Biszkopt orzechowy na tort

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
10 jaj
3 / 4 szklanki cukru
30 dkg zmielonych orzechów włoskich (można zastąpić czekoladą)
3 łyżki tartej bułki
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ubić pianę z białek. Dodać cukier i po jednym żółtka.
Orzechy, bułkę i proszek wymieszać i dodać so jajek. Delikatnie wymieszać. Piec ok. 50 minut w temperaturze 150 stopni.

Przekroić kilka razy, dobrze nasączyć koniecznie z dodatkiem alkoholu i prełożyć kremem.

541.jpg
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
kamila podaj dokladnie przepis na mase budyniowa i ile mniej wiecej trzeba tego alkoholu :mrgreen: :cheers: do nasaczenia biszkoptu
pozdrawiam belle
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Na mnie fotka zadziałała
Wpisuję w kolejkę ciast do pożarcia jak skończę wreszcie karmić
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
A ja skorzystam z przepsiu na biszkopcik, będzie jedną z części tortu urodzinowego męża na niedzielę w przyszłym tygodniu :mrgreen:
 

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Takiego przepisu wlasnie szukalam. Kamilka a powiedz mi jakiej wielkosci ma byc tortownica, bo ja potzrebuje maly biszkop i tak sobie mysle ze nawet 5 jaj to za duzo. Jaki wysoki wychodzi?
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
mam pytanie odnośnie orzechów; dotychczas kupowałam je w formie zmielonej [na biszkopt], ale mam dostać orzechy prosto z drzewa i będę musiała zemleć je na mąkę samodzielnie; czytałam że do mielenia orzechów muszą być specjalne młynki - nie można ich przepuścić przez maszynkę jak do mięsa... czy ktoś mógłby się w tej sprawie wypowiedzieć i ewentualnie polecić mi jakiś model maszynki do mielenia?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Nikko, zajrzyj do najbliższego sklepu AGD i zapytaj o maszynkę do mielenia orzechów. Na pewno dostaniesz za niewielkie pieniądze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: