Buraczki cioci Eli

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Robilam je w tym roku pierwszy raz, ale ciocia robi je zawsze... Naprawde sa pyszne i nie robi sie ich tak dlugo...

Zalewa na 2 kg buraków:

0.5 szkl octu 10%
1 łyżka soli
1 szkl cukru
2 szkl wody
ziele angielskie
liście laurowe
pieprz ziarnisty
2 duze cebule
1 ząbek czosnku


Buraki ugotowac i obrac...
Składniki zalewy zagotować, przecedzić i gorące wlać do utartych buraków.

Po zalaniu buraków zostawic na 12-24 godziny. Buraki przełożyć do słoików( odcedzić sok) i pasteryzowć 15 minut. Pozostały sok zlać do słoików i użyć do barszczu.

_625091_n.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ina77

Member
Sie 3, 2006
64
0
0
zrobiłam właśnie buraczki z tego przepisu i są przepyszne
icon_smile.gif

ale mam takie pytanko cy sok z buraków można przechowywać w lodówce bo tak robie z kiszonym barszczem czy terzeba go też pasteryzować??
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Cieszy mnie bardzo ze smakuja... A co do soku to radzilabym razem z burakami pasteryzowac bo wtedy napewno sie nie zepsuja...
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ewelinko nie musisz tak ponawiac pytania. Skoro nikt nie wie to nie pisze.
Moze napisz do wlasciicieli przepisu PW - jak dostanie na mejla info,ze ma ktoś ją poszukuje na cc to wejdzie i Ci odpisze.
daumen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Z przepisu nie wynika, by trzeba było gotawać buraczki.Jest napisane tylko o ucieraniu.

Może to wystarczy, bo po utarciu będą drobne kawałki, więc moze nie będą za twarde.

Ja robię buraczki tak: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...amp;hl=buraczki i gotuję je w marynacie 5 min, by trochę zmiękły ale były chrupkie, ja wolę większe kawałki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
Mała_Mi @ 29 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=756872Z przepisu nie wynika, by trzeba było gotawać buraczki.Jest napisane tylko o ucieraniu.

Może to wystarczy, bo po utarciu będą drobne kawałki, więc moze nie będą za twarde.

Ja robię buraczki tak: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...amp;hl=buraczki i gotuję je w marynacie 5 min, by trochę zmiękły ale były chrupkie, ja wolę większe kawałki.
dziękuję Mała Mi zabieram sie do pracy
anbetung.gif
icon_mrgreen.gif
:bussi
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Podpowiem, ze duzo smacniejsze sa buraki pieczone w piekarniku niz gotowane. Najlepiej wylozyc folia forme, ulozyc umyte buraki i piec w temperaturze 160-180 stopni. Miekosc trzeba sprawdzac patyczkiem. Potem gorace przelac w zlewie zimna wodą, to latwo sie je obierze.
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,422
4,669
113
Wyciągam bo robię dzisiaj. Właśnie gotuję 6 kg buraków, a 2 kg czeka na miejsce w garnku
icon_smile.gif

Robiłam w zeszłym roku, znikały w zastraszającym tempie, więc w tym roku powtórka.
Dziękuję bardzo za przepis
anbetung.gif