Deserowe babeczki z budyniem

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
składniki
1 1/2 szk. mąki
3/5 kostki margaryny
1/2 szkl. cukru pudru
3 żółtka
1 op. budyniu śmietankowego
1 1/3 szk. mleka

sposób przygotowania
Mąkę, margarynę, cukier puder i żółtka zagnieść i schłodzić w lodówce. Foremki na babeczki posmarować masłem i wysypać bułką tartą, po czym wylepić je ciastem. Z mleka i budyniu zrobić nadzienie, ostudzić i nałożyć do babeczek. Przykryć je krążkami z ciasta i dokładnie zacisnąć brzegi. Babeczki piec ok. 30 min, aż zrobią się złote i rumiane.

dodatkowe informacje
Przed podaniem posypać je cukrem pudrem.


___________

Przepis pochodzi z opakowania cukru wanilinowego
icon_smile.gif
upiekłam je pierwszy raz na przyjęcie z okazji mojego bierzmowania. Ułożyłam na półmisku, położyłam na stole, patrze a połowy nie ma :shock: :shock: paskudny brat wyżarł w 10 min :mrgreen: ale wybaczyłam mu natychmiast, bo powiedzial, że myślał że są kupione w cukierni :mrgreen: a komplement ze strony mojego brata jest na wage złota ;)

ostatnio wpadłam na genialny pomysł żeby uzyć budyniu czekoladowego albo toffi
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Jestem w trakcie robienia, i oczywiscie okazalo sie ze mam opakowania budyniu w roznych rozmiarach.
Mam wziac ten na 0,5 litra, czy ten na 0,75?
Chyba ten na 0,5, ale diabli wiedza, nie za duzo tego mleka bedzie?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Z tymi stopniami to u mnie bywa różnie, nie z mojej winy a piekarnika, więc nastaw na tyle, na ile nastawiłabys każde inne kruche ciasta. Wywale to z przepisu, zeby nie bylo nieporozumien potem
icon_smile.gif


Kurcze budyniu to nie wiem
icon_sad.gif
przepraszam ale zawsze żyłam w przekonaniu że wszystkie opakowania są takie same... no budyn to ma być taki gęsty klusek, którego i tak troche zostanie. Raczej chodzi o taki na pół litra mleka, zdaje sie że to tak standardowo w Pl.

I tak juz pewnie za późno na wszelkie rady... przepraszam i mam nadzieję, że się jako tako udało
icon_sad.gif
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Udalo sie, udalo!
Ciasto wyszlo mi tak kruche ze az za kruche (mozliwe ze troche sie kruszylo bo zamias dac mu ostygnac pozeralam babeczki jeszcze cieple), a budyniu faktycznie zostalo troche.
Bardzo dobry przepis, i wreszcie wiem co zrobie z tym stosem budyniu co wala mi sie po szufladzie. ;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Melmire, no jednak radziłabym ostudzić je przed podaniem ;)
i ciasta dwa razy więcej zrobić żeby cały budyn wykorzystać
ewentualnie możesz margaryny dać pół kostki, praktyczniej będzie :mrgreen:

i tak sie ciesze ogromnie że aż sobie wirtualnie :cheers: :cheers: :cheers:

:banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Paulinko a niby czemu na wirtualnym poprzestać? :mrgreen: szkoda że tak daleko mieszkam :lol:
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Zrobilam z tego przepisu babeczki z masa karpatkowa, jagodami i galaretka. Sa przepyszne! To byl moj babeczkowy debiut i musze przyznac, ze sie troche obawialam, ale niepotrzebnie. Nic sie nie poprzyklejalo do foremek, babeczki sa rumiane, pyszne, slodziutkie i wogole przepyszne
icon_smile.gif

Dziekuje Paulinko za przepis
anbetung.gif