Zapiekanka chlebowa z pesto i serem

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
4- 6 kromek chleba bez skórek
90 g pesto
4 jajka lekko ubite
125 ml gęstej, kwaśniej śmietany
125 ml mleka
175 g starego ostrego sera żółtego
60 g pokrojonej mozzarelli
30 g startego parmezenu

Naczynie do zapiekania nasmarować masłem. Kromki posmarować pesto, ułożyć w naczyniu "zielonym do góry".
Wymieszać jajka, śmietanę i mleko. Polać chleb, posypać serami. Piec w 180 st do zrumienienia.

- jeśli używa się czerstwego chleba, po zalaniu go masą mleczno- jajeczną, należy zapiekankę odstawić, by chleb nieco nasiąkł.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
no wiec zapiekanka juz wyprobowana i w moim brzuszku! pychotka, super prosta, tania i fajny pomysl na kolacje ja zrobilam bez smietany, bo nie mialam i dorzucilam jeszcze na wierzch sera plesniowego, bo go uwielbiam
zrobilam jeden blad i od razu o nim napisze, by nikt go nie powtorzyl. zatem ja ulozylam kilka warst chleba i niestety zalewa u dolu nie chciala dojsc... musialam przelozyc na plytsza blaszke i tak mialam kolacje w kilka sekund
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
zrobilam z drobnymi modyfikacjami wyniklymi z braku niekotrych skladnikow: jogurt naturalny zamiast smietany i tylko 2 jajka. no i oliwek dodalam i kilka pomidorkow koktajlowych. niby banal, raz ciach, a wyszlo pyszne i wszyscy zajadali ze smakiem.
dziekuje Sinistro za przepis
cvety.gif