robić w domu garkuchynię, czy wysłać przepis z ewentualnymi uwagami. Pomieważ wzęedzie są kobiety, pozwolę im wykazać się talentem. Pozdrowienia.

+Quote Post
carbonicum
post 17 Sep 2015, 10:57
Post #58

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 3

w koncu zrobilam, zawsze odstraszala mnie ta ilosc krojenia itd., dzis mialam czas i nawet bylo to bardzo relaksujace fiesgrins.gif

zupa wyszla przepyszna!! zobaczymy jak bedzie jak sie przegryzie...no i jest tego troche, fajnie!

nie dodawalam sloniny, ani smalcu
warzywa smazylam na ghee, wraz z przecierem, czescia czosnku, papryka,cukrem i maka
dalam tylko chyba lyzke koncentratu
dalam tylko 4 ziemniaki i troche mniej kapusty wloskiej, fasolki ugotowalam na oko i jest w sam raz

juz sie ciesze zeby zaraz zjesc talerz na lunch lecker.gif

+Quote Post
Dancing Piglet
post 12 Oct 2016, 18:38
Post #59

pomoc kuchenna
**

Użytkownik nr: 27.527

Robie ten barsz juz od jakiegos czasu, super przepis, barszcz wychodzi wspanialy.Ja gotuje wywar z mesa z fasole w szybkowarze, a potem dodaje podsmazone na klarowanym masle warzywa+buraki i przecier. Do tego ziemniaki zawsze u mnie ugotowane osobno icon_biggrin.gif Pyszna zupa, idealna na chlody jesienno-zimowe i co najwazniejsze wszyscy u mnie lubia. Ja dodaje sobie juz na talerzu smietane, bo moja rodzina nie lubi ze smietana icon_biggrin.gif

+Quote Post
kermidt
post 12 Oct 2016, 19:13
Post #60

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

Ja tez fasole z miesem gotuje dluzej, i jarzynowke w drugim garze.
Poniewaz ukrainski (niemajacy nic wspolnego z Ukraina icon_wink.gif) uwielbiamy gotuje dosc czesto.
Krojenia duzo nie mam, bo buraczki mam ze sloika (pociete we "frytki" i pasteryzowane), wole barszcz z brukselka jak kapusta a ziemniak wystepuje tylko symbolicznie. Jak wiele innych zup gotuje barszcz ze zdrowszym peczakiem czy kasza perlowa.

Bedzie jutro icon_smile.gif

+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 17th October 2019 - 14:13