Ciasto jabłkowe z budyniem

Aletka

Member
Maj 4, 2005
78
0
0
Nie wiem czy taki przepis już nie był, ale podaje ;)

składniki:
3 szkl mąki
1 szkl cukru,
2 jajka
1 margaryna
1 łyżeczka proszku do pieczenia,
1 cukier waniliowy

4-5 jabłek
2 budynie waniliowe
1 l mleka

Zagnieść kruche ciasto, podzielić na pół. Jedną część włożyć do zamrażalnika a drugą wyłożyć na blaszkę wysoko podwijając brzegi. Podpiec na jasnozłoty kolor w 200C.

Na mleku ugotować budynie i jeszcze gorące wylać na podpieczony spód. Na budyń pokroić jabłka w kostkę. Na wierzch zetrzeć ciasto z zamrażalnika. Piec ok 40min w 200C.

obraz0048dh.jpg
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Robię zupełnie podobny z tym, że na surowe ciasto daję jabłka/min.1 kg/ wymieszane z cynamonem, czasem suchym kisielem, na to budyń, a gdy ostygnie znów ciasto. Pyszny!!!
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
przepysznie wygląda, w weekend będzie moje :lol:
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
wyglada super, ale powiedzcie mi na jaka blache to jest porcja, wystarczy na ta duza? mam taka ok 24x40 cm, bedzie dobra?
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no właśnie ja tez się o blachę martwię bo dużą tylko mam a z doświadczenia wiem że na spód przeznaczyć musze 2/3 ciasta a nie połowę bo nie wystarczy...ale tym razem zrobie o połowę więcej ciasta
icon_smile.gif
 

asiaa

Member
Sty 10, 2006
4
0
0
Ja piekłam to ciasto w standardowej prostokątnej blaszce. Pokroiłam też do ciasta więcej jabłek niż podano w przepisie.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
rozumiem, ze nie wkradl tu sie bląd i jajka w przepisie nie powinno byc :roll: :roll: :roll: własnie lezy wszystko na stolnicy i ... no wlasnie zrobie bez jajka :dump:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
No i nie wytrzymałam do weekendu i ciasto własnie się piecze :mrgreen: Do ciasta musiałam dodać jedno jajko bo coś mi sie połączyć ładnie nie chciało :dump: Okazało sie że porcja ciasta podana w przepisie bez problemu wystarczy na dużą blachę Jak ciacho się upiecze i ktoś z domowników spróbuje to zdam relacje (dzisiaj nie będę to ja bo studniówka za pasem a jakoś sie pokazać wśród ludzi trzeba ;) )
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
no i spróbowałam- przepyszne jest! :banana: :banana: :banana: tata po prostu oszalał na punkcie tego ciacha :lol: dziekuję bardzo za przepis Aletko :bussi:
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
no i ja zrobilam
icon_smile.gif

jak dla mnie to do tego buduniu trzeba by bylo dac mniej mleka, ale generalnie dobre, lepsze drugiego dnia
icon_smile.gif
 

Aletka

Member
Maj 4, 2005
78
0
0
ajjj, oczywiście wkradł się błąd i do ciasta trzeba dodać 2 jajka!
bardzo przepraszam, że tak późno to poprawiam

asiaa, sylwia, tillandsja - cieszę się, że smakowało!
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ja robię podobne, budynie gotuję na mleku połaczonym ze słodką śmietanką, a jabłka kładę małe, przecięte na połówki. Zawsz wychodzi pyyyycha!!!!
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Dziś zrobiłam. Wyszedł pyszny. Tylko trochę za długo trzymałam pierwszą część ciasta w piekarniku i za bardzo się wysuszyło. Ale to nie przeszkadza w jedzeniu
icon_smile.gif
icon_smile.gif