Kapustka na ciepło

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
Kapustka jest wg receptury mojej Mamuśki:)

Na dno garnka troszkę wody
ok. 1 kg kapusty
cebulka w kostkę
4 ziela angielskie
1 listek laurowy
3 łyżeczki wegety
1,5 łyżeczki pieprzu ziołowego
pieprz czarny do smaku
3 łyżki cukru
1 łyżka smalcu

Wszystko razem wymieszać i dusić pod przykryciem na małym ogniu do miękkości.

Podawać jako surówkę do parowców. Smakuje wybornie. Do tego jeszcze sosik z mięskiem. Pyszotka:)
 

fikumiku

Member
Sie 18, 2006
31
0
0
Z tego co wiem to forum dla wegetarian więc danie bezmięsne powinno być ;P A smalec (pomijam ten sosik z mięskiem) mówi sam za siebie.. ;]

No nic, tak sobie tylko piszę ;)
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
fikumiku nic nie stoi na przeszkodzie, by ją samą zajadać. Pyszna bardzo. Ze mnie żadna wegetarianka więc podałam z czym ja zajadam
icon_wink.gif
:D
 

fikumiku

Member
Sie 18, 2006
31
0
0
Kapustka wydaje się być dobra, tylko chodziło mi o smalec, który bądź co bądź pochodzenia zwierzęcego jest
icon_razz.gif
No dobra, przyczepiłam się. Pewnie na margarynie też dobre ;P
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Ja bym raczej na oleju niż na margarynie robiła.
icon_biggrin.gif
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
niestety nie wiem, jak na oleju czy margarynie by smakowało... fikumiku nic nie szkodzi, że się czepiasz, nie bardzo wiedziałam gdzie przepis zamieścić, i nie pomyślałam polecając sosik z mięskiem:) ja robiłam tylko na smalcu, ale próbujcie, modyfikujcie...
 

neuro

Member
Maj 20, 2006
22
0
0
Jak duszę kapustę, to nalewam na dno garnka troszkę wody, ale to naprawdę mało, i nie trzeba wtedy podsmarzać na niczym. Po chwili puszcza swój sok i nic się nie przypala.
Bardzo chętnie wypróbuję ten przepis, bo do tej pory robiłam kapustę tylko na słodko (z jabłkami i suszonymi śliwkami) lub na wytrawnie z koperkiem
icon_smile.gif
Jak znalazł do ziemniaczków. Choć ze smalu jednak zrezygnuję ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

neuro

Member
Maj 20, 2006
22
0
0
Banalnie proste. Kapustę szatkuję, duszę na małej ilości wody, po jakiś 5 min dorzucam jabłka kwaśne pokrojone w kostkę i namoczone wcześniej śliwki też pokrojone bylejak. Zakrywam przykrywką i sprawdzam co jakiś czas, czy miękkie. Przyprawy wedle uznania, proporcje na oko, bo inaczej nie potrafię
icon_smile.gif
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
icon_biggrin.gif
mniam.gif