Krewetki*

NIGRAA

Member
Wrz 27, 2004
113
0
0
A prosze bardzo kochaniutka, zycze smacznego <!--emoid:D--><!--endemo-->

Moje krewetki ulubione

krewetkipo.jpg


- Krewetek tyle ile damy rade zjesc, 1 kg na dwie osoby...moze byc mniej (wazne zeby byly w miare duze, krolewskie, albo ciut mniejsze)
- Maslo zwykle
- Maslo czosnkowe
- Czosnek, ziola (majeranek, bazylia, ziola prowansalskie) pieprz, sol

Rozmrozone krewetki wyrzucamy na blache, maslo zwykle i czosnkowe kroimy w kawalki (ilosc tak mniej wiecej ok 300g masla, chodzi o to zeby po rozpuszczeniu krewetki w tym plywaly) i kladziemy na i obok krewetek, czosnek (ile kto lubi ja daje glowke cala) wycisniety przez praske, posypujemy przyprawami i do pieca na jakies pol godziny. Maslo ma sie rozpuscic, krewetki zarumienic. Podajemy z bagietka i bialym winem.
Bagietki ma byc duzo, bo najfajniejsze jest maczanie pieczywa z goracym pachnacym masle....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
O rany...
Zrobiłam dziś na obiad. Wyszło fantastyczne. Mój Mężczyzna wzdychał tylko z radości. Najlepsza knajpa by się nie powstydziła. Super. Poezja. Nie miałam masła czosnkowego, tylko zwykłe, ale dałam mnóstwo czosnku, sporo ziół prowansalskich i jeszcze oregano. A, i dodałam sok z połowy cytryny. I nas nas dwoje wystarczyło swobodnie 400 g, objedliśmy się bardzo! Właśnie dopijam winko ;)

Uszczęśliwiłam Mężczyznę :D Dzięki!
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
O, to przyoszczędziliśmy
icon_razz.gif


Krewetki 20 zł, masło jakieś 3 zł, bagietka 2 zł
Wyraz twarzy Mężczyzny - bezcenny ;)

I fajnie, bo koniec miesiąca za pasem i mnie już na knajpy nie stać
icon_razz.gif


A tak to jeszcze Chardonnay do tego.... mmmrrrr...
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
polonistka @ 24 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=858429O rany...
Zrobiłam dziś na obiad. Wyszło fantastyczne. Mój Mężczyzna wzdychał tylko z radości. Najlepsza knajpa by się nie powstydziła. Super. Poezja. Nie miałam masła czosnkowego, tylko zwykłe, ale dałam mnóstwo czosnku, sporo ziół prowansalskich i jeszcze oregano. A, i dodałam sok z połowy cytryny. I nas nas dwoje wystarczyło swobodnie 400 g, objedliśmy się bardzo! Właśnie dopijam winko ;)
Ja na blaszce kładę kostkę masła (200g) i wstawiam do gorącego piekarnika - w międzyczasie wyciskam dużo czosnku. Kiedy się masło rozpuści (trwa to krótką chwilkę) - mieszam z czosnkiem i posypuję ziółkami, pieprzem i drobno utartą skórką z cytryny oraz niewielką ilością vegety lub soli morskiej z ziołami. Wlewam też kilka łyżek oleju. Na to wykładam krewetki (mogą być zamrożone, byle sypkie, nie sklejone w bryłę) i wstawiam do piekarnika na kilkanaście (15-20) minut. Używam drobnych krewetek koktajlowych, więc trwa to wiele krócej, niż z dużymi. Kiedy się lekko zrumienią wykładam je na ogrzany talerz i skrapiam sokiem z cytryny oraz przyprawą Maggi.
Podaję z bagietką.

Resztkę sosu powstałego z pieczenia krewetek zlewam do słoiczka i wstawiam do lodówki.
Używam do sałatki na ciepło z pieczonego bakłażana i papryki z serem feta.
Lub odgrzewam, mieszam z posiekanym jajkiem na twardo i wcinam z bułeczką.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Ostatnio robiłam z masełkiem i czosnkiem, ale na patelni, nie chciało mi się grzać piekarnika ;) przepyszne !!!
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
zawsze robie na patelni, wystarczy im chwilka zeby byly gotowe (nie chcialoby mi sie nawet rozgrzewac piekarnika) do masla z czosnkiem dodaje odrobine wina bialego i obowiazkowo duza ilosc natki pietruszki, krewetki smaze po 3 min z kazdej strony, koniecznie z bagietka
 

Załączniki

  • P1020516_1_.JPG
    P1020516_1_.JPG
    99.4 KB · Wyświetleń: 0

elianka

Member
Sie 22, 2007
547
0
0
martyna22a @ 13 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1014528zawsze robie na patelni, wystarczy im chwilka zeby byly gotowe (nie chcialoby mi sie nawet rozgrzewac piekarnika) do masla z czosnkiem dodaje odrobine wina bialego i obowiazkowo duza ilosc natki pietruszki, krewetki smaze po 3 min z kazdej strony, koniecznie z bagietka
ja też robiłam zawsze na patelni, zamiast wina dodawałam kroplę białego octu winnego
icon_smile.gif


Uwielbiam
mniam.gif

A w piekarniku też zrobię, przynajmniej nie trzeba stać i mieszać.