Ciasteczka szwajcarskie

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Ciasteczka szwajcarskie

250 g cukru
250 g zmielonych migdałów
1 szczypta cynamonu
2 łyżki mąki
2 białka
100 g gorzkiej czekolady

Wymieszać cukier, migdały, cynamon i mąkę. Z białek ubić sztywną pianę i ostrożnie połączyć ją z resztą wymieszanych składników. Czekoladę stopić i wymieszać z ciastem. Gotowe ciasto rozwałkować na cukrze (a nie na mące) na grubość ok. 5 mm, wykrawać ciasteczka i kłaść je na blachę wyłożoną pergaminem. Pozostawić ciasteczka na 1 godzinę do wysuszenia.
Piec 5 min. w uprzednio nagrzanym do 250 °C piekarniku.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Czy nazwa zobowiazuje do konkretnego ksztaltu ?!?!?

Bo nie wiem, czy nie sprofanuje wycinajac kwiatki i serduszka.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ja je znam pod nazwa Zimtsterne (ale bez czekolady), co sugeruje ksztalt gwiazdki :wink: :wink:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A jak to bedzie bez czekolady ? Tylko biale tak ? I takie same proporcje wszystkiego ?.....
One zostana biale do konca ? :shock:

Bo ja chce gwiazdki !!!!
icon_razz.gif
 

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
A jak to bedzie bez czekolady ? Tylko biale tak ? I takie same proporcje wszystkiego ?.....
One zostana biale do konca ? :shock:

Bo ja chce gwiazdki !!!!
icon_razz.gif
Jotha , Tobie zostaną odpuszczone wszystkie kształty nawet nie "szwajcarskie" a ciasteczka są naprawdę super.
Bahus
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Skoro odpuszczone ;), to zaszalalam i wymeczylam, ale bez czekolady.

Poczatkowo mialam obawy, czy te dwa bialka wystarcza, ale pozneij sie okazalo, ze wszystko jest jakies mokre. Jak to walkowac ? Dodalam lyzke maki... bylo lepiej, ale w sumie po obfitym wygniataniu dalo sie z tym cukrem walkowac i malymi kawalkami wykrawac ciasteczka. Wyszly 2 pelne blachy (troche tradycyjnie zjadlam na surowo )

DSC04223a.jpg

DSC04224a.jpg


Po 5 minutach byly bardzo sypkie, wiec posiedzialy drugie tyle....
DSC04231a.jpg


Nawet w necie doczytalam, ze powinny w wyzszej temp siedziec ok 20-30 minut, ale w takiej sytuacji, to one bylyby suchymi wegielkami
icon_sad.gif


DSC04234a.jpg

DSC04236a.jpg


Smakuja podobnie do kokosanek, ale na migdalowo. :mrgreen:

mialam platki migdalowe, zmielilam, ale nie wiem, czy nie powinnam bardziej, bo moje byly nieco drobniejsze w formie, jak kokosowe wiorki.
Bahus, jakie powinny byc ? Mysle, ze bardziej zmielone, taki proszek, co ?