IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Pasztet z pieczarek i kaszy gryczanej, z bloga Marty Dymek (Jadłonomia)
małgośka79
post 23 Feb 2016, 09:52
Post #1

uczeń

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 3.920

Przepis pochodzi z bloga Jadłonomia.

Składniki:
500 g pieczarek
1 łyżeczka trzcinowego cukru
1 ząbek czosnku
olej

2 szklanki ugotowanej kaszy gryczanej palonej
3/4 szklanki zmielonych orzechów laskowych
2 łyżki sosu sojowego
5 łyżek oleju roślinnego

1/2 łyżeczki suszonego tymianku
1/2 łyżeczki suszonego majeranku
1/4 łyżeczki ostrej papryki
1/4 łyżeczki pieprzu ziołowego
sól
czarny pieprz
olej do posmarowania formy i zmielone orzechy lub bułka tarta do wysypania formy

Wykonanie:

Pie­czar­ki po­kro­ić na ćwiat­ki, czo­snek po­sie­kać. Na dużej pa­tel­ni roz­grzać olej i dodać pie­czar­ki, sma­żyć przez 5-8 minut na śred­nim ogniu nie mie­sza­jąc za czę­sto.
Kiedy pie­czar­ki będą zło­ci­ste dodać czo­snek, sma­żyć przez 1 mi­nu­tę i dodać cu­kier. Wy­mie­szać, sma­żyć 1-2 mi­nu­ty i od­sta­wić.
Pie­kar­nik roz­grzać do 200 stop­ni. W dużej misce po­łą­czyć wszyst­kie skład­ni­ki, dodać pod­sma­żo­ne pie­czar­ki i zblen­do­wać przy po­mo­cy ręcz­ne­go blen­de­ra na gęstą, kle­istą masę.
Kek­sów­kę wy­sma­ro­wać ole­jem i wy­sy­pać mie­lo­ny­mi orze­cha­mi, a na­stęp­nie prze­ło­żyć masę pasz­te­to­wą. Wy­rów­nać, wsu­nąć do pie­kar­ni­ka i piec przez 45-50 minut do czasu, aż pasz­tet bę­dzie miał złotą skór­kę.
Kroić do­pie­ro po wy­stu­dze­niu.

Marta Dymek radzi, aby pa­tel­nia do sma­że­nia pie­cza­rek była na­praw­dę duża, aby pie­czar­ki swo­bod­nie się mie­ści­ły, w prze­ciw­nym razie za­miast się sma­żyć udu­szą się, a pasz­tet bę­dzie kiep­ski w smaku. Jeśli nie mamy pod ręką dużej pa­tel­ni, to smaż­ymy pie­czar­ki na dwa razy.
Nie mie­szamy pie­cza­rek za czę­sto i po­zwalamy im się ze­zło­cić, wtedy są na­praw­dę smacz­ne.
Pasz­tet tuż po upie­cze­niu jest mięk­ki, dla­te­go na­le­ży kroić go do­pie­ro po wy­stu­dze­niu.

Robiłam dokładnie wg przepisu.
Pasztet jest pyszny. Świetnie się kroi w plastry, ale i da się rozsmarować na chlebie. Smakuje wybornie z ogórkiem kiszonym, ale i musztardą!
Zdecydowanie jeden z moich ulubionych.
Smacznego!
Go to the top of the page

+Quote Post

Posty w tym temacie

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 17th February 2020 - 10:23