Chlebek z płatkami owsianymi

Biedronka

Member
Mar 15, 2006
130
0
0
Chlebek z płatkami owsianymi



1 litr ciepłej wody, do tego wsypać 8 łyżek płatków owsianych górskich, 1 łyżeczkę soli, 1 łyżeczkę cukru, na wierzch pokruszyć 5 dkg świeżch drożdży.

Gdy wypłyną płatki na wierzch, dodać 1 kg mąki i wyrobić.
Wyłożyć do 2 wąskich foremek, włożyć do piekarnika ustawić temp. 170 stopni i piec ok. 1 godz.


Przed pieczeniem posmarować białkiem, można posypać słonecznikiem.



Warto spróbować polecam, jest pyszny. Smacznego!
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Zrobiłam dzisiaj i naprawdę jest pyszny, leciutki i puszysty i co najważniejszy nie kwaśny jak te kupne chleby.Ląduje na stałe w naszym jadłospisie.
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Jakiej konsystencji ma byc ciasto? Podejrzanie rzadkie mi wychodzi (robie z polowy porcji, do maszyny) i nie wiem czy sie robnalam w dzieleniu skladnikow, czy tak ma byc?
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Aha, czyli dobrze zrobilam nie dorzucajac maki
icon_smile.gif
Wyszedl........mniam.......calkiem, calkiem, moze troche za malo slony.
I tu pytanie - wiem ze sol ma jakis wplyw na drozdze, chyba hamuje ich wzrost. Czu moge wiec dodac wiecej soli bezkarnie, czy ciasto mi klapnie?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ni groma platki nie wyplynely.

mam nadzieje, ze mimo tego klocek nie bedzie.
icon_rolleyes.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
dziwny ten chlebek. Moze nie nadaje sie do maszyny??
Melmire? Jak Ci wyszedl z maszyny? Do lekkosci mu niezmiernie daleko. Moze chodzi o sol i cukier?

platki nigdy nie wyplynely
icon_confused.gif
ale to chyba nie jest wazne.
Wyszedl bardzo niski, ciezki i gliniasty. Na taka ilosc wody to ja maki daje 2x tyle wiec wlasciwie nie mial prawa byc inny. Chyba dobrze, ze dalam 2/3 maki razowej, ktora potrzebuje troche wiecej wody.

W smaku bez wyrazu.

Dzis znow sprobuje
zahnlos.gif


Dzis sprobuje go "podrasowac". Dodac zakwasu, zeby smak polepszyc. Moze syrop kukurydziany albo melase zamiast cukru? a jesli cukier to stanowczo mniej. Troche wiecej soli (dalam standart czyli 1 lyzeczka na 1/2 kg maki).
Pozwole mu dluzej rosnac.....
Co by tu jeszcze....
Srodek mial troche jak sitek i to mnie pociaga. Moze jeszcze wyjdzie na ludzi
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ano wyszedl
z 1/2 szkl zakwasu co zmienilo proporcje wody i maki (1 i 3/4 szkl wody i 3 i 1/4 szkl maki)
tylko ciagle malo slony. 1 lyzeczka na 1/2 kg maki niby powinna wystarczyc, a jednak mogloba byc szczypta wiecej.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Jaki mniamnuśny
icon_eek.gif
lecker.gif
Przepis taki prosty, że na pewno wypróbuję
daumen.gif
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Słuchajcie, czy ten chleb nie musi wyrastać ?

Kermidt, a czy Ty poza swoją modyfikacją resztę produktów dorzuciałaś tak jak w przepisie Biedronki ?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
reszte produktow, czyli drozdze i platki
fiesgrins.gif

tez zmodyfikowala
rofl.gif


drozdze dalam suche
a platkow 4 mocno czubate lyzki czyli wiecej (jesli nie 2 razy tyle) niz w oryginalnym przepisie.
Balam sie, ze znow cegielka bedzie.

A wyrastac - jak kazdy chleb - na pewno musi
 

marcmur

Member
Mar 31, 2007
30
0
0
Ja zrobiłem ten chlebek i
icon_sad.gif
porażka w środku błoto
baa.gif
nie wiem co zrobiłem źle. Płatki wymieszałem z wodą i drożdzami postawiłem w ciepłym miejscu kiedy wypłyneły dodalem resztę wymieszałem ręcznie odstawiłem do wyrośnięcia w keksówkach ( może byc że za długo wyrastał ?) potem do piekarnika na godzinę i klapa. Lekka rynienka a w środku błoto
gruebel_2.gif
Co mogłem zrobi żle ? POMOCY