Śmietankowy sernik z brzoskwiniamy

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
ŚMIETANKOWY SERNIK Z BRZOSKWINIAMI

To jest przepis na mój jeden z ukochanych serników ,pochodzi z ,,Kuchni"
50 dag tłustego sera śmietankowego trzykrotnie mielonego lub wiejskiego
40 dag mleka w proszku
1/2 litra śmietanki 30-procentowej
21/2 szklanki cukru-tyle jest w przepisie ja daję nie więcej niż 1 i 1/2 szklanki tego cukru
3 żółtka
6 białek
4 łyżki mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1 łyżka kaszy manny
1łyżeczka proszku do pieczenia
skórka otarta z 1 cytryny
herbatniki do wyłożenia formy
1 puszka ( ok84dag )brzoskwiń w syropie-odsączyć
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia i na dnie ułożyć herbatniki.Brzoskwinie pokroić w plasterki.Ser utrzeć z z połową cukru oraz żółtkami.Mleko w proszku połączyć z mąką pszenną ,ziemniaczaną oraz proszkiem do pieczenia ,przesiać do masy serowej i dikładnie wymieszać .Dodać kaszę mannę ,skórkę z cytryny.Śmietankę ubić i również wymieszać z masą .Białka ubić z pozostałym cukrem na pianę i delikatnie wymieszać z masą
Masę serową wyłożyć na warstwę herbatników ,wyrównać powierzchnię i rozłożyć na niej kawałki brzoskwiń.Piec w temp. 180 stopni przez 40-50 minut
Wystudzić najlepiej w uchylonym piekarniku
Na zdjęciu brzoskwinie są na wierzchu ciasta ,ale ,,moje" najczęściej opadają na dno.
Smacznego
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
ja na święta zrobiłam sernik o takiej samej nazwie ale z innego przepisu. wyszedł naprawde bardzo smaczny i puszysty.
Przepis:
puszka brzoskwiń

1kg białego sera (polecam 3-krotnie mielony campiny)
4 jajka
budyń waniliowy
3/4 szkl cukru
1/2 kostki masła
a na kruche ciasto:
1/2 masła
1 szkl cukru
3 żółtka
2 szkl mąki
2 łyzeczki proszku do pieczenia
:arrow: zagniatamy kruche ciasto i wkładamy do zamrażalnika
:arrow: jajka łączymy z cukrem dodajemy twaróg z budyniem cały czas ucierając dodać lekko rozpuszczone masło
(mozna ubic białka i dodac je na końcu)
:arrow: na blache tarkuje połowe ciasta, układam brzoskwinie na to wylewam mase serową .
:arrow: ubijam piane z cukrem z białek które zostały od ciasta i wykladam na ser i mieszam (powstaja takie grudki z piany zatopione w masie, które w rezultacie tworzą delikatna warstwe ciasta)a na to tarkuje reszte ciasta (tym razem zrobiłam bez drugiej warstwy ciasta a zamiast niego białka i powstała pyszna chrupiaca beza)
smacznego!

mnie bardziej smakuje wariant tylko z jedną warstwa ciasta i z bezą . Lekkie przemieszanie sera z bialkami nie jest konieczne ale nadaje taka fajna puszystosc masie! :cheers: pycha :smacznego:
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
a to zdjęcie
wycieczkapogda324sku0313pk.jpg
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
ciasto nie zdażyło poleżeć w ldówce i moze wygląda na rozlazłe ale takie nie jest musicie uwieżyc bo na tym zdjęciu też tak luzno wyglada
wycieczkapogda324sku0270si.jpg
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Wlasnie robie ten sernik i chyba sie wkopalam, bo dodalam mleko w proszku z maka i jakies strasznie gesta ta masa. Czy tu na pewno jest 40 dkg mleka w proszku? Cala paczka? Potwierdzcie, ze tak, bo mam nadzieje, ze nie skopalam wielkanocnego sernika
cry_1.gif
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Dodalam smietane i bialka i wyglada ok, tylko potrzeba bylo sporej mocy miksera, zeby wmieszac smietane w mase serowo-mleko-proszkowa. Nie ubijalam jej osobno, tylko wlalam bezposrednio i porzadnie ubilam, az zniknely grudki. Potem ubilam bialka z cukrem i delikatnie wymieszalam. Nie dodawalam brzoskwin, chcialam gladki serniczek. Konsystencja wyszla bardzo fajna, lekko gestawa, ale mase raczej wlalam do formy. Wiec tego mleka chyba dobra ilosc dodalam. Nie, zebym watpila w przepisy Margot
icon_mrgreen.gif

Teraz sie grzeje w piecu. Zobaczymy co z tego wyniknie
gruebel_2.gif
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Wyszedl! Zapomnialam napisac, tak bylam zajeta jego pochlanianiem. Nie ma juz polowy. Baardzo dobry, wilgotnawy, tylko mi sie troszke kruszy, nie wiem czy to normalne. Moze za dlugo pieklam. Wyrosl w piekarniku jak glupi, ale potem oczywiscie ladnie opadl, ja to sernik.
icon_smile.gif
Na pewno go zrobie jeszcze nie raz. Zachwycilam nim mame mojego Ch. Mowila, ze ostatnio jadla taki sernik lata temu w zydowskiej cukierni w Anglii. Tutaj serniki tylko na zimno i takie sobie. W kazdym razie dziekuje za ciekawy przepis.
cvety.gif
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Wlasnie go zapakowalam do piekarnika. Zobaczymy, co wyjdzie
icon_smile.gif

Robilam jednak z mniejszej porcji, bo to tylko dla mnie, wiec "przeliczylam" proporcje na 25 dag mleka. Dodalam dodatkowo jedno bialko, bo mi sie samotne paletalo po lodowce, a smietana dalam 36% 400g.
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Jak dla mnie jednak troche za mdly, nastepnym razem dam jakies kwasne owoce (moze ananas swiezy i smietanke kokosowa zamiast zwyklej). Wydalam gosciom i im smakowal.
Brzoskwinie nie poszly na dno, tylko zostaly mi na gorze, nie wiem, czemu.