Truskawkowy tort bezowy Nigelli Lawson

INECZKA

Member
Lis 29, 2005
285
0
0
TRUSKAWKOWY TORT BEZOWY: na 8 porcji

• szklanka mąki tortowej
• 3 łyżki mąki kukurydzianej
• 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
• szklanka cukru
• 4 jaja
• pół kostki masła
• 2 łyżeczki esensji waniliowej
• 2 łyżki mleka
• 1/4 szklanki płatków migdałowych
• 1 i 1/2 szklanki słodkiej śmietany
• 1/2 kg truskawek

Rozgrzej piekarnik do 200*C . Dwie 20-centymentrowe , okrągłe formy wyłóż folią do pieczenia, nasmaruj masłem i posyp mąką. W misce wymieszaj mąkę tortową i kukurydzianą z proszkiem do pieczenia. W drugiej misce zmiksuj masło z 1/3 szklanki cukru, dodaj żółtka.Ubij na gładką masę. Białka zostaw do ubicia na później. Do masy wsyp wymieszaną mąkę, dodaj esensje waniliową i mleko, dokładnie wymieszaj. Ciasto przelej do form. Ubij białka dodając małymi porcjami pozostały cukier. Sztywną pianę rozłóż równo na cieście w formach i posyp migdałowymi płatkami. Włóż formy do piekarnika na ok 35 min. Wyjmij je gdy bezy nabiorą złotobrązowego koloru. Odstaw do wystygnięcia i dopiero wtedy otwórz formy i wyjmij ciasto. Ubij śmietanę i pokrój truskawki - małe owoce na połówki większe na ćwiartki . Jedno ciasto wyłóż na talerz bezą do dołu. Rozsmaruj na nim równomiernie śmietanę i ułóż cząstki truskawek przykryj drugim ciastem - tym razem bezowy kapelusz powinien się znaleźć na wierzchu.

Pycha Polecam <!--emoid:D--><!--endemo--> fotki niestety niezrobiłam chwilowy brak aparatu i spokojnie starczą 24 cm foremki okrągłe. zamiast truskawek dałam brzoskwinie a dośmietany dodałam troche żelatyny
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
bajeczka @ 5 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=499140A skąd teraz truskawki wziąć? ;)
importować
icon_wink.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Na dzisiejszym spacerze przechodziłam obok truskawkowej plantacji - truskawki pięknie kwitną i zapowiadają raczej urodzaj. Faktem jest jednak, że w ubiegłym tygodniu przykryte były włókniną - może to uratowało je przed mrozem...
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Przykrycie nie pomoze jak bedzie upalne lato to je uprazy,a jak deszczowe to zgnija.Niestety truskawki z plantacji odkrytych
maja przerabane.Sama mam plantacje to wiem.
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Skusił mnie ten tytuł, że -bezowy-miał być.Owszem tort wyszedł smaczny ale bezy , w nim cieniutka warstwa.Zamiast truskawek dałam maliny i to zestawienie było super.
 

Załączniki

  • DSCN0156.JPG
    DSCN0156.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 0
  • DSCN0157.JPG
    DSCN0157.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 0