sorbet czekoladowy z brandy - NIEBO

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
img25970jj.jpg

Jest idealny, lekki, megaczekoladowy
1 szklanka mleka
1 szklanka wody
3/4 szklanki cukru
3 łyżki syropu kukurydzianego lub plynnej glukozy (nawet nie myslcie o zastapienie miodem, innym syropem, rozpuszcoznym cukrem. syrop kuku lub glukoze plunna dodaje sie po to, by nie powstaly krysztalki cukru)
3 łyżki brandy (bardzo malo czuc, mozna mysle dac wiecej)
200 g najlepszej jakosci gorzkiej czekolady (powyzej 70% tłuszczu)

powoli zagotowac mleko, wode, cukier, syrop. Zdjac z ognia, dodac brandy, pokrojona w kawalki (dosc male, czeko jest bardzo slabym przewodnikiem ciepła!) wrócić na ogien i znowy doprowadzic do lekkiego gotowania. Pogotowac 2 minuty. Ja nastepnie wrzucilam do malaksera, zeby masa byla idealnie aksamitna (ale lepiej by bylo zmalakserowac od razu po tym jak sie czekolada rozpusci, a nie po gotowaniu!).

Nastepnie wkladamy garnek do KĄPIELI LODOWEJ, a kiedy wystygnie chlodzimy przez noc w lodówce. Natsepnego dnia wlewamy do maszynki do lodów i jesli jest taka potrzeba, a przy maszynkach bez wlasnego agregatu wlasciwie zawsze chyba jest, domrażamy (packing).

po domrożeniu

img26124sk.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
rewelacyjny jest naprawdę i syndromu dostaje biedak Cała nadzieja w Tobie :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja uzywam syropu kukurydzianego, ktory kupiłam w sklepie ekologicznym. Nie było, ale na moja prośbę (a używam go bardzo czesto, bo on tak jak pisałam sprawia, ze cukier nie krystalizuje) przywiezli bez problemu. Mozna tez z netu zamówić. Glukozy w płynie nie widziałam
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Pierre Herme pisze, ze w aptece i płynna powinno się dać kupic. Zapytaj!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
kakao, tak oczyiscie, przepraszam (musialam myslec o masle
icon_smile.gif
)
 
Sie 7, 2007
9
0
0
a czy da sie zroibic to bez maszynki do lodow? bo tak owej nie posiadam
icon_sad.gif
moze mozna wsadzic do zamrazalnika? z gory dziekuje za odpowiedz:)
Malgosimi maltretuje wszystkie twoje przepisy hehe;)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
da się tylko trzeba w czasie mrozenia ze dwa razy wyciagnac, i pogniesc widelcem, zbey wieksze brylki lody rozwalic.
 

eirl

Member
Lip 24, 2007
108
0
0
Glukoza w aptece jest i niedroga
lecker.gif
zwykle pacjenci ją dostają, tylko dożylnie a nie na język
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Się chłodzą, będą paszą dla teściowej.
Pasowałby mi sos malinowy, z jakimś alkoholem, ale malin ni mo. Jeżyny mam, ale kolorystycznie będzie zbyt monotonne.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Niestety to nie jest ten smak, którego oczekiwałam. Poeksperymentuję z niedodawaniem mleka, może uda się go odtworzyć, albo będę szukać dalej.
I zamiast brandy dam Grand Marnier.
Ale teściowej smakowało, w sumie najważniejsze.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

eirl

Member
Lip 24, 2007
108
0
0
Zrobiłam w zamrażarce, smak dobry ale kryształki sa irytujące. Nie wiem czy to, że się dość szybko topią to tez przez zamrażarkę... ale dobre, czekoladowe
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: