Pałki kurczaka duszone w śmietanie*

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
- pałki kurczaka (na osobę dorosłą liczę 2sztuki)
- marchewka (ile kto lubi, ja daję sporo)
- śmietana kwaśna
- trochę mąki
- przyprawy i zioła (wg uznania)

Pałki kurczaka myjemy, obrywamy piórka, które czasem zostają, suszymy ręcznikiem papierowym. Do woreczka foliowego (w miarę mocnego) wsypujemy ok łyżki mąki, sól, pieprz, paprykę, zioła (dałam dzisiaj np tylko oregano, ponieważ pasuje do sosów śmietanowych).
Mieszamy wszystkie rzeczy w woreczku. Do wymieszanej mieszanki dodajemy pałki. Wstrząsamy energicznie, aby mieszanka obkleiła pałki.
Na patelni rozgrzewamy trochę oleju. Obsmażamy pałki. Jak są obsmażone, to dodajemy śmietanę. Przykrywamy i dusimy ok. 15 minut przewracając pałki od czasu do czasu (aby równomiernie się zamoczyły w śmietanie - u mnie smietana nigdy nie przykrywa pałek). Dodajemy pokrojoną w słupki marechewkę i wszystko dusimy jeszcze 30-45 minut przewracając pałki co pewien czas. Można nie przykrywać, aby śmietana odparowała i zrobił się gęstszy sos.
Opcjonalnie do sosu można dodać pomidory (z puszki/świeże - zależy które w danej porze są lepsze). Sos oczywiście doprawiamy solą, pieprzem, papryką, ziłami.

Podaję to z ziemniakami, ale muszę przyznać, że ciężkie to jest niesamowicie. Jednakże tak dobre, że ja moge to na kilogramy prawie ;)
Do tego mozna przygotować sałatę z vinegraitem.

A to z dzisiejszego obiadu (03.08.2006 ;)) Z zasmażanymi buraczkami i trochę mniejszą ilością śmietany (lub za długo gotowałam ;))
Znowy zdjęcia by my Mężowaty <!--emoid:D--><!--endemo-->


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam na dzisiejszy obiad- dzien wczesniej palki zamarynowalam- pozniej postapilam wg przepisu. Dalam 0,5 kg marchewki, bo ja uwielbiam podalam z mlodymi ziemniakami- przepyszne!!
dziekuje za przepis
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Nie za ma co
icon_smile.gif
Cieszę się, że smakowało
icon_smile.gif
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Też własnie robię - wygląda pysznie i wszystko wskazuje na to, że będzie tak smakowało - dzięki za pomysł, pozdrawiam.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
a ja dodaję do smietany ser pleśniowy.np lazur rokpol,tylko wówczas nie solę pałek
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Kurczę, kwaśna 30-tka?A 18-tka się nada czy lepiej dać taką co się nie warzy-do zup i sosów?
Trudne pytania zadajesz, bo ja używam creme fraiche ;) bo innej nie mam tutaj. Jeśli 18ka nie warzy się, to daj 18kę. Nie znam śmietan do zup i sosów
Głółnie chodzi o to, żeby miało smak śmietanowy
icon_smile.gif
Niewiele pomogłam, ale mam nadzieję, że chociaż odrobinkę...
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
Bardzo dziękuję za cierpliwość,dam chyba taką do zup i sosów bo ta napewno się nie warzy,co prawda nie jest specjalnie kwaśna, ale skoro mówisz,że chodzi głównie o śmietankowy smak to zaryzykuję.
 

natalia

Member
Paź 30, 2005
204
0
0
A to moje udka - pyszne!Użyłam śmietany z Piątnicy 18% świetnie się zagęściła i sosik był pycha.Polecam te udka - mało pracy a efekt super. Dziękuję Leminko za ten przepisik trafił w nasze gusta!
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Zrobione,zjedzone.Polecam.Robiłam z marchewką,odrobiną kopru dla koloru.Sosik wyszedł pyszny,mąż chciał wyjadać łyżką.Dziekuję za przepis.Mam go już w ulubionych.
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
U nas w wersji z cyca kurczakowego z marchwią w kostkę wg życzenia domowników
icon_mrgreen.gif


955184830_5b7dc011b3.jpg

Pycha było
lecker.gif
 

Załączniki

  • 955184830_5b7dc011b3.jpg
    955184830_5b7dc011b3.jpg
    92.4 KB · Wyświetleń: 2