Niezawodny biszkopt

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Jeśli ktoś ma problemy z upieczeniem biszkopta - polecam ten. Jeszcze nie było reklamacji
icon_smile.gif


Biszkopt:

5 białek ubić,
dodać 3/4 szkl. cukru kryształ - ubić,
dodać 5 żółtek - ubić,
dodać 5 łyżek wody i ubić,

1 i 1/2 szkl. mąki pszennej z 1 łyżeczką proszku do pieczenia - przesiać przez sitko (najlepiej 2x).
Dodawać do ubitej masy delikatnie mieszając drewnianą łyżką. Wylać na blaszkę. Piec w temp. 170-175 st. ok. 30 minut.

Ja zawsze wstawiam biszkopt do nienagrzanego piekarnika i po wyłączeniu nie otwieram od razu drzwiczek.

Jest to przepis na tradycyjną prostokątną blaszkę lub tortownicę lub na blaszkę z wyposażenia piekarnika (do rolady).
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Polecam
daumen.gif
równiutki wychodzi, pyszny
icon_lol.gif
 

Katarzyna0407

Member
Lip 25, 2010
11
0
0
Robiłam z duszą na ramieniu, bo kilka miesięcy temu robiłam pierwszy i opadł... Najpierw wylałam na dużą blaszkę - zaglądam - trochę podrósł, ale wydawało mi się, że coś zrobiłam nie tak i zaczęłam robić drugi z dodatkiem kakao, wlałam do tortownicy - okazało się, że dwa wyszły super. Niższy po "namoczeniu" wysmarowałam dżemem z brzoskwiń i wylałam masę - budyń bananowy wymieszany z odrobiną rozpuszczonej żelatyny i posypałam wiórkami kokosowymi. Drugi przełożyłam śmietaną - jedna warstwa biała, druga kakaowa, chciałam jeszcze polać czekoladą, ale D. stwierdził, że chce szybko spróbować i polewy nie doczekało...
Polecam szczerze!!!
lecker.gif