Tort bezowy ze śmietaną i poziomkami

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36
3 gotowe cienkie spody bezowe-ja czasmi robię sama
40 dag owoców jagody,poziomki lub truskawki
ja robię bez truskawek ale daję więcej poziomek
500 ml śmietany kremówki 30 proc.
1/2 szkalnki cukru pudru
2 łyżki żelatyny


Poziomki przebrać, ułożyć na sicie,opłukać pod bieżącą wodą,osączyć, odłożyć 1/3 owoców,pozostałe włożyć do miski,zmiksować.
Słodzoną śmietanę ubić na sztywno z pudrem, połączyć ze zmiksowanymi poziomkami i rozpuszczoną żelatyną.
Na jeden spód bezowy nałożyć opaskę do tortów-można włożyć go do tortownicy,włożyć połowę masy, posypać 1/3 odłożonych poziomek.
Przykrić drugim spodem i masą, posypać połową poziomek, przykrić ostanim spodem, schłodzić,ozdobić bitą śmietaną i owocami .
:smacznego:

 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
I to wkleja Iza, co sie nam odchudza, na pokuszenie, na pokuszenie. A sio! Kusicielko! Pyyyyszzznie wygląda! Uwielbiam poziomki, mniam
 

burek

Member
Cze 19, 2006
1,930
0
0
Isabell masz jeszcze to cudo? Jak masz to się strzeż. Jutro przyjeżdżam. :mrgreen:
 

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36
Isabell masz jeszcze to cudo? Jak masz to się strzeż. Jutro przyjeżdżam. :mrgreen:
nie nie mam dziś upiekłam inny
icon_smile.gif
co z tego ,że ja tego nie jem
icon_sad.gif
 

isabell

Member
Lip 7, 2005
4,947
0
36
Czy to foto Twoje czy zapozyczone?
Pieknie wyglada.....
no nie moje - no nie zdążyłam zrobić
icon_smile.gif
mój wyglądał prawie identycznie plus to ,że zwiększył proprcje i był większy,więcej poziomek :mrgreen: na górze nie były one tak porożrzucane tylko stały wbite jak szpice obok tych bezów a po bokach pocietę na pół poziomki były ozdobą tortu
icon_smile.gif


no to chyba mogę przyjąć pochwałę ;)

podaję tylko te sprawdzone przepisy bo akurat mam czas :mrgreen: