Kawior (wątróbka z drobiu) po żydowski*

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
KAWIOR PO ZYDOWSKU

40 dkg drobiowej wątróbki
4 jajka
3 cebule
10 dkg smalcu z gęsi lub masła
sól i pieprz
natka pietruszki

1. No mocno rozgrzany tłuszcz kładziemy wątróbki i szybko je smażymy.Trwa to około 3 minut ( w środku nie powinno być krwi). Jeśli będziemy to dłużej robić to wątróbki będą twarde. Teraz także nie solimy.
W pewnym momencie smażenia,wątróbka puści soki i to będzie trochę utrudniało smażenia, ale w żadnym wypadku nie należy sobie pomagać dolewając oliwy, najwyżej jeszcze trochę masła.
2.Wątróbki wyjmujemy z tłuszczu i drobno,można powiedziec bardzo drobno kroimy, a do tłuszczu dodajemy pokrojoną w kosteczkę cebulę.
Smażymy ją na złoty kolor. I jak jest gotowa to razem z tłuszczem wlewamy do wątróbki.
3.3 ugotowany na twardo jajka drobno kroimy, a jeszcze lepiej przecieramy na tarce i dodajemy do wątróbki.Teraz solimy i dosyć mocno pieprzymy. Powinno to mieć taki wyrazisty pieprzny smak. Wszystko mieszamy i wkładamy do półmiska. Dekorujemy drobno pokrojonym żóltkiem i białkiem z jednego jajka.Najładniej to wygląda jak tego nie pomieszamy.Do tego dokładamy kilka krążków cebulki i natkę pietruszki.
4.Wkładamy do lodówki na 6 do 8 godzin.
5.Podajemy z chlebem jako pastę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

grim

Member
Paź 21, 2008
2
0
0
Przepis jest właśnie taki jak znam, więc jedynie uzupełnię, że całość można pomielić razem, otrzymamy wtedy masę bardziej jednolitą, jajek też można dać mniej - jak kto lubi. Ja własnie mielę ten "kawior" i podaję go na liściu sałaty, uformowany w półkulę, z ćwiartkami jajek dookoła. Jest świetny, polecam!
 

szpaczek1

Member
Wrz 28, 2008
91
0
0
Myślę że warto dodać że dla smaku jest ważna bardzo pietruszka... ja miałam trochę za mało i czegoś brakuje.

Dałam też więcej jajek a mniej wątróbki, a nadal smak wątróbki jest mocny.

Przepis jest bardzo tani ale się przy nim trochę narobiłam, ale może to kwestia że robiłam go pierwszy raz.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Dodam tylko, że żeby było rzeczywiście "po żydowsku" to masło jest wykluczone.