Babka szwarcwaldzka

thefighter

Member
Sty 15, 2006
37
0
0
Jest pyszna
icon_smile.gif
i bardzo lubiana przez moją rodzinke
icon_smile.gif
naprawde polecam
icon_smile.gif
szkoda, że nie mam aparatu cyfrowego, zrobiłabym zdjęcia
icon_smile.gif


Babka szwarcwaldzka

Składniki (16 porcji ):
- słoik wiśni
- 60ml wiśniówki
- 10 dag polewy czekoladowej
- 20 dag masła
- 30 dag cukru
- 5 jajek
- 40 dag mąki
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia
- 100 ml mleka
- 2 łyżeczki kakao
- cukier waniliowy

Do Dekoracji :
- polewa lub lukier
- po 5 dag białej i gorzkiej czekolady


PRZYGOTOWANIE:
Osączyć wiśnie, skropić połową wiśniówki. Stopić polewę. Lekko ostudzić. Masło utrzeć z cukrem, ucierając wbijać po 1 jajku. Masę wymieszać z mąką, proszkiem do pieczenia i mlekiem. Powstałe ciasto podzielić na pół. Jedną część wymieszać z wiśniami, drugą ze stopioną czekoladą, łyżeczką kakao i cukrem waniliowym.

Jasne ciasto umieścić na spodzie oprószonej mąką formy, na nim ciasto ciemne. W kilku miejcach poskręcać ciasta widelcem. Piec 80 min. w temp. 175C.

Cukier puder rozmieszać z resztą wiśniówki i 20 ml wody. Połowę powstałego lukru zafarbować resztą kakao. Babkę polewać na zmianę białym i czarnym lukrem ( może to być także polewa do ciast
icon_smile.gif
ja takiej częściej używam ). Na koniec posypać wiórkami białej i gorzkiej czekolady.

UWAGI:
Jeżeli ciasto mają jeść także dzieci to można nie dodawać do niego wiśniówki
icon_smile.gif
Będzie wtedy delikatniejsze
icon_smile.gif


Smacznego!
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
i jak Sylciu? mam nadzieję że masz cyfrówkę bo chętnie zobaczyłabym zdjęcia tej babki
 

thefighter

Member
Sty 15, 2006
37
0
0
Cieszę się, że wyrosła mi tylko raz zdarzył się w niej zakalec... ale to przez własną głupote tak to zawsze wyrasta
icon_smile.gif
mam nadzieje, że będzie smakować
icon_smile.gif
:mrgreen:
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
a mam pytanie czy można upiec w klasycznej okrągłej formie bo nie mam jeszcze formy na babke? czy ciasta nie bedzie za mało? i czy mocno wyrasta? : :!: : :!: :mrgreen: :mrgreen: