Marcypanowe ciasteczka do szprycy

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
150 g masła lub margaryny
200 g masy marcypanowej
40 g cukru
1 paczka cukru waniliowego
3 żółtka
1 jajko
2 łyżki migdałowego likieru (albo olejku migdałowego)
50 ml mleka
300 g mąki

1.Masło lub margaryną z pokruszoną masą marcypanową i cukrem waniliowym dokładnie rozcieram.I to słowo "dokładnie" podkreślam jeszcze raz.Róbcie co chcecie ale masa musi być gładka.
2.Do marcepanowej masy dodaję pozostałe składniki i mieszam .
3.Z ciasta wyciskam taką specjalną maszynką do ciastek różne kształty.(ciasto nie może być zimnie,musi mieć temperaturę pokojową)
Bez problemu można zastosować wkładkę do maszyny do mięsa.
4.Z pieczeniem jak zawsze są problemy .Trzeba metody prób.
W moim piekarniku przy temp 170 stopni jakieś 15 minut.

Właściwie ciastka te nadają sie za jakieś dwa dni do zjedzenia. Można z nimi kombinować co tylko komu do głowy przyjdzie.A to posmarować czekoladą i dwa skleić razem, A to posmarować lukrem i na to posypać jeszcze np posiekane pistacje.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Koniecznie musze zrobic
icon_smile.gif


A o jakich problemach z pieczeniem wspominasz? Cos, o czym warto uprzedzic?
icon_smile.gif

A jak sie wyciskaja?
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Mysle, ze chodzi o klasyczny problem: dostosowanie czasu pieczenia do grubosci ciasteczek.
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Wycikają się naprawdę super. A z tym pieczeniem to wiesz każdy piec ma swoje plusy i minusy.Więc trzeba to samemu sprawdzić.Muszą jak zawsze być złote.Tylko ze w środku jest trochę marcepana i wskazane by było to na trochę wolniejszym ogniu 160 - 170 stopni piec.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
zrobiłam, z mojej szprycy się łatwo nie wyciskały,ale to pewnie moja wina, zobaczymy co po dwóch dniach będą smaczne, bo na razie nie są ...