Ciasteczka cynamonowe z jablkami

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Przepyszne, pulchne ciasteczka ktorych wielka zaleta jest fakt, ze produkty do ich przygotowania mamy zawsze w domu
icon_smile.gif


Ciastka cynamonowe z jablkami

wychodzi ok 25 sztuk

2 duze jablka
400 g maki
1 kostka masla (250g)
125g cukru
4 jajka
2 torebeczki cukru waniliowego
2 lyzeczki proszku do pieczenia
cynamon

cukier puder do posypania ciasteczek

obrac jablka, pokroic na mala kostke. posypac je jedna paczuszka cukru waniliowego i cynamonem. w misce lub wiekszym garnku utrzec maslo z cukrem i druga paczuszka cukru waniliowego, nastepnie dodawac kolejno jajka i dalej wyrabiac. wymieszac make z proszkiem do pieczenia i pol lyzeczki cynamonu. polaczyc z przygotowana masa.calosc wymieszac i wrzucic do masy jablka, jeszcze raz wymieszac, jablka nie musza byc sklejone mocno z ciastem. przykryc blache papierem do pieczenia, i formowac dwoma lyzkami nieduze, wysokie na 1 cm ciastka.wstawic do nagrzanego piekarnika, piec 20 min w temp 200 stopni.gotowe ciasteczka posypac cukrem pudrem.

_361375_n.jpg


_361376_n.jpg
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
lidqa, te 25 szt to tak orientacyjnie
one wtedy duze sa
jak zrobisz drobniejsze to wyjdzie duzo wiecej
icon_smile.gif


pisz jak wyszly
icon_smile.gif
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
no wlasnie dobrze ze jestes! nie wiem czy ta kostka nie za duza, czy to ma byc kopczyk z dwuch czy z jednej lyzki ciasta? bo ja zrobilam 16 tak na blache, i naprawde malo ciasta zuzylam!
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
czyli male robisz
mozesz robic z dwoch lyzek kopczyki, wtedy beda takie wieksze ciasteczka-placuszki, nic sie nie boj i rob dalej
icon_smile.gif
tylko odstepy miedzy nimi rob do rosna dosc mocno
icon_smile.gif
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
wlasnie widze
teraz zrobie wieksze a potem znowu male, male mi sie podobaja

chyba te male trzeba krocej piec, bo juz po 10 minutach sa zlote, ale widze ze twoje sa brazowe wiec jeszcze czekam. POza tym za duze kawalki jablek wsadzilam, b mi stercza
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
zezarlam jedno na cieplo....... SUPER!!!!!!!!!!! ja nie bede posypywac cukrem bo jak dla mnie to one sa slodkie bardzo, ale po prostu, no niebo w gebie!
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
JUUPPIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ciesze sie bardzo ze ci smakuja
icon_smile.gif

dla mnie one tez sa slodkie, wiec moze by zmienic ilosc cukru na 3/4 szklanki ?
 

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
ide zmienic ta ilosc cukru bo mi teraz spokoju nie da, jak dla nas dwoch sa za slodkie to dla kazdego innego tez beda mysle ze 125 g wystarczy w zupelnosci
icon_smile.gif


ale najbardziej sie ciesze ze ci sie fajnie udaly
icon_smile.gif
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
Bardzo dobre te ciasteczka Ruziu.
Wyszły mi 3 blaszki ciastek i niestety dwóch już nie ma...
icon_sad.gif


A cukru jak dla nas było w sam raz (nie posypywałam cukrem pudrem - bo nie zdążyłam :mrgreen: ), ale my lubimy dość słodkie. Może opcjonalnie zostawisz te 200g cukru : :mrgreen:

Pozdrowionka
 

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Właśnie wstawiłam te ciacha do pieca. Z wrodzonego lenistwa robiłam duże placuszki :mrgreen: Teraz czekam na efekt :mrgreen:
 

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Szybciutko donoszę, że ciasteczka są bombowe.
Dlaczego wcześniej nie zauważyłam tego przepisu :dump: :dump: :dump:

Ruziu - baaardzo dziekuję za przepis :cheers: :cheers: :cheers: