Mufinki z syropem klonowym

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Jest to przepis na jedne z moich najukochańszych mufinków. Ich smak jest zaskakujący - są lekko wilgotne i lepkie, bardzo pachnące i bardzo długo świeże. Zwykle jak gdzieś wyjeżdżam, robię ich furę i potem jem przez tydzień.
Chociaż robiłam je wiele razy, nigdy nie zrobiłam im zdjęcia, ale postaram się to nadrobić.


90 g masła
2/3 szkl brązowego cukru
2 jajka
2 łyżki mleka
1/2 szkl syropu klonowego
1 i 2/3 szkl mąki
1 i 3/4 łyżeczki proszku do piecz


Piekarnik nastawiamy na 180 st C.
Masło ucieramy z cukrem. Dodajemy lekko rozbełtane jajka, następnie pozostałe składniki. Ubijamy aż masa będzie gładka, ale niezbyt długo.
Przekładamy do foremek mufinkowych i pieczemy 20 minut.

Po upieczeniu zostawiamy w formie na 5 min, żeby przestygły i dopiero wtedy wyjmujemy.
Smacznego!
 

reniam

Member
Lut 17, 2006
592
0
0
Zrobiłam je! Są szybciutkie do wykonania i naprawdę pyszne.
Moja szanowna córeczka nie gustuje w polewie z syropu klonowego a ja go miałam całą butelkę i głowiłam się co z nim zrobić.
No i padło na te muffinki.
Początkowo gdy słabo rosły bałam się,że coś poknociłam ale potem OK.
Nie są wyrośniete typowo ale są mniammniam.
Córcia zachwycona.
Będę robić częściej :mniam:
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Smakowicie wyglądają
icon_smile.gif

Kojarzą mi się bardziej z wielbłądzimi garbami niż kapelusikami, ale to pewnie pod wpływem Twoich zdjęć z urlopu :lol:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Mirabbelko, śmieszne te muffinki :mrgreen: , widzę też na zdjęciu bardzo ładny kubeczek z ciekawym spodeczkiem-talerzykiem
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Moje nie mają takich ciekawych kapelusików, ale i tak są bardzo smaczne. Szkoda tylko że ta szybko znikają
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Lisko, jak to nie rosna - fajnie rosna, maja calkiem klasyczne kapelusiki.
icon_smile.gif
Poza tym oblednie pachna.

mufins004san8.jpg


Ja przyznam sie , ze zmniejszylam ilosc cukru - dalam 1/2 szkl i mniej niz 1/2 szkl syropu klonowego.

I jak to mi sie zdarza - przeczytalam skladniki i nawet okiem nie rzucilam na sposob wykonania. Po swojemu jak zwykle zmieszalam w osobnych miskach suche i mokre skladniki, a potem lekko razem "wymerdalam". ;) Maslo roztopilam. Dopiero potem zobaczylam , ze tu sposob wykonania jest calkiem inny. Tak sobie teraz mysle, ze moze jak sie miksuje skladniki to one mniej rosna. Bo niby klasyczne mufiny to im krocej wyrabiamy i mniej porzadnie ;) tym lepiej.

Tak czy siak - sa doskonale i zdobyly wybredne serce (hmmm, chyba raczej zoladek) mojego syna.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: