Trufle

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Trufle
2114.jpg


Składniki:
2 szklanki maki (lub 2 szklanki sproszkowanych biszkoptów)
0,75 szkl cukru,
0,5 szkl mleka,
10 dag masła,
50 ml rumu,
2 łyżki kakao,
0,5 szkl posiekanych orzechów lub migdałów,
do obtoczenia: orzechy siekane lub wiórki kokosowe lub płatki czekoladowe.
Mleko gotujemy z cukrem i kakao. Bierzemy dużą patelnie i na niej na średnim ogniu prażymy mąkę. Nie spuszczamy jej z oka: ciągle mieszamy, aż mąka zrobi się jasnobrązowa i pachnąca. Trzeba tej czynności poświęcić wiele uwagi bo bardzo łatwo jest przypalić i wtedy cała mąka do wyrzucenia. Jak już uprażona to przesypujemy do dużego garnuszka i odstawiamy by ostygła. No i mamy przerwę na herbatkę  Pokrzepieni bierzemy się do dalszej pracy: do mąki wlewamy mleko – należy zamieszać, wkładamy miękkie masło – miksujemy, wlewamy rum – miksujemy, wsypujemy orzechy – miksujemy krótko. Wstawiamy do lodówki by się schłodziło.
Teraz czeka nas żmudna praca, którą najlepiej się wykonuje przy okazji oglądania np. wiadomości. Masę musimy uformować w kuleczki (oczywiście jeśli mamy jeszcze co formować, bo u nas jakoś dziwnie znika w tej lodówce) i obtoczyć w orzechach, płatkach czekoladowych czy wiórkach kokosowych – co tam komu pasuje.
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
piekny widok
jakas myszka skubnela jedna trufelke ;)
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Robią się właśnie w lodówce
icon_mrgreen.gif
Faktycznie masa jest pyszna i faktycznie nie wiem czy będzie co kulać
icon_redface.gif
 

Chlorofilka

Member
Lut 16, 2008
95
0
0
skusiłam się
icon_smile.gif
moje nie są takie ładne ale smaczne choć za dużo nie można zjeść bo zemdli
icon_mrgreen.gif
ale może to i lepiej ;)
mi wyszło około 36 sztuk takich gdzieś około 1,5cm średnicy.. i mąkę doprowadziłam do koloru beżowego i z obawy że sknocę coś przestałam ją rumienić..
aa i bym zapomniała nie miałam rumu tylko jakiś tam alkohol 30coś % nie wiem czy to to samo bo na alkoholach sie nie znam
icon_smile.gif
myślałam żeby sam spirytus wlać ale tamto ładny zapach miało..
icon_smile.gif

IMG_5844.JPG
trufla.jpg
 

Załączniki

  • IMG_5844.JPG
    IMG_5844.JPG
    93.6 KB · Wyświetleń: 1
  • trufla.jpg
    trufla.jpg
    26.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: