Ciecierzyca w pomidorach - fotka

skrzacik

Member
Lut 11, 2006
47
0
0
Ciecierzyca w pomidorach

250 g ciecierzycy (jeden kubek)
cebula
2 cm cynamonu
4 goździki
2 zmiażdżone ząbki czosnku
2 cm świeżego korzenia imbiru
pół łyżeczki pieprzy kajeńskiego
2 łyżeczki mielonej kolendry
puszka siekanych pomidorów
1 łyżeczka garam masala
1 łyżka posiekanej natki kolendry

Namoczyć ciecierzycę na noc. Ugotować do miękkości. Odsączyć i ZATRZYAMĆ WYWAR.
Na patelni rozgrzać olej i usmażyć posiekaną cebulę. Wzrucić cynamon i goździki. Smażyć przez kilka sekund. Dodać czosnek, posiekany imbir, pieprz kajeński, garam masalę i mieloną kolendrę. Mieszając dusić ok 3 minuty. Dodać pomidory (wraz z sokiem) i gotować ok. 5 minut aż płyn prawie wyparuje. Dodać cierzycę i gotować następne 5 minut. Wlać wywar i na małym ogniu dusić przez 25 minut (na ostatnie 8-10 minut odkryć pokrywkę, żeby płyn nieco wyparował).
Posypać posiekaną natką kolendry.
Można jeść na zimno i ciepło.

Na zdjęciu jest natka pietruszki, bo akurat kolendra mi wyszła. ;)

820d67118a50585259aee3ddb71d1a87-1128745.jpg

39c265e66d14a27fb8b26d7f0a625206-1128744.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
o! to dobre musi byc! bardzo zachęcajace zdjecie
 

skrzacik

Member
Lut 11, 2006
47
0
0
Wiekszośc przepisów, które wkleiłam pochodzą z kursu "Gotowanie dla zdrowia", więc to nie moja zasługa. Ale miło mi.
Akurat "ciecierzycę w pomidorach" znalazłam kiedyś w necie, odrobinę ją zmodyfikowałam i od tego czasu często gości na naszym stole.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a ja dzisiaj pierwszy raz w życiu ciecierzyce jadłam i...sie zakochałam :herz: to jest po prostu przepyszne, od teraz sie z nią nie rozstaję :lol: więc przepis na 100% zostanie zrobiony
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zrobiłam sobie dziś na śniadanko
niestety jestem okrutnym głodomorem i śniadanie musze zjeść jak najszybciej po wstaniu, więc zrobiłam wersję ekspresową
icon_smile.gif
tzn pół cebulki podsmażyłam, dodałam pół konentratu pomidorowego :oops: bo pomidorów nie mam a nie chcialo mi sie isc do sklepu :oops: doprawiłam, obok ugotowałam ciecierzycę i po prostu wszystko razem wymieszałam :lol: miałam zamiar to poddusić chociaż z 10 min ale niestety no głodna byłam :mrgreen: :mrgreen:
mam tylko pytanie, jak miękka powinna być ta cieciorka? Taka bardziej chrupiąca, al dente czy całkiem mięciutka?? Bo nie wiedzialam w końcu, wybrałam opcje al dente i wyszła bardzo bardzo smaczna i bardzo sycąca
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To jak z tą ciecierzycą - gotować długo czy al dente
icon_question.gif

W sumie to w sklepach nawet nie zwracalam uwagi na ciecierzyce - w woreczkach jak np. groch mozna kupic czy w puszkach
icon_question.gif
icon_redface.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
W przepisie jest do miękkości, ale wg MM, to chyba lepiej al dente (oczywiście by zębów nie połamać
icon_mrgreen.gif
)
Co do tej z puszki, tez nie jest zła, już podgotowana, więc ten etap miałabyś z głowy
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Dziękować za wytłumaczenie
cvety.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Brzmi bardzo fajnie. Do wypróbowania.
Mam otwarty duży słoik ciecierzycy i właśnie szukam nowych przepisów na dania z nią w roli głównej.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Zrobiłam dzisiaj mężowi na obiad, bo chciałam coś szybko - bardzo smaczne, brał dokładkę
icon_smile.gif

A cieciorkę miałam z lidla
icon_smile.gif