Passion Cake - moje ulubione ciasto marchewkowe

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
skladniki na duze ciasto, ktore z lenistwa (lub zwyczajnie z braku czasu
icon_smile.gif
mieszam w maszynie do robienia chleba...a nawet czasem w niej pieke
175g masla
175g miekkiego jasnego brazowego cukru (muscovado)
3 jajka
1 lyzeczka startej skorki pomaranczowej
2 1/2 lyzki soku z cytryny
175g maki do wypieku ciast
1 lyzeczka proszku do pieczenia
50g mielonych migdalow
115g orzechow wloskich, posiekanych
225g startej mlodej (najlepiej) marchewki
175g serka mascarpone
2 lyzeczki plynnego miodu
3 lyzki orzechow wloskich do ozdoby
najpierw mieszamy ze soba maslo i cukier, dobrze ubijamy i dodajemy zoltka, po jednym, przesiana make i proszek do pieczenia, 1 lyzke soku z cytryny. Mieszamy. Kolej na mielone migdaly i posiekane orzechy wloskie. Ubijamy piane z bialek - na sztywno. Delikatnie mieszamy piane z reszta ciasta i starta marchewka.
Wykladamy miksture do blaszki natluszczonej i wylozonej pergaminem.
Pieczemy w 180C przez 1 1/4 - 1 1/2 godziny, mozna pod koniec pieczenia przykryc wierzch ciasta folia aluminiowa aby za bardzo sie nie przypieklo. Upieczone wyciagnac i zotawic w blaszce przez kolejne 5 min, potem wyjac i wystudzic na kratce kuchennej.
Utrzec razem mascarpone, miod i pozostala 1 1/2 lyzki soku z cytryny. Rozsmarowujemy na ciescie i ozdbiamy kawalkami orzechow wloskich.
jest pyszne, plecam!
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Lisko...piekne i tak!!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lisko, a jak ono się ma do tego wczesnej przez Ciebei polecanego Gessler?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Mam nadzieje Lisko, ze bedziesz teraz ze mnie zadowolona...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
piekne ciacho a ta masa serkowa wygląda bossko. Chociaz innowacja ;) Lisko bardzo ciekawa - ciasto w srodku wygląda na super wilgotne
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
piekne ciacho a ta masa serkowa wygląda bossko. Chociaz innowacja ;) Lisko bardzo ciekawa - ciasto w srodku wygląda na super wilgotne
Małgosiu, bo wyjęłam z piekarnika, od razu rozkroiłam i fotografowałam :dump: Jak postało, z wyglądu i w smaku było mniej wilgotne, believe me! 8)
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
tatter

ten przepis mnie bardzo zainteresowal. Ja jakos do tej pory nie moglam sie przekonac do ciast z dodatkiem marchewki ale to polacznie orzechow i jeszcze serek mascarpone to chyba to przekonalo mnie ze go w przyszlosci upieke
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Bardzo sie ciesze...ciasto jest tego warte...polecam
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Robiłam z bardzo podobnego przepisu z mojej książki wegetariańskiej. Ciasto jest rzeczywiscie pyszne
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • marchewkowe.JPG
    marchewkowe.JPG
    138 KB · Wyświetleń: 0

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Tatter, a jakiej maki Ty uzywasz do tego ciasta? Plain? Czy jakiejs innej? Musze przyznac, ze na plain nie wszystkie ciasta ladnie mi wychodza, ale bananowiec itp. idealny. Do babek czy biszkoptow kupuje polska w polskim sklepie. Juz kiedys mialam Ciebie o to zapytac
icon_biggrin.gif
A ciasto wyglada bardzo apetycznie i z checia je zrobie, bo uwielbiamy marchewkowe ciasta.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
uzywam zwyklej pszennej z Doves lub Shipton
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
tak...Doves ...plain w jasnym zoltym opakowaniu kilowym, przesiej przed uzyciem!